Planujesz zakup suszarki? Zobacz, dlaczego warto wybrać suszarkę z dyfuzorem

Suszenie mokrych lub wilgotnych włosów to nie jest już dziś jedyne zadanie nowoczesnych, domowych suszarek. Ich rolą jest również pomoc w skutecznej, wygodnej i bezpiecznej stylizacji. Warto więc zaopatrzyć się w taki model, który dokładnie odpowiada naszym potrzebom i będzie nas wspierał przy codziennym układaniu fryzury.

Jeżeli Twoje włosy są cienkie i delikatne, a chcesz nadać im puszystości i objętości lub też marzysz o bujnej fryzurze, pełnej naturalnych loków i fal – pomyśl o zakupie suszarki z dyfuzorem i przeczytaj, jak to działa!

 

Do czego służy dyfuzor?

Dyfuzor to specjalna, okrągła nasadka, wyposażona w dłuższe lub krótsze wypustki w kształcie bolców i nakładana na końcówkę suszarki. Jest szeroka, odpowiednio wyprofilowana i wykonana z tworzywa odpornego na działanie wysokiej temperatury. Strumień gorącego powietrza, który ulega rozproszeniu, przechodząc pomiędzy wypustkami dyfuzora, pomaga unieść włosy u nasady, przez co zyskują one na objętości oraz pozwala podkreślić naturalny skręt loków.

 

Warto również wiedzieć, że dyfuzory z krótkimi końcówkami świetnie nadają się do zwiększania objętości włosów oraz podkreślają skręt loków, zarówno tych naturalnych, jak i wykonanych metodą tzw. trwałej ondulacji. Dłuższe wypustki sprawdzają się natomiast u posiadaczek włosów prostych – przy unoszeniu ich u nasady oraz tworzeniu delikatnych loków i fal.

 

Suszarka do włosów HT240 SIEERA ELDOM

Suszarka do włosów HT240 SIEERA ELDOM

 

Czym się kierować przy wyborze suszarki z dyfuzorem?

 

Kiedy myślimy o zakupie suszarki z dyfuzorem, powinniśmy zwrócić uwagę na podstawowe parametry, istotne również w przypadku każdego innego modelu (przeczytacie o tym również w naszym poradniku: W co wyposażyć swój domowy salon fryzjerski?). Są to przede wszystkim:

  • moc oraz temperatura i prędkość nawiewu,
  • wielkość i kształt urządzenia,
  • funkcje dodatkowe,
  • zabezpieczenia i udogodnienia.

 

Moc, jaką dysponuje dany model suszarki, ma wpływ na szybkość i skuteczność suszenia. W przypadku korzystania z dyfuzora jest to ważny parametr. Wielkość tej nakładki powinna być bowiem dostosowana nie tylko do rodzaju i gęstości włosów, ale także mocy urządzenia. Zbyt duży dyfuzor, przy stosunkowo niewielkiej mocy, nie zapewni nam odpowiednio wydajnego suszenia. Warto więc wybrać model o mocy powyżej 2000W (np. HT240 SIEERA), dzięki czemu stylizacja włosów nie zajmie nam zbyt wiele czasu. Przydatna jest również możliwość regulacji temperatury i prędkości nawiewu, którą dostosujemy do rodzaju oraz stopnia wilgotności naszych włosów.

 

Jeżeli nad układaniem fryzury za pomocą suszarki z dyfuzorem pracujemy bardzo często – nawet każdego dnia, wówczas szczególnie istotna powinna być dla nas troska o właściwą ochronę i zdrowie naszych włosów. Dlatego też dobrze jest, aby urządzenie, którego zakup planujemy, było wyposażone w funkcję nadmuchu zimnego powietrza i jonizacji. Chłodne powietrze, nawiewane pod koniec stylizacji, zamyka łuski włosów, co zapobiega ich uszkodzeniu, a także wygładza i nadaje im blask. Jonizacja chroni je natomiast przed elektryzowaniem się i puszeniem.

W przypadku urządzeń elektrycznych, do jakich zaliczane są również suszarki, duże znaczenie mają rozwiązania, które zapewniają ich bezpieczne użytkowanie. Trzeba zatem zwrócić uwagę, czy dany model posiada zabezpieczenia przed przegrzaniem oraz zdejmowaną osłonę wlotu powietrza (np. HT240 SIEERA). Możliwość łatwego oczyszczenia tej części suszarki (np. z włosów, które przypadkowo dostały się do wlotu powietrza oraz drobinek kurzu, które mogą się tam gromadzić) skutecznie zapobiegnie jej uszkodzeniu. Przydatny jest także odpowiednio długi kabel oraz uchwyt do zawieszania, aby wygodnie przechowywać urządzenie.

 

Suszarka do włosów HT240 SIEERA ELDOM

Suszarka do włosów HT240 SIEERA ELDOM

 

Jak stylizować włosy przy pomocy dyfuzora?

 

Susząc włosy z użyciem dyfuzora, należy przykładać jego końcówki bezpośrednio do głowy i wykonywać delikatne, okrężne ruchy, zmieniając do jakiś czas ułożenie poszczególnych, dobieranych kolejno pasm. Aby wzmocnić efekty działania dyfuzora, przed suszeniem można też nałożyć na włosy piankę dodającą objętości lub inny kosmetyk przeznaczony do tego typu stylizacji. Efekt gwarantowany!

 

Dyfuzor sprawia, że zwykła, domowa suszarka zamienia się w profesjonalny sprzęt do stylizacji. Korzystanie z tej funkcjonalnej nakładki nie jest też trudne i nie wymaga wielkiej wprawy. Już po kilku użyciach zaczniemy posługiwać się naszą suszarką z dyfuzorem bardzo sprawnie i szybko. Będziemy też mogli cieszyć się puszystymi włosami i bujną fryzurą na co dzień, a nie tylko wtedy, gdy opuszczamy swój ulubiony salon fryzjerski.