Jak wybrać najlepszą lokówkę do włosów?

Piękne, zdrowe i lśniące włosy to ozdoba każdej kobiety. Nic więc dziwnego, że kobietom zdarza się spędzać w łazience mnóstwo czasu, poświęcając go na domowe zabiegi na włosy czy też ich stylizację. Wśród kobiet znajdują się fanki zarówno zupełnie prostych, gładkich jak tafla włosów jak i zwolenniczki takich, które się kręcą. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, w Twoim domu obowiązkowo powinna pojawić się lokówka do włosów, która w prosty sposób pomoże Ci uzyskać na głowie delikatne, eleganckie fale lub zamieni Twoje włosy w szaloną burzę loków.

Lokówka do włosów HS10R BELLA

Lokówka do włosów HS10R BELLA

Jakie są rodzaje lokówek do włosów?

Na rynku znajdziemy różnego rodzaju lokówki do włosów, które różnią się między sobą grubością wałka, rodzajem powłoki czy też stopniem nagrzewania. Istotne, aby przed zakupem lokówki wziąć pod uwagę jakiego rodzaju są nasze włosy oraz w jakiej są kondycji. Lokówka nagrzewająca się do niskich temperatur, może nie poradzić sobie z gęstymi i grubymi włosami. W takim wypadku koniecznie sięgnij po sprzęt nagrzewający się minimum do 200 st. C. Jeśli natomiast jesteś posiadaczką cienkich i delikatnych włosów, lepiej aby lokówka nagrzewała się do niskiej temperatury, aby nie zniszczyła Twoich włosów. Kolejnym niezwykle ważnym aspektem przed wyborem lokówki jest podjęcie decyzji, jaki rodzaj loków chcemy uzyskać. W tym wypadku należy zwrócić uwagę przede wszystkim na grubość wałka. Im większa będzie jego średnica, tym grubsze loki uzyskasz. Jeśli ciągle zastanawiasz się jaka lokówka będzie dla Ciebie odpowiednia, sprawdź jakie są najpopularniejsze rodzaje urządzeń do kręcenia włosów i jakie posiadają funkcje.

Rodzaje lokówek do włosów

  1. Lokówka tradycyjna

Tradycyjna lokówka do kręcenia włosów zbudowana jest z wałka, na który nawija się pasma włosów oraz klipsa ułatwiającego ich przytrzymywanie. Zakręcony, jeszcze ciepły lok po zdjęciu z wałka należy podpiąć spinką, aby ostygł i nie rozprostował się. Średnica wałka  lokówki może wynosić między 15mm a 25 mm i to od niej zależy czy uzyskasz grube, luźne loki czy raczej drobne, gęste loczki. Lokówka tradycyjna może być dodatkowo wyposażona w zdejmowaną szczotkę modelującą tak, jak w przypadku modelu HS10R bella, który znajdziesz w naszym sklepie.

  1. Gruba lokówka

Gruba lokówka to siostrzana wersja lokówki tradycyjnej, ponieważ działa na dokładnie takiej samej zasadzie. Gruba lokówka do włosów charakteryzuje się jednak większą średnicą wałka, która może wynosić między 32 a 38 milimetrów.

  1. Lokówka stożkowa

Alternatywą dla tradycyjnych lokówek są lokówki stożkowe, których cechą charakterystyczną jest wałek w kształcie stożka. Co dzięki niej uzyskasz na swoich włosach? Nagrzewając włosy przy pomocy wałka, którego średnica zwęża się sukcesywnie od jego nasady w kierunku końca, powstaną loki, które będą grubsze u nasady, a drobniejsze na końcówkach włosów. Zakręcone w ten sposób loki będą wyglądały dzięki temu bardzo naturalnie. Lokówka stożkowa nie posiada klipsa w przeciwieństwie do lokówki tradycyjnej, dlatego przytrzymując na niej pasma włosów należy użyć rękawicy ochronnej, aby robić to w sposób bezpieczny i nie poparzyć sobie dłoni.

  1. Lokówka automatyczna

Dzięki lokówce automatycznej niesamowicie sprawnie, wygodnie i w totalnie prosty sposób zakręcisz niewiarygodnie piękne loki. W czym tkwi jej sekret? Lokówka automatyczna nawinie pasma włosów na wałek za Ciebie, dzięki czemu nie musisz martwić się o ryzyko poparzenia dłoni, a powstałe loki będą idealnie równe i wszystkie zakręcone w dokładnie taki sam sposób.

  1. Lokówko – suszarka

Lokówko – suszarka pozwala wysuszyć wilgotne włosy i jednocześnie je wymodelować. Jeśli jesteś więc fanką urządzeń 2 w 1 i zależy Ci na oszczędności czasu, a jednocześnie uzyskaniu pięknej fryzury bez konieczności wizyty w salonie fryzjerskim, zdecyduj się na ten rodzaj urządzenia do stylizacji włosów na gorąco. Przy pomocy lokówko – suszarki nie otrzymasz tradycyjnych, drobnych loczków, za to możesz wymodelować delikatne fale czy podkręcić końcówki włosów, a tym samym nadać im więcej objętości. W naszym sklepie znajdziesz lokówko - suszarkę LS9 ADA, posiadającą dwa poziomy nadmuchu ciepłego powietrza do wyboru i zabezpieczenie przed przegrzaniem lub model LS10 AVA, który dodatkowo posiada dwie wymienne szczotki oraz funkcję zimnego powietrza.

Lokówka do krótkich włosów – na co należy zwrócić uwagę?

Loki i fale można wykonać nie tylko na długich włosach, ale również na krótkich. Jaka lokówka do krótkich włosów będzie najlepiej spełniać Twoje wymagania? Do kręcenia krótkich włosów bardzo dobrze sprawdzają się lokówki stożkowe, których wierzchołek wałka jest cieńszy niż jego nasada. Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę z lokami czy falami, zdecyduj się na tradycyjną lokówkę z klipsem. Klips pomoże Ci przytrzymywać stylizowane pasma włosów, dzięki czemu wygodniej i w znacznie krótszym czasie Twoja fryzura będzie gotowa.

Lokosuszarka LS10 AVA

Lokosuszarka LS10 AVA

Jaką lokówkę wybrać do długich włosów?

Długie włosy można stylizować przy wykorzystaniu każdego rodzaju lokówki. Lokówka do długich włosów musi przede wszystkim spełniać Twoje wymagania jeśli chodzi o rodzaj loków jakie chcesz uzyskać. Jeśli marzysz o burzy drobnych loczków – wybierz lokówkę o średnicy około 20mm. Jeśli wolisz duże loki – postaw na grubą lokówkę do włosów. Lokówka z dodatkową nakładką w postaci szczotki dodatkowo wygładzi Twoje długie pasma włosów.

Jaki rodzaj lokówki wybrać do falowania włosów?

Falowane włosy to niezwykle elegancka i zmysłowa fryzura, która nadaje włosom objętości i subtelnego wyglądu. Jaka lokówka do falowania włosów będzie najlepsza? Wyjątkowo delikatne fale możesz uzyskać przy użyciu lokówko – suszarki. Do falowania włosów sprawdzi się również tradycyjna lokówka o dużej średnicy wałka, jak również lokówka stożkowa. Kluczem to sukcesu jest tu technika ich wykonywania. Jak należy falować włosy przy użyciu lokówki, aby otrzymać idealne fale? Świeżo umyte i wysuszone, a następnie dokładnie rozczesane włosy podzielone na pasma, należy nawijać na wałek lokówki w kierunku na zewnątrz. Co istotne, po zakręceniu każdego pasma, należy pociągnąć lokówkę pionowo w dół, ściągając z niego stylizowaną partię włosów. Włosy w ten sposób zakręcą się, a następnie delikatnie rozprostują układając się w piękne fale.