Wiosenne porządki w domu – jak posprzątać dom po zimie?

Trawa powolutku się zieleni, my zrzucamy ciężkie zimowe ubrania, a słoneczne promienie coraz częściej zaglądają w nasze okna. Wiosna zbliża się do nas naprawdę wielkimi krokami, a piękne, ciepłe dni, które przynosi, zachęcają do wycieczek, spacerów i innych aktywności na świeżym powietrzu. Wiosna to także czas wielkich metamorfoz, szaleństw wizerunkowych, diet i… generalnych porządków!

Wiosenne porządki - dlaczego dom po zimie wymaga gruntownych porządków?

Oczywistym jest, że nasze mieszkania sprzątamy praktycznie codziennie. Dlaczego zatem przyjęło się mówić o „wiosennych porządkach”? Czym różnią się od tych w innych porach roku? Dawniej, zwykło się tym określeniem nazywać generalne porządki, na które wiosna jawiła się najlepszym okresem - można było wtedy wynieść wszystkie rzeczy na zewnątrz domu i ze spokojem dotrzeć do najdalszych i najtrudniej dostępnych kątów z miotłą w dłoni.

W dzisiejszych czasach niczego już nie wynosimy, jednak w dalszym ciągu kultywujemy tradycję naszych Babć. Nie bez znaczenia jest także nasz nastrój. Radośni i optymistyczni, chcemy wejść lekko w nową porę roku. Bez zbędnych obciążeń niepotrzebnymi, przykurzonymi rzeczami.

Parownica DA100 STIM ELDOM

Parownica DA100 STIM ELDOM

Jak posprzątać dom w 4 prostych krokach?

Jak w każdym projekcie - najważniejszy jest dobry plan. Przy gruntowych porządkach trzymamy się zasady „od góry” - zaczynamy od najwyżej położonych miejsc. Nie warto zajmować się w pierwszej kolejności podłogami, które w trakcie innych porządków zostaną ponownie zabrudzone.

  • Na pierwszy ogień wybierzmy szafy i szafki.
  • Pokoje i garderoba- To doskonały moment, nie tylko aby wymienić zimowe ciężkie swetry na lekkie tuniki, ale także aby nieco przetrzebić zalegające w szafach sterty ubrań. Przy gruntowym przeglądzie rzeczy trzymaj się zasady 2 lat, która zakłada, że ubrania których nie używaliśmy przez ten okres raczej już nam nie posłużą. Pamiętaj jednak, że to co jest dla Ciebie nieprzydatne innym może posłużyć jeszcze przez wiele lat. Zainteresuj się zatem zbiórkami ubrań w swojej okolicy lub skorzystaj ze specjalnych kontenerów przeznaczonych na odzież dla potrzebujących. To także świetny moment na pochylenie się nad rzeczami, które lubisz, jednak nie zakładasz ich od jakiegoś czasu z powodu widocznych śladów znoszenia. Pozbądź się supełków i zmechaceń za pomocą szybkiej i delikatnej golarki do ubrań GDS6 YAGA. Jeden dzień gruntownych porządków zapewni Ci komfort korzystania ze swojej garderoby na wiele miesięcy!
  • Szafki kuchenne - sprawdź które produkty są na granicy końca daty ważności i przesuń je na przód szafki, tak aby móc wykorzystać je w pierwszej kolejności. Wszystkie przeterminowane produkty powinny jak najszybciej zniknąć z Twoich półek!
  • Przy sprzątaniu szafek w łazience kieruj się tą samą zasadą – kosmetyki po dacie ważności trafiają do kosza!

Golarka do ubrań GDS6 YAGA

Golarka do ubrań GDS6 YAGA

 

  • Czas na okna- należy je myć co najmniej raz do roku, a wiosna z ostrym słońcem to świetny moment aby dostrzec na nich wszelkie smugi i niedociągnięcia! Firanki i zasłony wypierz na niskim programie a następnie szybko rozwieś żeby uniknąć nadmiernych zagnieceń. Kiedy już przeschną, użyj, na już wiszących, parownicy DA100 stim, która dodatkowo je odprasuje. Karnisze dokładnie odkurz – przyda Ci się odkurzacz o większym zasiegu- np. OS1700 ORION, który dotrze na odległośc aż 7,6 m! Dodatkowo wyposażony jest w dwa filtry antyalergiczne HEPA, które sprawdzą się szczególnie przy wymiataniu kurzu i alergenów zbierających się w tym rzadko czyszczonym miejscu.
  • Zajmij się czworonożnymi przyjaciółmi! Wiosna to okres w którym rozpoczynają one intensywną wymianę sierści. Nie chcesz chyba rozpocząć mycia podłóg przed zminimalizowaniem tej niedogodności ? Z zestawem MZ200 BONI zajmie Ci to tylko chwilkę. Wyczesz, przystrzyż, przytnij pazurki i ciesz się wspaniałym wyglądem swojego pupila! 
  • Czas na podłogi. Gratulujemy – to już ostatni etap! Przy nim także pamiętaj o rozpoczynaniu czynności od najwyżej położonych miejsc- najpierw odkurz meble, kanapy, fotele i sofy. Pomoże Ci w tym niezawodny odkurzacz OS1700 ORION, którego regulacja ssania, umożliwia dobranie jej w zależności od czyszczonej powierzchni. Jego wysoka skuteczność odkurzania, pozwoli na dotarcie nawet trudno dostępnych miejsc. Po wszystkim, dzięki automatycznemu zwijaniu przewodu oraz możliwości parkowania zarówno w poziomie jak i w pionie, łatwo schowasz go nawet w niewielkiej przestrzeni.

Odkurzacz OS1700 ORION

Odkurzacz OS1700 ORION

 

Teraz pora na mop parowy PM850 ALTO! Dzięki niemu umyjesz nie tylko nawet bardzo zabrudzone podłogi, kafle w łazience czy piekarnik ale także wyczyścisz dywany i tapicerkę! 10 funkcjonalnych końcówek oraz możliwość regulacji przepływu pary pomoże Ci w dopasowaniu jego trybu pracy do powierzchni.

Wiosenne porządki to doskonały moment, aby zostawić za sobą pochmurną jesień i zimę i wejść lekkim krokiem w zwiewną i słoneczną wiosnę. Sprzątnie z ELDOM zajmie Ci tylko chwilkę, a wynikającymi z niego korzyściami będzie cieszyła się cała Twoja rodzina przez długi czas!