Wielkanoc – te urządzania pomogą Ci przygotować nie tylko wielkanocne śniadanie!

Wielkanoc to obok Bożego Narodzenia jedno z najbardziej rodzinnych i przepełnionych tradycją świąt. Stół wielkanocny jest suto zastawiony i kolorowy. Królują na nim potrawy, które kojarzą się z nowym życiem, wiosennym przebudzeniem przyrody i obfitością. Nim jednak wspólnie przy nim zasiądziemy, aby radośnie celebrować śniadanie wielkanocne, czeka nas zwykle wiele przygotowań. Przeczytajcie, jak sobie tę pracę ułatwić!


Świąteczne porządki – można je zrobić sprawnie i szybko!


Święta wielkanocne przychodzą wraz z wiosną i podobnie jak ona skłaniają nas do gruntowych porządków. Chcemy na błysk wyczyścić zabrudzone po zimie okna, umyć i odkurzyć omijane zwykle zakątki czy odświeżyć tapicerkę. Ten ogrom pracy, połączony z równoczesnym przygotowaniem dużej ilości świątecznych przysmaków, często zaczyna nas jednak przytłaczać. Bywa, że do wielkanocnego śniadania siadamy potem zmęczeni i sfrustrowani. Tego można jednak uniknąć! Gdy wyposażymy się w sprzęt, który znacząco ułatwia i przyspiesza sprzątanie, wówczas ze świątecznymi porządkami uporamy się szybko i skutecznie.


Urządzeniem, jakie pomoże nam dokładnie, wygodnie i do tego ekologicznie wysprzątać całe mieszkanie jest z pewnością mop parowy (np. PM850 ALTO). Użyjemy go do mycia okien, luster i szyb, a także podłóg, kafli, kuchennych blatów, piekarników, zlewów czy umywalek. Gorącą parą – bez zastosowania detergentów – skutecznie oczyścimy i zdezynfekujemy także tapicerkę, dywany, a nawet dziecięce zabawki. Odpowiednio dobrana myjka parowa, wyposażona w funkcjonalne nakładki, to doskonałe rozwiązanie. Przy stosunkowo niedużym wysiłku uzyskamy świetne efekty, a sprzątanie wyda nam się nawet całkiem przyjemne...


Więcej o tym, jak sprawnie można się uporać z przedświątecznymi porządkami, przeczytacie także tu: Świąteczne porządki nie muszą być utrapieniem! Wystarczy dobry plan i niezawodni pomocnicy

 

Mop parowy PM850 ALTO ELDOM

Mop parowy PM850 ALTO ELDOM 

 

Potrawy wielkanocne – jak sobie pomóc przy ich przygotowaniu?


O tym, co podać na śniadanie wielkanocne, decydują rodzinne i regionalne tradycje oraz indywidualne upodobania. Wielu z nas stawia sobie też za punkt honoru własnoręczne przygotowywanie świątecznych potraw. Chcemy, aby miały one niepowtarzalny smak i były wykonane z dobrej jakości składników, które samodzielnie wybraliśmy. Aby wszystko to się udało, a potrawy wielkanocne zachwyciły domowników oraz zaproszonych gości, warto skorzystać z całego arsenału kuchennych sprzętów, które bardzo ułatwiają życie.

 

Poznajcie je bliżej!

 

 Wielofunkcyjne urządzenie kuchenne MFC2000 PERFECT MIX

Wielofunkcyjne urządzenie kuchenne MFC2000 PERFECT MIX 

 

Urządzenia do gotowania jaj


Z pewnością na żadnym wielkanocnym stole nie zabraknie święconych jaj. Będziemy się nimi dzielić przy składaniu życzeń i spożywać z farszem oraz ulubionymi dodatkami. Najpierw trzeba je jednak ugotować. Ważne, aby przy tym nie popękały i miały odpowiednią konsystencję. I tu idealnie sprawdzi się urządzenie wielofunkcyjne MFC2000 Perfect MIX. Jajka wystarczy umieścić w specjalnym koszyczku, nalać wodę do naczynia miksującego, nastawić czas, temperaturę i poziom obrotów, a potem zająć się spokojnie innymi czynnościami (przepis na jaja gotowane w Perfect MIX znajdziecie tu: https://www.eldom.eu/blog/przystawki-i-dodatki/gotowanie-jajek).


Maszynki do mielenia


Tradycyjne wielkanocne śniadanie nie obejdzie się także bez różnego rodzaju wędlin, pasztetów i sałatek. Dużym ułatwieniem w ich przygotowaniu będzie maszynka do mielenia mięsa. Jeżeli jest wyposażona w tzw. zestaw masarski (np. M200 NITT), pomoże nam w wyrobie domowych wędlin, a gdy posiada do tego przystawkę do szatkowania (np. M200Z MITT) – to potniemy w niej świeże warzywa do sałatkę. Maszynka przyda się także do zmielenia sera na świąteczny sernik czy składników do pasztetu.

 

Maszynka do mięsa M200 NITT ELDOM

Maszynka do mięsa M200 NITT ELDOM

Miksery i roboty kuchenne


Podczas uroczystego śniadania i przez całą Wielkanoc będziemy się delektować smakiem słodkich wypieków. Ciasta wielkanocne to przede wszystkim tradycyjne baby drożdżowe, a także pełne słodkich bakalii mazurki i serniki. Przy ich przygotowaniu przyda się sprawny mikser kuchenny (np. R103 XIMI) oraz wielofunkcyjny robot kuchenny – najlepiej robot planetarny, który wyręczy nas przy wielu czynnościach. Jeśli posiada funkcjonalne końcówki (np. model WRK1100 Planet), to bez trudu:

  • pomoże wyrobić nawet bardzo ciężkie i gęste ciasto drożdżowe,
  • zapewni puszystą pianę z białek (ubije też majonez!),
  • wymiesza polewę do ciasta, śmietanę oraz ser na sernik.

 

Robot planetarny WRK1100 PLANET

 

Krajalnica elektryczna


Gdy wszystkie wielkanocne potrawy będą już przygotowane, do wykonania pozostanie nam ostatnia, ale nie mniej ważna czynność. Wiele produktów trzeba będzie pokroić i ułożyć na półmiskach. To żmudne i pracochłonne zajęcie, ale nie wtedy gdy mamy do dyspozycji własną elektryczną krajalnicę (np. KR350 SLISS). Urządzenie to pomoże nam pociąć na równe plastry wędlinę i pieczone mięso, sery oraz warzywa. Pokroi też pieczywo i niektóre ciasta (np. wielkanocną babkę), a my oszczędzimy sobie wysiłku, jakiego wymagałoby długotrwałe krojenie tego wszystkiego kuchennym nożem.


Inne przydatne akcesoria kuchenne


W roli kuchennych pomocników, których wsparcie przyda się zresztą nie tylko przy przygotowywaniu wielkanocnych dań, sprawdzą się również:

  • wagi kuchenne – ułatwiają odmierzanie składników do świątecznych wypieków (np. waga WK320S RENA),
  • młynki do pieprzu i soli – dzięki nim świeżo zmielone przyprawy wzbogacą i uwypuklą smak każdej potrawy (np. młynek MP19),
  • dozowniki do oliwy i octu – bardzo przydatne przy przyrządzaniu sałatek oraz przy natłuszczaniu patelni i form do pieczenia (dozownik DO10).