Trymer do brody – jak wybrać najlepszy?

Męskie brody wróciły do łask. Są znów w modzie i to od dobrych kilku lat. Eleganckich brodaczy możemy zobaczyć już nie tylko w filmach, reklamach czy na okładkach kolorowych magazynów. Brody noszą zarówno starsi, jak i młodsi mężczyźni. Robią to nie tylko dla wygody, by unikać codziennego golenia, ale również po to, aby być trendy.  Coraz częściej korzystają przy tym z porad i usług specjalistów (barberów) - w salonach fryzjerskich dedykowanych tylko dla panów (barber shop), a do pielęgnacji brody używają kosmetyków oraz odpowiednich akcesoriów. Pomagają im przy tym m.in. wygodne, elektryczne maszynki do golenia oraz trymery do brody, o których przeczytacie w tym poradniku.

 

Trymer MT500 RAPIDBLADE ELDOM

Trymer MT11 TRIMM ELDOM

Trymer MT11 TRIMM ELDOM

Do czego służą trymery?

Trymery to niewielkie urządzenia, które są przeznaczone głównie do przycinania zarostu. W zależności od wybranego modelu, kształtu i zastosowanych nakładek pomagają jednak również przy usuwaniu niechcianego owłosienia z okolic nosa i uszu, a także brwi, klatki piersiowej czy pach. Ich ostrza są mniejsze i węższe niż ostrza golarek, co zapewnia im dużą precyzję przy cięciu krótkich, drobnych, a nawet pojedynczych włosków.

Trymer może być zarówno oddzielnym urządzeniem (np. MT500 RAPIDPBALDE lub MT11 TRIMM ) jak i częścią maszynki do golenia (np. golarka z wbudowanym trymerem G52 GENT), o czym przeczytacie także tu: Pielęgnacja i modelowanie zarostu – czyli o maszynkach do golenia i trymerach. Bywa również akcesorium towarzyszącym strzyżarce do włosów (np. ZMG11 JAGER). Jego użycie, poprzedzone goleniem czy strzyżeniem, pozwala na dokładne wyregulowanie zarostu i nadanie mu pożądanego kształtu. Atutem trymerów są także ich niewielkie rozmiary, które sprawiają, że każdy dbający o swą urodę mężczyzna, może je z powodzeniem zabrać ze sobą w podróż czy na delegację.

Elektryczna maszynka do golenia G52 GENT ELDOM

Elektryczna maszynka do golenia G52 GENT ELDOM 

Trymer do brody - na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Aby przycinanie brody, baków czy wąsów za pomocą trymera było jednocześnie skuteczne i wygodne, trzeba pamiętać o kilku podstawowych parametrach. Dobrze jest więc, jeżeli wybrany przez nas trymer męski posiada:

  • odpowiednio trwałe i odporne na zużycie ostrza (np. ostrza ze stali szlachetnej),
  • wymienne końcówki, które umożliwiają zarówno strzyżenie brody, jak i bezpieczne eliminowanie włosów z delikatnych miejsc, do jakich należą nos czy uszy (np. trymer MT11 TRIMM),
  • sposób zasilania, który zapewnia pełną swobodę ruchów - tu najlepiej sprawdzą się trymery akumulatorowe, akumulatorowo-sieciowe lub po prostu te zasilane powszechnie dostępnymi bateriami typu AA czy AAA,
  • kompaktowe rozmiary, ergonomiczny kształt oraz poręczny uchwyt - najlepiej pokryty antypoślizgowym tworzywem,

Ważna jest również łatwość czyszczenia i przechowywania trymerów (np. wygodna podstawka do umieszczenia korpusu urządzenia oraz wymiennej nasadki) oraz odpowiednie zabezpieczenia (np. osłona głowicy tnącej). 

Strzyżarka i trymer ZMG11 JAGER ELDOM

Strzyżarka i trymer ZMG11 JAGER ELDOM 

Zadbana broda to wizytówka eleganckiego mężczyzny!

Noszenie brody jest dla wielu panów wyrazem ich osobowości. Odpowiednio dopasowana do owalu twarzy, starannie wystylizowana oraz zadbana bywa ich znakiem rozpoznawczym oraz sposobem na podkreślenie własnej męskości i atrakcyjności. Aby zawsze prezentowała się dobrze, wymaga jednak systematycznej pielęgnacji. Najważniejszą czynnością jest tu oczywiście jej regularne przycinanie, aby nie wyglądała, jak w fazie zapuszczania, a także mycie i czesanie. Wielu mężczyzn nie stroni przy tym także od używania specjalnych kosmetyków, jak szampony, balsamy czy odżywki. Dzięki takim zabiegom, a przede wszystkim za sprawą wygodnego i funkcjonalnego trymera każdy brodacz będzie na pewno z dumą nosił swój idealnie wypielęgnowany zarost, czując się przy tym zawsze świeżo i estetycznie.