Sposób na włosy, które się puszą - czyli suszarka do włosów z nadmuchem zimnego powietrza

Puszenie się włosów to kłopot, z którym zmaga się wiele osób. Niesforne kosmyki odstają i mimo usilnych prób wygładzenia za nic nie udaje się ułożyć upragnionej fryzury. Co zrobić, żeby włosy się nie puszyły i zawsze wyglądały zdrowo? Konieczna jest właściwa pielęgnacja i odpowiedni sprzęt do stylizacji.

Dlaczego włosy się puszą?

Nasze włosy mogą się puszyć i elektryzować niezależnie od pory roku. W okresie jesienno-zimowym puszące się włosy są wynikiem noszenia czapek czy zakładania kapturów. Latem zjawisko to może być spowodowane wysokimi temperaturami oraz ekspozycją na działanie promieni słonecznych. Puszeniu się włosów sprzyja nie tylko pogoda, lecz również częste ich farbowanie, intensywne rozjaśnianie czy stosowanie trwałej ondulacji. Włosy, który się puszą, to włosy przesuszone, szorstkie w dotyku i matowe. Nie dają sie ułożyć, nie mają połysku i wyglądają mało estetycznie. Są jednak skuteczne sposoby na puszące się włosy, dzięki którym nasza fryzura zawsze będzie prezentowała się doskonale.

Suszarka do włosów HT170 WHOOSH ELDOM

Jak sobie radzić z elektryzowaniem i puszeniem się włosów?

Puszące się włosy wymagają przede wszystkim odpowiedniej pielęgnacji i dobrze dobranych kosmetyków. Należy tu pamiętać również o kilku podstawowych zasadach:

  • mycie włosów dobrze jest zakończyć spłukaniem ich strumieniem zimnej wody (zamyka łuski włosów),
  • przy osuszaniu włosów nie należy pocierać ich szorstkim ręcznikiem,
  • do rozczesywania włosów (zwłaszcza wilgotnych) najlepiej używać grzebienia o szerokich zębach,
  • przed rozpoczęciem stylizacji warto zastosować kosmetyki przeznaczone do włosów z tendencją do puszenia się oraz chroniące przed działaniem wysokich temperatur.

Aby włosy się nie puszyły, trzeba też od czasu do czasu poddawać je zabiegom głębokiego nawilżania, regularnie podcinać przesuszone i rozdwojone końcówki oraz unikać częstego dotykania fryzury w ciągu dnia. Skuteczne mogą okazać się także domowe sposoby na puszące się włosy, związane z przygotowywaniem płukanek czy odżywek z naturalnych składników, jak np. ocet jabłkowy, woda gazowana, olej kokosowy czy oliwa z oliwek[1].

Suszarka do włosów HT240 SIEERA

 

Suszyć czy pozwalać, aby włosy wyschły w naturalny sposób?

Samo umycie, odpowiednie rozczesanie włosów i nałożenie odżywki nie kończy zwykle ich stylizacji. Kolejny etap to suszenie. I tu często pojawia się pytanie: suszyć w naturalny sposób, czy używać suszarki do włosów?

Gdy dysponujemy odpowiednio długim czasem, np. w wolne dni lub weekendy, dobrze jest pozwolić naszym włosom na odpoczynek od regularnego suszenia, prostowania czy kręcenia za pomocą przeznaczonych do tego urządzeń. Jednak na co dzień trudno obejść się chociażby bez suszarki do włosów. Można jednak korzystać w niej w taki sposób, który nie będzie przynosił szkody naszej fryzurze - a wręcz przeciwnie: ochroni włosy przed puszeniem się i elektryzowaniem. Dzięki temu będą one wyglądały zdrowo i efektownie.

Co zapewni Twoim włosom suszarka z zimnym nadmuchem i funkcją jonizacji?

Jeżeli włosy mają tendencję do puszenia się i elektryzowania, trzeba wiedzieć, jak je właściwie suszyć i wybrać odpowiedni do tego sprzęt. Suszarka do włosów, której najlepiej w tej sytuacji używać, powinna posiadać:

  • funkcję nadmuchu zimnego powietrza (np. suszarka HT170 WHOOSH) - zastosowana w końcowej fazie suszenia spowoduje zamknięcie łuski włosa przez co nie będzie on napuszony. Strumień zimnego powietrza zapewnia nie tylko wygładzenie, ale chroni nasze włosy przed uszkodzeniem oraz nadaje im połysk i ułatwia dalszą stylizację.
  • funkcję jonizacji (np. suszarka HT230 VIOLLET) - zapobiega elektryzowaniu się włosów, dzięki czemu łatwiej je rozczesywać i układać.

Ważna jest także kilkustopniowa regulacja temperatury i prędkości suszenia (np. suszarka HT160 TYPHOON). Włosy nie lubią zbyt gorącego powietrza, więc w miarę możliwości lepiej nie wybrać maksymalnego poziomu temperatury. Dobrze jest również zaczynać od najsilniejszego nawiewu, a potem stopniowo zmieszać jego prędkość.

Jeśli będziemy pamiętali o tym, czego nie lubią nasze włosy, zastosujemy właściwe kosmetyki i wybierzemy odpowiedni sprzęt, wówczas z pewnością odwdzięczą się nam one pięknym wyglądem.

Więcej informacji na temat urządzeń, które pomagają w stylizacji fryzury znajdziecie także tu ->W co wyposażyć swój domowy salon fryzjerski?

[1] źródło: https://kafeteria.pl/10780,5-najskuteczniejszych-domowych-sposobow-na-puszace-sie-wlosy

 

Suszarka do włosów HT160 TYPHOON