Jakie suszarki do włosów używają fryzjerzy?

Suszarka do włosów to jedno z podstawowych narzędzi każdego fryzjera. Przy wyborze suszarki fryzjerzy kierują się przede wszystkim jakością, wydajnością i trwałością urządzenia. Dobrej jakości suszarka fryzjerska świetnie sprawdzi się także, jako element wyposażenia łazienki każdej posiadaczki długich włosów. W tym artykule przedstawimy kilka popularnych suszarek, które stosują fryzjerzy oraz podpowiemy, jak suszyć i dbać o włosy, aby były zdrowe i piękne.

 

Rodzaje suszarek do włosów: wybierz odpowiednią dla siebie

 

W niemalże każdym domu znajduje się suszarka do włosów. Nie tylko umożliwia szybkie wysuszenie mokrych włosów zimą lub przed wyjściem z domu, ale także ułatwia stylizację fryzury. Niewiele osób wie, że dla każdego rodzaju włosów istnieją różne rodzaje profesjonalnych suszarek do włosów, które są dostosowane do potrzeb danego typu włosów. Oto najczęściej spotykane suszarki fryzjerskie:

 

Suszarka turmalinowa

Turmalin to minerał o właściwościach antystatycznych i jonizujących, który wytwarza jony ujemne, dzięki którym ​​włosy stają się bardziej miękkie, lśniące i mniej podatne na elektryzowanie. Suszarki turmalinowe są polecane dla osób z cienkimi, delikatnymi włosami, które wymagają delikatnego i dokładnego suszenia.

 

Suszarka ceramiczna

Suszarka ceramiczna podobnie jak turmalinowa wykorzystuje technologię jonizacji i emituje ujemne jony, aby zapobiec elektryzowaniu się włosów. Ceramika działa jak izolator termiczny, który równomiernie rozprowadza ciepło na całej powierzchni, zapobiegając nadmiernemu wysuszeniu i uszkodzeniom włosów.

 

Suszarka do włosów HT250 STILO

Suszarka do włosów HT250 STILO

Suszarka z jonizacją

Kolejnym rodzajem urządzenia wykorzystującego jony ujemne jest suszarka do włosów fryzjerska z jonizacją, idealna dla osób z prostymi włosami, które potrzebują jednocześnie gładkości i objętości.

 

Suszarka bezszczotkowa

Ten rodzaj suszarek wykorzystuje silnik bezszczotkowy, co oznacza, że nie mają szczotek wewnątrz silnika. Dzięki temu są one bardziej trwałe, ciche i wydajne niż tradycyjne suszarki. Suszarki bezszczotkowe są szczególnie polecane dla osób z grubymi i gęstymi włosami, które potrzebują dużo czasu na suszenie.

 

Suszarka składana

Ostatni z popularnych rodzajów suszarek dostępnych na rynku to suszarki składane, które można łatwo przenosić w podróży, ponieważ można ją złożyć i schować do walizki lub torby. Są bardzo lekkie i wygodne w użyciu, ale nie są one zbyt wydajne, dlatego nie są zalecane do codziennego użytku.

 

Jak suszyć włosy, aby były zdrowe i piękne?

 

Chociaż suszenie włosów jest jednym z najważniejszych elementów ich pielęgnacji, większość z nas stale popełnia kilka podstawowych błędów. Niewłaściwe suszenie może jednak prowadzić do łamliwości, przesuszenia i utraty blasku włosów. Aby tego uniknąć, warto pamiętać o kilku zasadach.

 

 1. Użyj ręcznika do wchłonięcia nadmiaru wody

 

Po umyciu włosów delikatnie osusz je ręcznikiem, wyciskając nadmiar wody. Nie szoruj włosów szorstkim materiałem, ponieważ to może prowadzić do uszkodzenia ich struktury. Zamiast tego delikatnie przyciśnij ręcznik do włosów, aby wchłonąć nadmiar wody.

 

 2. Nie susz włosów gorącym powietrzem

 

Zbyt gorące powietrze z suszarki do włosów może prowadzić do przesuszenia włosów i łamliwości. Ustaw suszarkę fryzjerską na średnią temperaturę i susz włosy równomiernie, trzymając suszarkę na odległość około 15-20 cm od głowy.

 

3. Nie trzymaj suszarki zbyt blisko włosów

 

Trzymając suszarkę fryzjerską do włosów zbyt blisko, narażasz je na przegrzanie i uszkodzenie. Dlatego ważne jest, aby trzymać suszarkę na wspomnianej powyżej bezpiecznej odległości od włosów.

 

4. Nie susz włosów na jednej pozycji

 

Suszenie włosów na jednej pozycji może prowadzić do powstawania plam na włosach i ich uszkodzenia. Dlatego ważne jest, aby równomiernie suszyć włosy, zmieniając pozycję suszarki i susząc je od góry do dołu.

 

5. Użyj odpowiednich kosmetyków do stylizacji włosów

 

Aby uzyskać piękny i zdrowy wygląd włosów, warto używać odpowiednich kosmetyków do stylizacji. Wprowadzając do swojej pielęgnacji odżywki, olejki czy kremy chroniące włosy przed wysoką temperaturą, można zachować ich naturalny połysk.

 

Suszenie włosów jest ważnym elementem pielęgnacji włosów, dlatego ważne jest, aby wykonywać to w sposób właściwy. Nie należy przesuszać włosów gorącym powietrzem ani trzymać suszarki zbyt blisko włosów. Warto także używać odpowiednich kosmetyków do stylizacji, aby zachować piękno i zdrowie włosów. Dbanie o włosy pozwoli na zachowanie ich pięknego i zdrowego wyglądu na dłużej.

 

Jak dbać o włosy po suszeniu: porady dla każdego typu włosów

 

Piękne i zdrowe włosy to marzenie wielu osób. Jednak, aby utrzymać włosy w dobrej kondycji, nie wystarczy tylko odpowiednia suszarka fryzjerska do włosów i odpowiednia technika suszenia. Równie ważne jest bowiem to, jak dbamy o włosy po suszeniu.

 

W przypadku włosów normalnych, ważne jest, aby zachować równowagę wilgoci i ochronić je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Aby to osiągnąć, stosuj lekkie kosmetyki, które nie obciążają włosów. Pamiętaj również, aby nie przesuszać włosów zbyt częstym myciem. Po suszeniu unikaj zgniatania i naciągania włosów, ponieważ to może prowadzić do łamliwości.

 

Włosy suche wymagają szczególnej uwagi po suszeniu, ponieważ są one bardziej podatne na puszenie się i łamanie. Aby uchronić je przed tymi problemami, warto stosować kosmetyki nawilżające. Odpowiednio dopasowane olejki, maseczki i odżywki pomogą zatrzymać wilgoć we włosach i zminimalizować szkody mechaniczne, powstałe w wyniku prostowania lub stylizacji. Ważne jest również, aby unikać gorącej wody podczas mycia włosów, ponieważ to prowadzi do dodatkowego przesuszenia. Przyda się również profesjonalna suszarka do włosów z funkcją chłodnego powiewu.

Suszarka do włosów HT250 STILO

Suszarka do włosów HT250 STILO

 

W przypadku włosów tłustych, po suszeniu należy unikać nadmiernego stosowania kosmetyków. Stosuj lekkie produkty, które dodatkowo nie obciążają włosów, takie jak pianki czy mgiełki. Pamiętaj, aby nie dotykać włosów zbyt często, ponieważ to może prowadzić do nadmiernego przetłuszczania. Chociaż włosy tłuste wymagają częstszego mycia, w niektórych przypadkach nawet codziennie, nie należy stosować podczas tej czynności zbyt gorącej wody, która może dodatkowo pobudzić gruczoły łojowe.

 

Włosy farbowane po suszeniu wymagają szczególnej uwagi, aby zachować ich kolor i blask. Stosuj kosmetyki, które chronią kolor włosów, takie jak szampony i odżywki przeznaczone specjalnie dla włosów farbowanych. Unikaj gorącej wody i suszenia włosów zbyt gorącym powietrzem, ponieważ to może wpłynąć na trwałość koloru.