Jaką wyciskarkę do cytrusów wybrać: ręczną czy elektryczną?

Wyciskarki do cytrusów to niewielkie i poręczne urządzenia, które w szybki i skuteczny sposób pozwalają cieszyć się nam świeżo wyciskanymi sokami z tych pysznych owoców na co dzień. Jak szybko i jak bardzo skutecznie? To zależy od konkretnego modelu. Jak wiec wybrać najlepszy? Zostań z nami - chętnie pomożemy!

Jak działają wyciskarki do cytrusów?

Zacznijmy od podstawowego podziału tych urządzeń – wyróżniamy wśród nich modele elektryczne i ręczne. Jak możemy wnosić już po samej nazwie - odróżnia je napęd. Sama koncepcja ich budowy i wyciskania soku jest jednak bardzo podobna. W telegraficznym skrócie, możemy ją opisać tak: przekrojone na pół owoce, przykłada się do stożka, który podczas obracania się i wwiercania w owoc, wyciska jego sok, wprost do sitka zbierającego pestki oraz większe kawałeczki miąższu, czy gorzkawych białych błonek.

Wyciskarka do cytrusów CW3 ERI ELDOM

Ręczna wyciskarka do cytrusów – zalety i wady

Ręczna wyciskarka do cytrusów to banalnie proste w swojej konstrukcji i obsłudze urządzenie! Sprawdzi się zawsze wtedy kiedy potrzeba nam niewielkiej ilości soku z cytrusów. Jego zaletą jest brak konieczności szukania źródła prądu. Minusem? Olbrzymia ilość siły, którą musimy włożyć w proces wyciskania! 3 duże, orzeźwiające soki pomarańczowe? Nawet tak proste zamówienie może okazać się nie lada wyzwaniem!

Elektryczna wyciskarka do cytrusów – zalety i wady

Przewrotnie zacznijmy od wad. W przypadku tego urządzenia jedyna jaką możemy wymienić to uzależnienie jego działania od źródła prądu.

Lista zalet natomiast jest bardzo długa! Rozpoczynają je oczywiście - prostota użytkowania oraz szybkość i łatwość wyciskania. Warto pamiętać także o braku zmęczenia i przeciążenia mięśni, który mogą zafundować nam wyciskarki ręczne J

Dużym plusem urządzeń tego typu jest ich przystępna cena. Nawet naprawdę nowoczesne i designerskie modele nie nadszarpną znacząco domowego budżetu. Nie wierzysz? Sprawdź koniecznie naszą ofertę elektrycznych wyciskarek do cytrusów!

Wyciskarka do cytrusów CW100 LIO ELDOM

Wyciskarka do cytrusów CW100 LIO ELDOM

Sok z jakich owoców można przygotować sok w wyciskarce do cytrusów?

Jak sama nazwa wskazuje, w wyciskaczu do cytrusów należy przetwarzać owoce cytrusowe, takie jak: grapefruity, pomarańcze, mandarynki czy też cytryny. Są niezwykle soczyste, a ich kształt doskonale dopasowuje się do stożkowego elementu wyciskającego, ułatwiając znacząco cały proces.

Dlaczego warto kupić wyciskarkę do cytrusów?

Cytrusy są niezwykłymi owocami, których sok zawiera prawdziwą bombę witaminową! Cenimy je głównie za wysoką zawartość witaminy C, która wzmacnia naszą odporność. Mało osób wie jednak, że witamina ta ułatwia także proces gojenia się ran, przyswajania żelaza czy regeneracji tkanki łącznej. Jak udowodniły badania wpływa także stabilizująco na psychikę, a nawet… na stan naszych dziąseł i zębów!

No i jak tu jej nie kochać? Jeśli do całej listy jej zalet dodamy pyszny sposób w jaki może zostać przez nas przyjmowana, nie pozostanie już chyba cień wątpliwości co do zakupu wyciskarki…

Pamiętajmy! Soki z cytrusów to najłatwiejszy i najpyszniejszy sposób na zachowanie zdrowia i urody!