Jaka fryzura w tym sezonie? Urządzenia do stylizacji włosów

 

Puszyste włosy, które wyglądają, jakby czesał je wiatr, beach waves i niezobowiązujące, luźne podpięcia – to najmodniejsze fryzury ostatnich lat. Do lamusa odeszły fryzury przypominające hełm, pokryte lakierem i żelem. Naturalność i nonszalancja to obecnie kwintesencja dobrego stylu. Jednak fakt, że włosy powinny wyglądać, jakbyśmy nie spędziły nad nimi kilku kwadransów, nie oznacza, że mają być nieułożone.

Z pozoru niedbała fryzura również wymaga stylizacji, a przede wszystkim właściwej pielęgnacji. Tylko zadbane włosy będą dobrze wyglądały, gdy po prostu je rozpuścimy lub lekko podepniemy nad karkiem. Dlatego należy zainwestować w dobrej jakości szampony, odżywki i maski, ale też w stosowny sprzęt. Odpowiednie urządzenia nie tylko stylizują, ale też - dzięki funkcji jonizacji -mogą zapobiec puszeniu się włosów lub ich elektryzowaniu. Zobacz, w jaki sprzęt warto się zaopatrzyć i na jakie informacje zwracać uwagę podczas zakupów.

 

Suszarka do włosów – niezbędna w każdej łazience

 

Wiele kobiet nie wyobraża sobie swojej łazienki bez odpowiedniej suszarki. I słusznie – wbrew obiegowej opinii suszarka nie szkodzi włosom – tylko stare i złej jakości suszarki, które emitowały zbyt gorące powietrze, mogły je nadmiernie przesuszać. Jednak współczesne modele są nie tylko bezpieczniejsze – między innymi dzięki – możliwości regulacji temperatury – ale wręcz poprawiają wygląd włosów, gdy są dodatkowo wyposażone w funkcję jonizacji. Przykładem takiej nowoczesnej suszarki jest HT240 SIEERA ELDOM, która zapobiega puszeniu się i elektryzowaniu włosów. Ten model ma nie tylko funkcję regulacji mocy i temperatury, ale też możliwość włączenia zimnego nawiewu, którym warto zakończyć każde suszenie, by domknąć łuski włosów. Dodatkowo zawiera dyfuzor i koncentrator. Ten pierwszy to obowiązkowy dodatek dla posiadaczek loków lub fal, ponieważ najlepiej podkreśla ich naturalny skręt. Z kolei drugi  - czyli koncentrator - pozwala suszyć precyzyjnie mniejsze partie włosów, np. podczas stylizacji grzywki. Trzeba jednak pamiętać, że grzywka w stylu lat 90, mocno podkręcona i odstająca od czoła, jest już niemodna. 

Dlaczego warto suszyć włosy? Przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym jest to prewencja antyprzeziębieniowa. Dodatkowo włosy wysuszone za pomocą suszarki lepiej się układają i wyglądają zdrowiej, zwłaszcza gdy zastosujemy funkcję jonizacji.

 

Prostownica – czy tylko do prostowania włosów?

 

Prostownica święciła triumfy na początku XXI wieku, kiedy wszystkie dziewczyny masowo prostowały włosy tak, by osiągnąć efekt kosmyków prostych jak spod żelazka. Idealnie proste włosy miały wówczas idolki nastolatek, jak Christina Aguilera, Britney Spears czy Doda. Marzeniem dziewczyn było posiadanie własnej prostownicy – te, które jej nie miały, przychodziły do koleżanek przed imprezą, by wyprostować sobie włosy. Określenie „jak spod żelazka” było niekiedy traktowane dosłownie, więc niektóre dziewczyny próbowały nawet prostować włosy na desce do prasowania. Oczywiście magazyny skierowane do nastolatek stanowczo odradzały takich prób, ale czego się nie robi dla pięknego wyglądu?

Na szczęście moda na włosy proste jak drut minęła, ale to nie znaczy, że prostownice nie są już na czasie! Wręcz przeciwnie! Na rynku pojawiły się nowe, o wiele lepsze i mniej niszczące włosy urządzenia, z powłoką ceramiczną i regulacją temperatury. Przykładem jest tu model RW13N LINEAR ELDOM, który pozwala ustawić temperaturę od 80 do 200°C. Jeśli chcemy jedynie wygładzić kosmyki, użyjmy najniższej temperatury, a w przypadku gęstych, kręconych włosów możemy ustawić wyższą. W ten sposób skrócimy czas stylizacji fryzury. Obecne tendencje modowe zakładają prostowanie grubszych pasm włosów, by uzyskać bardziej naturalny efekt.

 

Elektryczna szczotka do włosów – niepozorny, ale ważny sprzęt

 

Jeżeli myślisz, że szczotka ma za zadanie tylko rozczesać włosy, to mamy dla ciebie niespodziankę. Nowoczesna szczotka elektryczna to urządzenie, które zapewni twoim włosom idealną stylizację, piękny połysk i gładkość, a także zapobiegnie ich elektryzowaniu się i puszeniu dzięki jonizacji. Wszystkie szczotki mają funkcję regulacji temperatury oraz przeciwoparzeniowe zakończenia. Innowacją są metalowe końcówki prostujące z ceramiczną powłoką, dzięki czemu szczotka idealnie sprawdzi się również podczas prostowania włosów. Takie rozwiązanie zastosowano m.in. w modelu SE20 SAATIN ELDOM.

Jeśli przetestujesz moc elektrycznej szczotki do włosów, przekonasz się, że to - niedocenione przez ciebie urządzenie - ułatwia nie tylko stylizację, ale też pielęgnację włosów. A swoje stare szczotki oddasz do zabawy córce lub dziecku koleżanki.

 

Lokówka – czy tylko dla starszych pań?

 

Wbrew obiegowej opinii lokówka służy nie tylko do kręcenia włosów! Dzięki niej najlepiej ułożymy grzywkę lub przednie partie fryzury, a także zadbamy o to, by włosy były lekko uniesione od nasady. Dobrym rozwiązaniem jest również lokosuszarka, która pozwala zarówno na jednoczesne podkręcanie, jak i suszenie włosów. Czy wiesz, który sprzęt będzie dla ciebie lepszy?

Lokówka to tradycyjne urządzenie, składające się z metalowego lub ceramicznego trzonka i  klipsa, za pomocą którego przytrzymujemy partię włosów. Pasma nawijamy dookoła trzonka i trzymamy kilkanaście sekund, by ciepło wpłynęło na strukturę włosa i utrzymało skręt. W zależności od wielkości pasma możemy osiągnąć efekt niewielkich loczków lub łagodnych fal. Warto wspomnieć, że wielu fryzjerów specjalnie zostawia końcówki włosów nienawinięte, by uzyskać bardziej zadziorny i nowoczesny efekt.

Lokosuszarka to połączenie lokówki ze szczotką do włosów, które pozwala na równoczesne podkręcanie, czesanie i suszenie pasm. Jest to alternatywa dla niewygodnego układania włosów za pomocą suszarki w jednej ręce i szczotki w drugiej. Zwykle taki sprzęt jest wyposażony w minimum jedną wymienną końcówkę (jak LS8M ELDOM) i dwa poziomy nadmuchu powietrza, dzięki czemu możliwa jest kontrola mocy urządzenia.

Specjalnym modelem lokówki jest HS7N CURRLY ELDOM, czyli urządzenie o najnowocześniej budowie, z rowkami dookoła trzonka. Pasma należy nawijać tu na lokówkę i przytrzymać ok 20 sekund za pomocą blokady, po czym można cieszyć się perfekcyjnie wystylizowanym lokiem. Trzeba jednak pamiętać, by po zakręceniu włosów delikatnie rozczesać je palcami i dopiero wtedy utrwalić lakierem, który nie skleja włosów.