Domowe AGD w wersji turystycznej – czyli co warto zabrać ze sobą w podróż?

 

„Przezorny – zawsze ubezpieczony!” – to powiedzenie, które z pewnością sprawdza się, gdy wyjeżdżamy na urlop, delegację czy weekend za miastem. I nie chodzi tu jedynie o ubezpieczenia komunikacyjne czy polisy turystyczne. Planując wyjazd, dobrze jest pomyśleć również o tym, jakich udogodnień potrzebujemy, aby czuć się komfortowo i jakie urządzenia będą nam niezbędne, aby ten komfort zapewnić. Wiele zależy też od miejsca, do którego się udajemy i dostępnego tam wyposażenia, a także długości i formy podróżowania oraz wybranych środków komunikacji. Inaczej przygotujemy się więc na lot samolotem czy pociągiem, gdzie z konieczności musimy ograniczyć ilość bagażu, a inaczej – gdy mamy do dyspozycji obszerny samochodowy bagażnik czy nawet przyczepę kempingową. Oczywiście nigdy nie zdołamy zabrać ze sobą wszystkiego, czego używamy w warunkach domowych, ale są urządzenia małe, kompaktowe i specjalnie przeznaczone do tego, aby podróżować razem z nami. Opowiemy tu o kilku z nich, które są najbardziej popularne.

Kuchenny sprzęt turystyczny

Kuchenny sprzęt turystyczny sprawdzi się doskonale, gdy wyjeżdżamy do domku letniskowego czy na kemping. Niektóre urządzenia mogą jednak okazać się przydatne nawet wtedy, gdy wybieramy pokój w pensjonacie czy tzw. kwatery prywatne. Nie będziemy bowiem uzależnieni od wspólnej kuchni, z której korzystają inni goście i narażeni na konieczność oczekiwania np. na dostęp do czajnika czy kuchenki. Oto, co zatem możemy zabrać:

  • Elektryczna lodówka turystyczna – zapewni nam zarówno bezpieczne przewożenie, jak i przechowywanie żywności, która nie powinna być narażona na działanie wysokiej temperatury. W trakcie podróży urządzenie to może być zasilane wprost z samochodowego gniazdka zapalniczki (12V), a w warunkach stacjonarnych podłączone standardowo do sieci elektrycznej (230V). Dzięki lodówce turystycznej możemy mieć jednak nie tylko odpowiednio schłodzone napoje czy inne produkty w upalne, letnie dni. Jeżeli bowiem wybierzemy model, który łączy podwójne, zintegrowane funkcje chłodzenia i podgrzewania ( np. TL100N FROSTY), będziemy mogli przewozić w niej także potrawy, wymagające utrzymania ciepła. Lodówki turystyczne są bardzo łatwe w obsłudze. Posiadają także wygodny uchwyt do przenoszenia.
  • Czajnik turystyczny – przyda się do zaparzenia porannej kawy czy herbaty, a także szybkiego przygotowania dania typu W zależności od naszych potrzeb możemy tu wybrać model o bardzo małych gabarytach i niewielkiej pojemności (np. C110 MINII) lub urządzenie nieco większe (np. IC120 KETTLY, C170 PETIOT). Jednak w każdym przypadku czajnik turystyczny zachowa tu swoje podstawowe funkcje i zapewni nam potrzebną porcję gorącej wody.
  • Kuchenka turystyczna – da nam możliwość przygotowania ciepłych posiłków w trakcie pobytu na działce czy na polu kempingowym. Gdy będziemy mieli dostęp do źródła prądu, najwygodniejszym rozwiązaniem jest kuchenka elektryczna. Do wyboru są tu zarówno urządzenia jednopalnikowe (np. IPG10 IDEAL, PG10N EVEN) jak i dwupalnikowe (np. PH21 DOBLLE) – wyposażone w dwa oddzielne termostaty. Kuchenki turystyczne są małe, lekkie i praktyczne. Z pewnością sprawdzą się w trakcie wakacyjnych wyjazdów, jeżeli lubimy sami przygotowywać posiłki lub gdy wymagają tego specyficzne potrzeby żywieniowe naszych najbliższych.

Sprawdź również - Lodówka turystyczna - TL100N FROSTY

Urządzenia, które pomogą nam dobrze wyglądać i czuć się komfortowo

Wakacje to czas, gdy stawiamy zwykle na luz i swobodę. Nie musi to jednak wcale oznaczać wygniecionych ubrań czy niezadbanej fryzury. Dlatego wiele osób, wyjeżdżając na urlop, chętnie zabrałoby ze sobą małe żelazko, własną suszarkę oraz inne akcesoria do pielęgnacji damskiej lub męskiej urody. Urządzenia te mogą się przydać zwłaszcza wtedy, gdy nasza podróż ma charakter biznesowy lub wiąże się z zaplanowanymi uroczystościami rodzinnymi, na których chcemy dobrze się prezentować. Do dyspozycji mamy tu więc następujący sprzęt:

  • Żelazko turystyczne – łączy w sobie z reguły niewielkie rozmiary i pełną funkcjonalność domowego żelazka. Posiada regulację temperatury, zraszacz oraz możliwość prasowania z użyciem pary. Aby mogło zmieścić się w każdym bagażu, warto wrócić uwagę, czy wybrany przez nas model, posiada składany uchwyt (np. DA22N SPRINT), a nawet chowaną stopę (np. DA34 RIDE). Zabierając w podróż żelazko turystyczne, zyskamy pewność, że zagniecenia na ulubionej sukience, bluzce czy koszuli nie zepsują nam humoru oraz wyglądu naszego i naszej kreacji.
  • Turystyczna suszarka do włosów – to urządzenie, które przyda się nie tylko w podróży. Ze względu na niewielką wagę, małe rozmiary i praktyczne rozwiązania – w postaci składanej rączki (np. HT170 WHOOSH) – możemy zabrać ją również na basen. Bez trudu zmieści się w każdej kosmetyczce i poradzi sobie z mniej lub bardziej mokrymi włosami oraz ich modelowaniem. Suszarki turystyczne posiadają bowiem zwykle możliwość regulowania siły nadmuchu i doboru temperatury oraz dodatkowe akcesoria, jak np. koncentrator (np. HT81 ZANA, HT99 BLASTEE).
  • Urządzenia do stylizacji włosów w wersji 2w1 – mogą być dobrym rozwiązaniem dla wszystkich pań, które niezależnie od okoliczności dbają o nienaganny wygląd swojej fryzury i lubią ją zmieniać stosownie do okazji czy stroju. Aby nie brać kilku sprzętów jednocześnie i mieć przy tym swobodę wyboru można więc zdecydować się na: połączenie prostownicy z lokówką (np. RL20 RILA), lokówko-suszarkę ( np. LS9 ADA) czy też elektryczną szczotkę do włosów (np. SE20 SAATIN), która ułatwia czesanie i wygładzanie włosów.
  • Akcesoria do pielęgnacji męskiego zarostu w wersji 2w1 – będą doskonałą alternatywą dla tradycyjnego pędzla, kremu do golenia oraz jednorazowej maszynki i nożyczek. Zapewniają bowiem większą wygodę w czasie golenia, a także swobodę i mobilność, szczególnie gdy dysponujemy modelem z zasilaniem akumulatorowym (np. G42 BLAX) lub akumulatorowo – sieciowym (np. G46S SKIN ). Wbudowany w elektryczną golarkę trymer, pomoże dodatkowo m.in. w precyzyjnej regulacji wąsów czy brody (np.G51 RAPID).

Co jeszcze może przydać się w podróży?

Nawet najlepiej zaplanowany wyjazd mogą nam zakłócić zdarzenia od nas niezależne. Nie mamy na nie wpływu. Warto jednak przygotować się na wszystko, co jesteśmy w stanie przewidzieć. Jeżeli więc pozwalają na to możliwości transportowe, nie musimy tak bardzo liczyć się z ograniczeniami w ilości zabieranych rzeczy i możemy pakować się z większą swobodą. Gdy jednak czeka nas np. lot samolotem, wówczas jest wręcz przeciwnie – musimy dostosować się do określonych limitów i zwracać uwagę na ciężar bagażu. Wtedy z pewnością przyda się nam mała, poręczna elektroniczna waga bagażowa (np. WB20 TRAVEL). Dzięki temu praktycznemu urządzeniu nie zaskoczy nas na lotnisku niespodziewana dopłata za nadbagaż lub konieczność zrezygnowania z części zapakowanych wcześniej rzeczy. Turystyczne wagi bagażowe są bardzo lekkie, a dzięki niewielkim rozmiarom zmieszczą się bez problemu do każdej torby, plecaka czy walizki. Możemy także wybrać model, który oprócz wskazywania ciężaru naszego bagażu, posiada także funkcję pomiaru temperatury pokojowej (np. WB10 VELART).

Elektroniczna waga bagażowa WB20 TRAVEL