Koc elektryczny – sposób na rozgrzanie, relaks, łagodzenie bólu i ciepłe posłanie!

 

Zdarzają się dni, które najlepiej byłoby po prostu przespać… Bolą nas mięśnie, łamie w kościach, czujemy zmęczenie, osłabienie i dotkliwy chłód. Za oknem jesienna szaruga lub trzaskający mróz… Najchętniej otulilibyśmy się więc czymś miłym, ciepłym i miękkim w dotyku, co dałoby nam ukojenie i błogi relaks… Czy już wiecie, co mamy na myśli? Tak! To koc elektryczny! A jakie są jego zalety i który wybrać dla siebie – podpowiadamy poniżej.

Koc elektryczny – jak to działa?

Koce elektryczne, swoim wyglądem, rozmiarami oraz materiałami, z jakich są wykonywane, przypominają często koce tradycyjne. Jednak w ich wnętrzu znajdują się specjalne przewody elektryczne, równomiernie rozłożone na całej powierzchni, których zadaniem - po podłączeniu urządzenia do źródła prądu - jest rozprowadzanie ciepła. Przewody te są odpowiednio osłonięte i zabezpieczone oraz na tyle cienkie, że nie tworzą sztywnej konstrukcji, która uniemożliwiałaby wygodne okrywanie się kocem, a ich zakończenie stanowi kabel zasilający, wyprowadzony na zewnątrz urządzenia.

Wybierając koc elektryczny, powinniśmy zwrócić uwagę na jego rozmiar, moc urządzenia, materiał z jakiego został wykony oraz funkcjonalność i łatwość utrzymania w czystości . Z uwagi na bezpieczeństwo sprawdzić też należy, czy jest wyposażony w ochronę przed przegrzaniem, a - dla pełnego komfortu użytkowania – rozważyć zakup modelu, który posiada:

  • kilkustopniowy system regulacji temperatury, który umożliwia swobodny dobór odpowiednich parametrów grzania – od delikatnego, aż po mocne (np. do nagrzania łóżka lub materaca oraz stasowane przy osuszaniu wilgoci zabranej w materacu),
  • możliwość sterowania za pomocą przewodowego pilota (KT70 FLOPPI) , w tym - z opcją jego odłączania od urządzenia i wyświetlaczem LED (KT100 BUSHY),
  • funkcję TIMER, która pozwala na programowanie czasu nagrzewania,
  • pokrowiec do przechowywania po zakończeniu użytkowania
  • możliwość prania ręcznego (KT70 FLOPPI) i / lub w pralce automatycznej (KT100 BUSHY).

Kojące ciepło, które łagodzi ból i skutki przemarznięcia

Ciepło jest jednym z czynników, które mogą wpływać na zmniejszanie dolegliwości bólowych, związanych układem kostno-stawowym, zmianami zwyrodnionymi w tym obszarze, reumatyzmem oraz przeciążeniem czy przemęczeniem mięśni po intensywnym wysiłku. Dlatego koc elektryczny z pewnością może znaleźć skuteczne zastosowanie w tego typu przypadkach. Delikatne i równomierne ogrzewanie całego ciała z jego pomocą korzystnie wpłynie na poprawę krążenia krwi, a w konsekwencji - na polepszenie samopoczucia i ogólnej sprawności ruchowej. Otulając się ciepłym i miłym w dotyku kocem elektrycznym (KT100 BUSHY), rozluźnimy zesztywniałe lub obolałe mięśnie, a także ogrzejemy nasze zmarznięte stopy czy dłonie.

Zobacz również: Koc elektryczny KT70 FLOPPI

Na dobry sen i regenerację

Korzystając z koca elektrycznego, zapewnimy sobie również odprężający relaks i regenerację w trakcie wypoczynku w pozycji leżącej czy też podczas snu. Możemy bowiem użyć go jako prześcieradła, kładąc pod ciało w celu ogrzania łóżka czy materaca i zabezpieczając za pomocą wygodnych tasiemek (KT70 FLOPPI). Dodatkowo – jeżeli koc wyposażony jest w  funkcję TIMER (KT100 BUSHY) – mamy możliwość ustawienia określonego czasu nagrzewania, po którym urządzenie automatycznie się wyłączy, nie zakłócając naszego przyjemnego i ciepłego snu. Wystarczy wiec tylko dobrać odpowiedni rozmiar koca elektrycznego, tak aby pasował do naszego łóżka, np. 80x150 cm (KT70 FLOPPI) czy też 120x160cm (KT100 BUSHY) i cieszyć się komfortowo przygotowanym posłaniem, które zapewni nam efektywny wypoczynek w razie chodu, zmęczenia lub bólu, który można skutecznie łagodzić za pomocą ciepła.

Koc elektryczny to przyjaciel każdego, kto nie lubi marznąć, a także skuteczna pomoc w walce z niektórymi dolegliwościami bólowymi oraz sposób na odpoczynek po męczącym wysiłku. Należy jednak pamiętać, iż istnieją schorzenia, przy których jego stosowanie jest odradzane (np. ciężkie choroby serca i naczyń krwionośnych, obrzęki i krwawienia). Dlatego też w danym przypadku – w razie jakichkolwiek wątpliwości – przed użyciem koca elektrycznego warto zasięgnąć porady lekarskiej.