Jesienne przyjemności

Skończyły się wakacyjne upały i powoli wyciągamy z szaf cieplejsze swetry…. Egzotyczne przygody i codzienna aktywność napędzana promieniami słonecznymi powoli zamieniają się w jesienny spokój i nutkę pewnej nostalgii…czy to znaczy, że w tym roku nie czeka nas już nic przyjemnego ? A skądże! Zainspiruj się naszą listą jesiennych przyjemności i odkryj, że ta pora roku może być fantastyczna na równi z upalnym latem!

 

Jesienne podboje we dwoje!

 

Tak! Jesień to idealny czas na weekendowe wypady, szczególnie jeśli marzy nam się zwiedzanie miast! Ceny hoteli i apartamentów są dużo niższe niw w sezonie, turystów jakby mnie, a pogoda w dalszym ciągu sprzyja! Może nawet bardziej niż upalnym latem? Zastanów się jakie miasto czeka jeszcze na odkrycie? Magiczny Wrocław, gościnny Poznań czy tajemniczy Toruń? Nie czekaj, rezerwuj nocleg, pakuj walizkę i szykuj się na niesamowite doznania! Nie zapomnij o naszym must-have weekendowego podróżnika J

 Koc elektryczny KT100 BUSHY ELDOM

Koc elektryczny KT100 BUSHY ELDOM

 

Idzie Pani Jesień, dary w koszu niesie….

 

Nie musimy Cię przekonywać, że nic nie równa się spacerom po jesiennym lesie! Ten zapach, te barwy….a do tego jeszcze pyszne zbiory! Grzybobranie to świetna rozrywka dla całej rodziny! Starsi zrelaksują się w otoczeniu przyrody, dla młodszych z kolei będzie to niesamowita lekcja o tym fascynującym ekosystemie. Dodatkowym plusem niechaj będą fantastyczne przetwory, których smak będzie towarzyszył Wam do kolejnych zbiorów. Nie wiesz jak się za nie zabrać? Sprawdź tutaj.

 

Krajobraz jesienią malowany

 

Ten pomysł łączy się odrobine z poprzednim…..ale tylko odrobinę. Nie chodzi bowiem o najbliższy las, ale o odwiedzenie miejsca w którym magię jesieni czuć najbardziej! Każdy rejon Polski posiada taki specjalny zakątek J! Nie wierzysz? Sprawdź, chociażby na stornach internetowych jak w tej porze roku prezentują się wąwozy w Kazimierzu Dolnym, niesamowite formacje skalne na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej (ach ten Park Ojcowski!), nieco niedoceniane jeziora na Kaszubach czy malownicze Pieniny, Bieszczady i Karkonosze. Ehhh, nie starczy jesiennych weekendów na te wszystkie cuda!

 Grzejnik elektryczny HL20 WALLO ELDOM 

Twój jesienny kącik relaksu

Nieco niższa temperatura nie oznacza rezygnacji z relaksujących wieczorów z książką na świeżym powietrzu! Posiadasz taras lub balkon? Wystarczy, że zaopatrzysz się w kilku niezbędnych pomocników!

Po pierwsze….kubek gorrrrącej herbaty J Po drugie- miły, miękki kocyk elektryczny - np. KT100 BUSHY. A jeśli jesteś prawdziwym „Ciepłolubem” postaw na wydajny i kompaktowy grzejnik przenośny HL20 WALLO. Z nim żaden spadek temperatury nie straszny!

 

Płonie ognisko i ….

 

Ta przyjemność cieszy wszystkich! Starsi grzeją się w migoczących płomieniach, młodzi biesiadują. Wszyscy śpiewają, wydawałoby się dawno zapomnienie, przeboje z obozów harcerskich i kolonii...Ogniska działają na nas nieco sentymentalnie…niektórzy twierdzą też, że smak prawdziwej jesieni….to tylko i włącznie pieczone ziemniaki z ogniska! I choć wielu z nas przytaknie, przypominając sobie smaki z dzieciństwa, musimy zauważyć, że najmłodsi gustują raczej w …pieczonych piankach Marshmallow :- ) Cóż, jak to śpiewał niezapomniany zespół Kombi „Każde pokolenie ma własny czas”.

Hmmm….uprzedzaliśmy, że jesień niesie za sobą pewną nostalgie J!

 

Eldom życzy pięknej złotej jesieni!