Dzień Dziecka – 9 pomysłów na wyjątkowe i praktyczne prezenty

Mało kto wie, że Dzień Dziecka to święto, które w Polsce było obchodzone jeszcze przed 1929 rokiem. Ten piękny zwyczaj zniknął z kart historii na 23 lata jednak w latach 60-tych powrócił już na stałe. Oznacza to, że święto dzieci jest dużo starsze niż Walentynki, a co najważniejsze nikt nie poddaje pod wątpliwość jego obchodów. Odważnie można więc przyznać, że Dzień Dziecka jest jednym z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. 1 czerwca jest prawie jak dodatkowe urodziny z ogromem zabawy i atrakcji. Prezent i dobra zabawa dla każdego oznaczają coś innego stąd, pomysł na coś co najbardziej ucieszy staje się ogromnym wyzwaniem.

Dzień Dziecka – jak spędzić te chwile rodzinnie?

Warto przyłożyć się do planowania czasu z pociechą. Gnając w gąszczu codziennych obowiązków czasami zapominamy, że to ilość i jakość spędzonego czasu razem budują relacje i utrwalają wspomnienia. Skoro wiadomo już, że najlepiej tego dnia spędzać czas razem pozostaje więc dylemat co robić i gdzie?

Świetnym miejscem na wspólną zabawę są parki rozrywki. Na pewno odnajdą się tam dzieci w wieku 5 +, które z prędkością światła mkną od karuzeli do karuzeli z buzią wypchaną watą cukrową i zdecydowanie nastolatkowie, którzy lubią poczuć adrenalinę wsiadając do roller coaster. Nie zapominajmy jednak o maluszkach, które nawet jeszcze tylko siedząc na kolanach u Mamy podczas jazdy Diabelskim Młynem mają już sporą szansę na utrwalenie tego wspomnienia.

Kiedy szczęśliwie dzień dziecka wypada w weekend dużo łatwiej zaplanować wypad na łonie natury. W tym roku Dzień Dziecka jest w środę, stąd całodzienne plany będą wymagały od rodziców większej elastyczności. To jednak ma plusy, ponieważ atrakcje zwykle oblegane w dni wolne mogą być nieco łatwiej dostępne. Tak jest np. w przypadku ZOO lub Orientarium. W Polsce Mamy 10 Ogrodów zoologicznych zlokalizowanych w większych miastach. Świetnie przygotowana infrastruktura parków zoologicznych i możliwość zobaczenia przeróżnych zwierząt zagospodarują czas na cały dzień. Przeszkodą nie będzie nawet zła pogoda, ponieważ spora część podzielona jest na zadaszone pawilony. Do tego takim parkom zawsze towarzyszą lody, balony i „dmuchańce” do skakania czyli nieodłączny element uciech na dzień dziecka.

Soniczna szczoteczka do zębów SD100B SONICA

Soniczna szczoteczka do zębów SD100B SONICA

Prezenty na Dzień Dziecka – praktyczne i ciekawe

Żeby wybrać idealny prezent na dzień dziecka trzeba dobrze „zbadać teren”. Po pierwsze wybierz obszar zainteresowań dziecka. Zanim kupisz strój piłkarski nastolatkowi, który pasjonuje się jedynie zdigitalizowaną wersją sportu na swojej konsoli – dobrze to przemyśl. Kierowanie się myślą „kiedy ja byłem w jego w wieku to pióro ze stalówką było naszym marzeniem” może również okazać się zgubne. Rodzice zwykle wiedzą, który podarunek wywoła uśmiech na twarzy swojego dziecka, a jeżeli planujemy obdarować nie swoje dziecko nie bójmy się zapytać rodziców, wręcz wprost mówiąc co planowaliśmy kupić.

Drugi krok po rozpoznaniu terenu to wybór prezentu. Weźmy zatem na tapet nastolatków – oni są najbardziej wymagającą grupą do obdarowania. Trzeba stanąć na głowie, aby prezent nie był obciachem, a konia z rzędem temu kto potrafi znaleźć coś co dodatkowo będzie praktyczne i interesujące. Szczoteczka soniczna do zębów od kilku lat bije rekordy zainteresowań. Produkt mocno polecany osobom, które cenią skuteczność w czyszczeniu zębów połączoną z najnowszą technologią. Czyszczenie, masaż dziąseł czy wybielanie to tylko niektóre z programów, jakie posiada szczoteczka. Odpowiednia technika mycia zębów szczoteczką soniczną może również okazać się zbawienna u osób noszących aparaty ortodontyczne. Młodsze rodzeństwo nie będzie zawiedzione ponieważ i dla nich są już szczoteczki soniczne w wersji różowej i niebieskiej.

Nastolatkę może bardzo ucieszyć urządzenie do stylizacji włosów takie jak prostownica czy lokówka. Nie martwmy się, że prezent wydawać się może zbyt praktyczny! Dzisiaj kiedy część życia została przeniesiona na internetowe łącza, lokówka nie służy tylko do przygotowania fryzury na wyjście. Zwróć uwagę na to, że podarowując taki prezent możesz ułatwić spełnienie marzeń np. o prowadzeniu własnego vloga o stylizacji włosów lub nagrywaniu tutoriali o nowinkach ze świata fryzjerstwa. Patrząc szerzej na wyzwania nastolatków związane ze zdrowym trybem życia i dbaniem o własny wygląd należałoby zwrócić szczególną uwagę na podstawy pielęgnacji i higieny twarzy. Kiedy problemy z cerą dają się we znaki, zanim nastolatki zdecydują się na wizytę u kosmetyczki to warto zaproponować im rozwiązania, które mogą okazać się równie skuteczne. Mowa o urządzeniach do pielęgnacji skóry twarzy i szyi.

Młody chłopak z pewnością doceni golarkę lub trymer, które w krótkim czasie staną się urządzeniem, bez którego będzie trudno zacząć dzień. Wystawianie skóry twarzy na podrażnienia po jednorazowych golarkach nie jest warte zachodu. Elektryczna maszynka do golenia posiada już zarówno funkcje golenia jak i trymowania brody w jednym. Wyjątkowa budowa golarki zapewnia bezpieczeństwo i eliminuje ryzyko skaleczeń.

Lokówka HS7N CURRLY

Zabawki na Dzień Dziecka – edukacyjne i rozrywkowe

Są też takie prezenty na Dzień Dziecka, które rozbudzają kreatywność, uczą logicznego myślenia, a przy tym wszystkim są ogromnym źródłem radości. Mowa o grach planszowych. Rozwijają liczenie, uczą zasad i wprowadzają elementy zdrowej rywalizacji. Uznaniem cieszą się przygodowe, w których od jednego rzutu kostką los naszego pionka może potoczyć się nieprzewidywalnie. Im więcej osób może wziąć udział w grze tym lepiej. Popularne ostatnio są też planszówki z podstawami programowania ruchów.

Kto jako dziecko zakochał się w klockach ten często jako dorosły nadal szuka okazji do ich składania. Klocki często podzielone są na zestawy tematyczne, dostosowane trudnością do grupy wiekowej dostępne już nawet dla 2 latków. W zbudowaniu czegoś wspaniałego ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Od zestawów z kucykami i zamkiem, poprzez smoki, dinozaury i roboty, na statkach pirackich, kosmicznych i super szybkich samochodach sterowanych z klocków skończywszy.

Kupno zabawki na Dzień Dziecka to nie jedyne rozwiązanie na sprawienie uciechy. Bez kosztowym edukacyjno-rozwojowym pomysłem na prezent będą podchody. Kiedy dziecko, otworzy oczy i ujrzy pierwszą strzałkę na podłodze, gwarantuję, że od razu zbiegnie z łóżka. Z każdym znakiem dalej i każdą rozwiązaną zagadką będzie czuło, że jest częścią ciekawej przygody. Możesz śmiało zorganizować podchody w warunkach domowych, jak i na zewnątrz. Powierzchnia nie ma znaczenia. Narysuj kilka strzałek na papierze i weź kilka kopert w których opiszesz zagadki będące wskazówką do odnalezienia kolejnych tropów. Każdy z nas chciałby chociaż na chwile zatracić się w takiej mini przygodzie, mamy na to szansę, chociaż ten jeden dzień w roku. W końcu każdy z nas ma w sobie coś z dziecka :)