Jaki irygator do zębów wybrać? Dlaczego warto posiadać irygator dentystyczny?

Ich opływowy kształt przypomina odrobinę szczoteczki elektryczne. To zresztą także w ich towarzystwie najczęściej zobaczymy te urządzenia. Czym są irygatory do zębów, jaką funkcję spełniają i czy naprawdę są potrzebne w każdym domu? Postaramy się odpowiedzieć zarówno na te, jak i na wiele innych pytań dotyczących irygatorów.

Czym jest irygator do zębów i dlaczego warto go stosować?

Irygator dentystyczny to urządzenie uzupełniające codzienny rytuał higieny jamy ustnej. Jego działanie polega na kierowaniu strumienia wody lub mieszaniny płynów w szczeliny międzyzębowe lub inne trudno dostępne miejsce w celu ich dogłębnego oczyszczenia – usunięcia kamienia nazębnego czy resztek jedzenia, które mogą powodować problemy z  dziąsłami i przyspieszać próchnicę.

Irygator do zębów RY100C jett ELDOM

Irygator do zębów RY100C jett ELDOM

Jaki irygator dentystyczny wybrać?

Zastanawiając się jak irygator do zębów wybrać należy zadać sobie pytanie czy chcemy używać go jedynie do czyszczenia przestrzeni miedzyzębowych, czy mamy wobec takiego sprzętu nieco większe oczekiwania. Wyższe modele irygatorów otwierają przed nabywcą wiele dodatkowych możliwości takich jak: masaż dziąseł, czyszczenie języka, a nawet… irygacja nosa! Tak, tak! Teraz zarówno podczas klasycznego nieżytu nosa, jak i przy bólu zatok, nie trzeba już biegać do apteki po zestaw do irygacji. Nasze urządzenie bez problemu przejmie na siebie rolę domowego medyka! Mowa tu o  irygatorze RY100, do nabycia w dwóch klasycznych kolorach – białym i czarnym.

Jaki irygator zatem wybrać ? Odpowiedź może nieco zaskoczyć… zawsze należy wybierać urządzenia dopasowane do swoich potrzeb! Nie marka bowiem, ani fikuśny wygląd zapewnią nam komfortowe użytkowanie sprzętu, ale jego indywidualne cechy, które celnie odpowiedzą na nasze potrzeby!

Irygator stomatologiczny – kto powinien go używać?

Irygatora powinien używać każdy, kto dba o swój zdrowy uśmiech. Tylko odpowiednia profilaktyka i codzienna higiena jamy ustnej są jego gwarantami. Irygator to uzupełnienie szczotkowania i nitkowania zębów, które przyczynia się do redukcji kamienia nazębnego i zmniejsza ryzyko wystąpienia  problemów z chorobami dziąseł. Grupą szczególnie zachęcaną do stosowania irygatorów są pacjenci z aparatami ortodontycznymi, mostami, koronami i implantami zębowymi. Dzięki irygatorom mogą oni być pewni, że doczyszczają wszystkie trudnodostępne miejsca.

Irygator do zębów RY100C jett ELDOM

Irygator do zębów RY100C jett ELDOM

Jak używać irygatorów?

Nawet najlepszy irygator nie pomoże w higienie jamy ustnej jeśli nie nabędziemy podstawowych umiejętności posługiwania się tym urządzeniem. Poniżej 5 kroków, które pozwoli Ci w profesjonalny sposób skorzystać z irygatora RY100 ELDOM.

  1. Napełnij wodą zbiornik. Możesz rozcieńczyć w niej odrobinę płynu do płukania jamy ustnej.
  2. Nachyl się nad umywalką i włącz urządzenie. Dyszę trzymaj w pewnej odległości od zębów, nie bezpośrednio na nich.
  3. Kieruj dyszę pomiędzy kolejne przestrzenie miedzyzębowe, zaczynając od zębów trzonowych. Celuj w górną część zęba i linie dziąsła.
  4. Stopniowo zwiększaj ciśnienie. Pamiętaj, zatrzymaj się jeśli poczujesz jakikolwiek ból. Duże ciśnienie nie powinno oznaczać braku komfortu!
  5. Po zakończeniu zdejmij i umyj dyszę oraz opróżnij zbiornik z pozostałej wody.

Gratulujemy! Twoja profesjonalna higiena jamy ustnej właśnie się rozpoczęła!