Jak dbać o włosy?

Codziennie dbasz o włosy, pielęgnujesz je i używasz dobrych produktów, jednak masz wrażenie, że ich stan nie odzwierciedla twoich wszystkich zabiegów? Cały czas wydaje Ci się, że czegoś im brakuje? Nie są tak zdrowe ani błyszczące jak w reklamach?

Jesteś w dobrym miejscu! Opowiemy Ci krok po kroku o tym jak dbać o włosy, aby cieszyć się piękną czupryną na co dzień!

Dlaczego stan włosów ulega pogorszeniu?

Po pierwsze, uspokajamy! Włosy błyszczące jak w reklamach… występują głównie w reklamach! Pamiętaj, że modelki, które w nich podziwiasz, mają na swoich pasmach mnóstwo środków nadających połysk. Ich fryzury są dobrze wystylizowane i czuwa nad nim sztab stylistów… jedynie pozują na kompletny luz!

Nasze włosy, dokładnie tak jak skóra, mają swoje lepsze i gorsze chwile w ciągu całego roku. Ich stan zależy m.in. od diety, odpowiedniego balansu mikro- i makroelementów w organizmie, od naszej aktywności, temperatury na zewnątrz, wahań hormonalnych… i naprawdę wielu innych czynników!

Nie przejmuj się więc kiedy chwilowo, szczególnie podczas przesileń wiosennych czy jesiennych, kondycja Twoich włosów nieco się pogorszy. To zupełnie naturalne, a to co możesz dla nich w takich chwilach zrobić to… zdwojone wysiłki w pielęgnacji!

 

UWAGA! Jeśli zauważysz, że Twoje włosy zbyt mocno wypadają najlepiej skierować swoje kroki do lekarza. Pamiętaj, że w przypadku stanów chorobowych żadne domowe sposoby nie pomogą Ci tak, jak profesjonalna porada specjalisty!

Suszarka do włosów HT240 SIEERA ELDOM

Suszarka do włosów HT240 SIEERA ELDOM

 

Codzienna pielęgnacja włosów – krok po kroku

Mycie włosów to podstawowy element pielęgnacji. Jedni z nas są szczęściarzami i mogą robić to co kilka dni… inni traktują to jako stały element codziennej toalety, dokładnie tak jak mycie zębów. Dla jednych i drugich podstawą będzie wybór odpowiedniego kosmetyku. I niekoniecznie chodzi tu o najdroższy dostępny specyfik. Aby dobrze wybrać szampon i odżywkę należy zapoznać się z potrzebami własnej głowy! I wyraz „głowa” jest tutaj nieprzypadkowy! To właśnie od skóry skalpu należy rozpoczynać mycie. I choć może to być nie lada zaskoczeniem… zapomnijmy raz na zawsze o okrężnych, kolistych ruchach i mocnym tarciu! Skalp należy myć delikatnie, aż do zapienienia szamponu, unikając gwałtownych ruchów. Dopiero w kolejnej fazie zsuwamy dłońmi szampon na długość włosów i równie delikatnie rozprowadzamy po same końce. Taki sposób mycia pozwoli oszczędzać, zwykle bardziej przesuszone, końcówki. Po dokładnym spłukaniu czas na odżywkę? Tak… choć najpierw zalecamy osuszenie kosmyków ręcznikiem. Dzięki temu odżywka nie spłynie z zupełnie mokrych włosów wraz z wodą. Nanieś ją na pasma i delikatnie wmasuj po same końce. Dopiero teraz spłucz dokładnie głowę. Jeśli chodzi o wycieranie… tutaj też potrzeba sporo delikatności.

Włosy dociskamy ręcznikiem odsączając je – nie trzemy !

 Elektryczna szczotka do włosów SE20 SAATIN ELDOM

Elektryczna szczotka do włosów SE20 SAATIN ELDOM

Jak dbać o długie włosy?

Długie włosy to powód dumy ich posiadaczek! Pracują na ich doskonały stan codziennie! Podstawowy skład szampon + odżywka to w tym wypadku zdecydowanie zbyt mało. Jeśli jesteś posiadaczką długich pasemek przynajmniej raz w tygodniu zafundują im maseczkę. Najlepiej, zaraz po jej rozprowadzeniu na włosach zawiń głowę… w folię (tak, śmiało, może być spożywcza… a nawet reklamówka), a następnie w ręcznik. Temperatura uwolni odżywcze substancje kosmetyku szybciej i skuteczniej! Dla uzupełnienia pielęgnacji warto także co kilka dni robić tzw. wcierkę. Jest to forma odżywki… dla skóry głowy! To przecież od niej się wszystko zaczyna! Zdrowy skalp jest gwarancją pięknych pasemek!

Wysusz je !

Jeśli odpowiednio pielęgnujesz swoje włosy żadne zabiegi upiększające nie będą im straszne!

Kiedyś mówiono, że zbyt częste korzystanie z suszarki osłabia włosy… dziś zdecydowanie odchodzi się od tego poglądu. Niektórzy eksperci dowodzą, że pozostawienie umytych włosów do tzw. naturalnego wyschnięcia, a już na pewno pójście spać z mokrą głową może przynieść więcej szkód niż korzyści. Trudno wskazać, która szkoła okaże się dla Ciebie tą właściwą. To, o czym z pewnością musisz pamiętać to technika suszenia! Nie przykładaj suszarki bezpośrednio do swoich włosów, susz je z odległości i pod kątem. Nie wybieraj też od razu najgorętszego nawiewu. Włosy bardzo źle znoszą drastyczną zmianę temperatur. Wszystko musi odbywać się stopniowo! Ważne jest także, aby suszarka była dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb. Akurat z tym nie będziesz mieć problemu! Oferta suszarek Eldom zaspokoi nawet najbardziej wybredne gusta!

Lokówka HS7N CURRLY

Lokówka HS7N CURRLY

Przydatne akcesoria do włosów

Dziś nadszedł dzień, w którym Twoje włosy powinny wyglądać… jak z reklamy? Nic prostszego! Odpowiednia stylizacja zapewni Ci wystrzałowy efekt w mgnieniu oka! Oczywiście będą Ci potrzebni prawdziwi profesjonaliści! Dobrze się składa, bo mamy takich na pokładzie!

Jesteś posiadaczką naturalnie prostych włosów i chcesz jedynie podkreślić ich aksamitny połysk? Elektryczne szczotki do włosów to produkt idealny dla Ciebie.  Marzysz o lokach niczym gwiazda czerwonego dywanu? Lokówki i lokosuszarki zapewnią Ci bajeczne fale! A może wręcz przeciwnie? Masz dość swoich niesfornych załamań i chcesz cieszyć się prostą i błyszczącą taflą włosów? Prostownice czekają tylko na Waszą wspólną podróż ku idealnej fryzurze!

Pamiętaj, aby przed każdym zabiegiem stylizacyjnym odpowiednio zabezpieczyć swoje włosy przeznaczonymi do tego kosmetykami… A po powrocie z wielkiego wyjścia wynagrodzić je pożywną maseczką!

Pielęgnuj, układaj i ciesz się swoim nowym lookiem!

../../../../../uploads/media/image/0001/06/dc75d8c0fa7cb5ac604caf822b897838aa6ddcf6.jpeg

Prostownica do włosów RW30 LORA ELDOM