Żyj zero waste

Czy wiecie co oznacza zero waste? W dosłownym tłumaczeniu to oczywiście zerowa ilość odpadów. Jednak pod nazwą tą kryje się ruch i cała ideologia! Eldom wraz ze swoim Ambasadorem Jakubem Kuroniem dołączają całym sercem! Chcesz dowiedzieć się więcej?

Czym jest zero waste?

Zero waste to idea, która zakłada jak najbardziej przemyślane zakupy, decyzje i wybory skutkujące zminimalizowaniem strat dla środowiska naturalnego. Szalony pęd konsumpcjonizmu wpływa bowiem destrukcyjnie na otaczający nas świat. Niszcząc przyrodę, odbieramy sobie, a także wszystkim innym formom życia możliwość życia w zdrowym, naturalnym środowisku. Jeszcze kilka lat temu temat nie był popularny, a ludzie lekceważyli go znacząco, wyznając zasadę „pomyślę o tym, wtedy kiedy faktycznie zacznie mieć na mnie to realny wpływ”. To duży błąd. Faktycznie nie łatwo wyobrazić sobie, że niesegregowanie śmieci mogłoby w jakikolwiek fizyczny sposób obrócić się przeciwko nam natychmiast. Na szczęście zaczęliśmy rozważania długofalowe. Te same śmieci, które dzisiaj beztrosko wyrzucimy do kosza „zmieszane”, za chwilę powiększą zwaliste góry wysypisk śmieci, a za kilka miesięcy trafią spalone do powietrza, którym oddychamy. W tym ujęciu dokładnie widać już proces przyczynowo - skutkowy.

Czy moje wybory są ważne dla środowiska ?

Tak! Nawet nie wiesz ile Twoich decyzji ma niezwykle ważny wpływ na to w jakim świecie będziemy żyli! Od podstawowych wyborów w sklepie spożywczym, przez rodzaj komunikacji, którą wybierasz, ubrań które nosisz, na rodzaju energii, którą ogrzewasz swoje mieszkanie kończąc.

Co i jak mogę zrobić?

Lista działań jest praktycznie nieograniczona! Małymi krokami każdy z nas może nauczyć się, jak podejmować racjonalne decyzje i kierować się dobrem środowiska w codziennym życiu. Nie trzeba rzucać się od razu na głęboką wodę wybierając nieznany dotąd tryb zero waste. Można zacząć od bardziej przystępnego less waste, który mocno zamierzamy promować. W kolejnych artykułach będziemy pokazywać, jak przy pomocy niewielkich zmian w naszej codzienności możemy wyrażać troskę o nasza planetę i jej przyszłość. W praktyce pragniemy pokazać, jak łatwo i przyjemnie można podążać wraz z falą zero czy less waste i cieszyć się jej efektami.

Każde działanie, które ma na celu zatrzymanie pędu nałogowego kupowania i wyrzucania niepotrzebnych towarów jest niezwykle ważna. Mowa tu nie tylko o ubraniach czy sprzętach, ale także o produktach spożywczych, których rocznie marnujemy tony!

Dlaczego Eldom promuje zero waste? Czy to aby na pewno leży w jego interesie?

Choć jesteśmy firmą sprzedającą urządzenia AGD, nie zależy nam na tym, aby ślepo zwiększać sprzedaż ignorując przy tym naszą planetę! Dobre sprzęty dopasowane do oczekiwań i potrzeb kupującego – to nasze motto. Nie zależy nam na sztucznym nakręcaniu sprzedaży urządzeń, które nie zadowolą naszych klientów. W każdym opisie produktu podajemy jego dokładne parametry i możliwości. Nie ukrywamy i nie zatajamy niczego. Relacja miedzy nami, a konsumentami musi być przejrzysta i transparentna. Dlatego też, nasz serwis jest do Państwa dyspozycji – służy radą i pomocą. Staramy się zawsze znaleźć rozwiązanie… i niejednokrotnie zdarzyło nam się naprawiać nasze sprzęty sprzed dekad! Wiemy, że nieustanna wymiana urządzeń w  naszych domach nie jest dobrym rozwiązaniem. Mnożenie niepotrzebnych sprzętów także. Dlatego w Eldom stawiamy na kompaktowość. Jesteśmy mistrzami urządzeń 2 , 3, a nawet 4 w jednym! Lubimy sprzęty, które pozwalają oszczędzać energię - https://www.eldom.eu/sklep/kategoria/cyrkulatory-powietrza.

Ze szczególną przyjemnością wprowadzamy do naszej oferty urządzenia pozwalające dawać drugie życie rzeczom i produktom, których los wydawałby się przesądzony. Mamy tu na myśli zarówno ubrania, do których odświeżanie nieustannie zachęcamy : https://www.eldom.eu/blog/poradniki/wygladzenie-i-zero-zmechacen-golarka-do-ubran-zatroszczy-sie-o-wyglad-twojej-odziezy,

jak i produkty spożywcze, na które mamy mnóstwo pomysłów! Musimy przyznać, że od kiedy jest z nami Jakub Kuroń jest ich jeszcze więcej! Niezwykle miło nam poinformować, że od tego miesiąca Kuba będzie dzielił się z Państwem swoimi niezwykłymi pomysłami na less waste!