Zwiedzamy Polskę… czyli co zabrać na weekendowy wypad?

Piękna, słoneczna pogoda zachęca do weekendowych wypadów. A te bywają różne – wycieczki po górskich szlakach, słodkie lenistwo na działce, opalenie nad jeziorem... jest mnóstwo pomysłów na relaks! Jednym z nich jest aktywna forma wypoczynku – zwiedzanie!

Weekendowe zwiedzanie - turysta w wielkim mieście!

Bardzo często planujemy wakacyjne podróże w dalekie rejony. Nowe państwa, a nawet kontynenty zapełniają naszą prywatną mapę lokalizacji, które odwiedziliśmy. Niejednokrotnie okazuje się, że zwiedziliśmy w nich więcej miejsc niż w naszym rodzimym kraju!

Trudno się dziwić - jeśli nawet planujemy wakacje w Polsce, zazwyczaj decydujemy się na wypoczynek w jednym miejscu – jeziora, góry czy morze skutecznie zatrzymują nas swoim urokami. Warto zatem zaplanować kilka weekendów na poznanie uroków polskich miast nieznajdujących się w sąsiedztwie głównych szlaków turystycznych - mają do zaoferowania niezwykłe atrakcje!

 

Gdzie na weekend? Przykładowe kierunki.

Wśród polskich miast odnajdziemy perełki, które z pewnością zdobędą nasze serca niezwykłą architekturą, ciekawą historią, wyjątkowymi wydarzeniami czy niezwykłymi atrakcjami. Poniżej  przykładowa lista miast, które naprawdę warto odwiedzić.

KATOWICE- perełka śląska! Najbardziej rozpoznawalną budowlą tego miasta jest oczywiście Spodek.

Tuż obok niego znajduje się niezwykły budynek NOSPR (Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia), w którym nie tylko prawdziwi melomani, odpłyną w magiczny świat dźwięków.

Nieopodal, na granicy Katowic i Chorzowa znajduje się fantastyczny park zabaw dla dzieci- z dziesiątkami kolejek i karuzeli. Co ciekawe, bezpośrednio z lunaparku przedostaniemy się kolejką linową (!) do jednego z największych parków w Europie! Park Śląski to ponad 620 ha, na których odnajdziemy m.in.: ogród różany, planetarium, niezwykły skansen, zoo, niezliczone kafejki, lodziarnie i restauracje! Gryfnie, prawda?

Gwarantujemy, że w trakcie pierwszej wizyty już zaczniecie planować następną!

Parownica DA100 STIM ELDOM

POZNAŃ - Wuchta wiary przyjedzie tu podziwiać poznańskie koziołki, przegryzając rogala z białym makiem, tej! Nie rozpoznajesz kilku słów z poprzedniego zdania? Nic dziwnego J! Poznań ma swoją specyficzną gwarę! I przepyszną kuchnię, w której główną rolę odkrywają… pyry! Poznaniacy robią z nich prawdziwe kulinarne cudeńka! Możesz ich skosztować w jednej z wielu restauracji na pięknym rynku, który żyje i bawi się do późnych godzin nocnych! W Poznaniu zawsze dzieje się bardzo dużo!

WARSZAWA  - to piękne miasto niesłusznie kojarzone jest jedynie z korkami i godzinami biznesowego szczytu. Warszawa jest urokliwa i niezwykle przyjazna turystom! Stare Miasto, Łazienki Królewskie czy nadwiślańskie bulwary to tylko jedne z wielu miejsc, które oczarują wszystkich swoim klimatem. Różnorodność kawiarni, restauracji i barów gwarantuje niezwykłe rozkosze podniebienia!

To tylko przykładowe miasta, które nie znajdują się na głównych listach wakacyjnych podróżników. Jest ich zdecydowanie więcej! Romantyczna Bielsko - Biała, historyczny Malbork, Elbląg z unikatowymi na skalę światową pochylniami na kanale, czy tajemniczy Toruń z fantastycznym planetarium to w dalszym ciągu jedynie kilka przykładów niezwykłych polskich miast, które warto odwiedzić. Nie sposób opisać w jednym miejscu wszystkich atrakcji, które nas tam czekają!

Suszarka do włosów HT82N SMIL

Miejskie wycieczki - jak się przygotować ?

W przypadku tego typu podróży nie przydadzą się trapery ani sportowe ubrania. Przygotowując się na zwiedzanie miast wrzuć do torby kilka przewiewnych ubrań i wygodne buty! Jeśli planujesz korzystanie z wieczornego życia warto do walizki spakować także jeden bardziej elegancji strój w którym będziesz dobrze czuć się w restauracji czy klubie. Dla zapewnienia sobie jak największego komfortu i gwarancji nienagannego wyglądu, w Twojej walizce powinny znaleźć się także sprzęty takie jak suszarka czy parownica.

Nie warto jednak dźwigać dużych, domowych urządzeń. W sklepie eldom.eu znajdziesz małą, lekką i  poręczną składaną suszarkę HT82N, która stworzona została z myślą o podróżach i nieobciążaniu bagażu! Parownica DA100 stim to z kolei świetna alternatywa dla ciężkiego żelazka. Dzięki niej odświeżysz i odprasujesz ubrania bez rozstawiania deski i podłączania się do gniazdka!

Życzymy niezapomnianych wrażeń!

Przy odkrywaniu piękna polskich miast pamiętaj o swoim bezpieczeństwie i przestrzeganiu wszelkich środków ostrożności związanych ze stanem podwyższonego ryzyka epidemiologicznego.