Zabiegi na szyję – jak ujędrnić i odmłodzić tę część ciała?

Upływający czas najlepiej widać po dzieciach. Dopiero co wczoraj uczyły się mówić, a dzisiaj już same robią sobie obiad. Chociaż bardzo byśmy chcieli, to czasu nie zatrzymamy. Pędzi przed siebie i nie zwraca uwagi na nikogo i na nic. A My wszyscy gnamy razem z nim, w jego tempie. Czasami tylko zdarza nam się na chwilę zatrzymać i podumać. Wyniszczająca praca, niewłaściwa dieta, znikoma aktywność fizyczna oraz szkodliwe używki – wszystko to ma wpływ na nasz organizm. Zmarszczki na szyi to jedna z pierwszych oznak, że powinniśmy zadbać o siebie. Zwłaszcza, że zmarszczki nie są już zmartwieniem tylko starszych kobiet, coraz częściej walczą z nimi młode kobiety i mężczyźni również. Pokazuje to, że trudno jednoznacznie obarczyć za nie winą tylko czas. Dbając o siebie holistycznie (holistycznie  -czyli całościowo) możemy poprawić swój wygląd i samopoczucie. Są zatem sprawdzone sposoby na to, aby nieco zmniejszyć oznaki nieubłagalnie mijających lat i złych nawyków. Ku uciesze wielu, sporo można zdziałać samodzielnie w domu. Wystarczy poznać kilka ważnych faktów dotyczących pielęgnacji szyi i wprowadzić je na stałe do codziennej rutyny.

Dlaczego na szyi pojawiają się zmarszczki?

Wiele kobiet zastanawia się: „dlaczego mam zmarszczki na szyi? Moja koleżanka jest o 5 lat starsza i jeszcze ich nie ma!”. Będzie trudno dokładnie odpowiedzieć na to pytanie. Na obecność zmarszczek, ich rodzaj i głębokość, a także na strukturę naszej skóry bezpośrednio mają wpływ nasze geny. Za to pośrednio mamy na zmarszczki większy wpływ niż sądzimy. Jeżeli zdarza nam się prowadzić intensywny tryb życia, polegający na zarywaniu nocek, przesiadywaniu do późna z twarzą wlepioną w laptop lub smartfon nie powinniśmy się dziwić, że skóra traci jędrność. Kiedy aktywność fizyczna zdarza się tylko w trakcie wynoszenia śmieci lub przy odwożeniu metalowego wózka zakupowego na kółkach przed parkingiem dyskontu to za mało, aby wpłynąć na jędrność. Brzmi znajomo? A to jeszcze nie wszystko. Słońce, a raczej intensywne opalanie – zażywanie kąpieli słonecznych w zbyt dużych ilościach i bez ochrony skóry kremem zawierającym filtr, to kolejny krok do powstania zmarszczek. Wisienką na torcie jest brak odpowiedniego nawodnienia organizmu oraz nieprawidłowa higiena i pielęgnacja lub nawet jej brak.

Zwiotczała skóra na szyi może objawiać się na wiele sposobów. Najbardziej rozpoznawalne są zmarszczki poziome szyi wyglądające jak naszyjniki (czasami potocznie nazywane są naszyjnikami Wenus). Skóra może też gromadzić się na linii szczęki, charakterystycznie zwisając z podbródka (tzw. indycza szyja). Skóra szyi w dotyku staje się cieńsza i wiotka, może również utracić swój dawny koloryt. Zmianom tym towarzyszą także przebarwienia szyi oraz dekoltu.

Jak odmłodzić i ujędrnić szyję?

Kluczem do cieszenia się młodością dłużej, jest przyzwyczajenie się do nowych zasad związanych z odpowiednią ilością snu, odpoczynku, pracy, jedzenia, a przede wszystkim do regularnej pielęgnacji. Często dzieje się tak, że należy popracować nad nieprawidłową postawą w trakcie siedzenia przed komputerem lub zalegając na kanapie – paradoksalnie nad tymi rzeczami najtrudniej nam zapanować. Produkty żywieniowe mające zbawienny wpływ na skórę to głównie ryby (omega 3), oleje roślinne, orzechy, zielone warzywa i produkty pełnoziarniste. Dostarczenie witamin A, E, D, K i witamin z grupy B wpłynie na ujędrnienie, jak i na zahamowanie procesów zapalnych. Pożywna dieta dotleni skórę oraz wzmocni obecne w niej włókna kolagenowe. Ujędrnianie szyi i podbródka nie może obejść się bez odpowiednich ćwiczeń fizycznych. Każde z ćwiczeń można śmiało powtarzać nawet 5-6 razy w tygodniu ponieważ nie trwają dłużej niż 10 minut. Jak ćwiczyć szyję, aby uniknąć zmarszczek? Siedząc odchylamy głowę delikatnie do tyłu. Odczuwalne będzie delikatne napięcie, wtedy próbujemy dolną wargą dosięgnąć górnej i wytrzymać tak około 10 sekund. Wystarczą 4 powtórzenia. Do serii można dołączyć ćwiczenie polegające na wyciąganiu języka w górę przy otwartych ustach. Pracuje wówczas żuchwa, której mięśnie podnoszą się stymulując podbródek. Regularna gimnastyka twarzy, szyi i dekoltu może uchronić przed zabiegiem chirurgii estetycznej. Kolejny krok to odstawienie lub zminimalizowanie obecności używek takich jak kawa, papierosy czy alkohol. Wieloletnie spożywanie szkodliwych substancji zawsze odbija się na kondycji skóry.

Urządzenie do oczyszczania i pielęgnacji skóry twarzy i szyi ZU10 DUX
Urządzenie do oczyszczania i pielęgnacji skóry twarzy i szyi ZU10 DUX

Jakie są najpopularniejsze zabiegi na szyję?

Zbawiennie na skórę szyi wpływają również masaże. Można śmiało połączyć je z elementami codziennej pielęgnacji. Wystarczy w trakcie masażu użyć olejku, kremu lub maseczki. Chcąc aby takie zabiegi na szyję zwiększyły swoją skuteczność, warto wspierać codzienną rutynę kosmetyczną sprawdzonymi urządzeniami. Szczególnie jeżeli wśród niedoskonałości skóry poza zmarszczkami pojawia się więcej wyzwań takich, jak nadmiar wydzielanego sebum, zaskórniki czy nadmierne wysuszenie. Zanim zdecydujemy się na radykalne metody kliniczne, lepiej spróbować sprawdzonych sposobów profesjonalistów pozostając w zaciszu własnego domu. Profesjonalny zabieg ujędrniający skórę można przeprowadzić od A do Z używając urządzenia do czyszczenia i pielęgnacji skóry twarzy i szyi ZU10 DUX. Z jego szerokiego zakresu działania skorzystają zarówno dojrzałe panie jak i nastolatki, które dopiero raczkują w pielęgnacji kosmetycznej twarzy i szyi. Urządzenie idealnie sprawdzi się u osób, którym zależy na profilaktycznym działaniu przeciwzmarszczkowym. Poręczny, niewielki sprzęt posiadający 4 różne końcówki dedykowane kolejno: zabiegom głębokiego miejscowego czyszczenia skóry, zabiegom czyszczenia skóry całej twarzy i poprawie mikrokrążenia, zabiegom delikatnego masażu stymulującego warstwy skóry twarzy i szyi, który wygładza zmarszczki oraz do zabiegom bezpiecznego usuwania zalegającego sebum. Urządzenie nie posiada uciążliwego kabla ponieważ jest na baterie i dzięki temu pielęgnacje możemy przeprowadzić w dowolnym miejscu w domu lub nawet kontynuować ją w trakcie wyjazdu. Należy pamiętać, że przed każdym użyciem urządzenia skóra powinna być przede wszystkim czysta, sucha i odpowiednio do niego przygotowana. Bardzo dobrym wstępem do zabiegów na szyję jest rozgrzanie skóry w trakcie ciepłej kąpieli co rozszerzy pory i poprawia jej ukrwienie.