Termowentylator z termostatem – idealne rozwiązanie na mroźne zimowe dni

Poza sezonem grzewczym, czyli w okresie późnej jesieni czy też wczesną wiosną, jesteśmy szczególnie narażeni na odczuwanie dyskomfortu związanego z niedogrzanym powietrzem w pomieszczeniach, w których spędzamy czas. Noce i poranki bywają już w tym okresie dosyć chłodne, a to wciąż jeszcze nie czas na uruchomienie głównego źródła ogrzewania. Zaczyna nam doskwierać nieprzyjemny chłód, który nie pozwala nam na komfortowy wypoczynek, pracę czy kąpiel. Kto z nas nie słyszał kiedyś o tak zwanej ,,farelce’’, która przychodzi na ratunek zawsze, kiedy doskwiera nam niemiły chłód, a chcemy błyskawicznie ogrzać powietrze w sypialni, łazience czy też domku letniskowym? Słynna farelka to właśnie nic innego jak urządzenie, o którym dzisiaj mowa czyli termowentylator!

Termowentylator – co to?

Termowentylator to niewielkich rozmiarów, przenośny grzejnik zasilany prądem elektrycznym, który służy do ogrzewania powietrza w pomieszczeniach. Obudowa urządzenia wykonana jest zazwyczaj z tworzywa sztucznego lub metalu. Wewnątrz mieści się grzałka, która nagrzewa się po podłączeniu. Wytworzone dzięki grzałce ciepłe powietrze zostaje następnie rozprowadzone po pomieszczeniu. Dzieje się to za sprawą poruszającego się śmigła wentylatora, który umieszczony za grzałką powoduje, że ogrzane powietrze przemieszcza się na zewnątrz. Termowentylator to sprzęt, którego zazwyczaj nie wykorzystuje się jako główne źródło ciepła. Najczęściej służy on do sporadycznego dogrzania powietrza w pomieszczeniach, kiedy potrzebujemy doraźnie podwyższyć temperaturę. To kompaktowe urządzenie sprawdzi się szczególnie dobrze w pomieszczeniach, w których panuje zwiększona wilgotność powietrza takich, jak łazienka, pralnia czy suszarnia. Pamiętaj jednak, że ze względów bezpieczeństwa, do tego typu pomieszczeń, gdzie wilgotność powietrza jest znacznie podwyższona, należy wybrać przystosowany do pracy w takich warunkach termowentylator łazienkowy. Standardowe urządzenia stosowane w przestrzeniach bardzo wilgotnych mogą ulec awarii i narazić domowników na niebezpieczeństwo.

Zalety termowentylatorów

Największą zaletą termowentylatorów jest szybkość działania. Przyjemnym ciepłem możemy cieszyć się niemal od razu po włączeniu urządzenia. Z uwagi na niewielkie rozmiary możemy bez większego problemu przenosić go w zależności od potrzeb między pomieszczeniami, a nawet z łatwością transportować, na przykład pomiędzy między mieszkaniem, a domkiem letniskowym. Nowoczesne termowentylatory nie zużywają dużej ilości energii, aby efektywnie podnieść temperaturę powietrza. Nie musisz się więc martwić o swój portfel, nawet jeśli planujesz całkiem sporo korzystać z tego typu urządzenia. Na dodatek, nie każdy wie, że termowentylator może być wybawieniem w upalne, wakacyjne dni. Jak to możliwe? Niektóre modele termowentylatorów oprócz funkcji grzejnika, posiadają również funkcję nawiewu powietrza.

Termowentylator z termostatem – jak działa

Na szczególną uwagę wśród termowentylatorów zasługują te, które dodatkowo wyposażone są w termostat. Dlaczego warto postawić właśnie na ten rodzaj termowentylatora? Już tłumaczymy! Dzięki termostatowi, możesz ustawić konkretną temperaturę, którą chcesz utrzymywać w pomieszczeniu. Kiedy zostanie ona przekroczona, termowentylator automatycznie się wyłączy. Kiedy natomiast temperatura spadnie poniżej temperatury zadanej, urządzenie uruchomi się, aby ponownie rozpocząć nagrzewanie powietrza. Termowentylator z termostatem elektronicznym pozwoli Ci na precyzyjne ustawienie optymalnej dla Ciebie temperatury w pomieszczeniu.

Jaki termowentylator z termostatem wybrać, aby jak najlepiej spełnił Twoje oczekiwania?

Oczywiście w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na najważniejszy parametr, czyli moc urządzenia. Im większa moc termowentylatora, tym większa będzie jego wydajność. Urządzenia o wysokiej mocy zdecydowanie bardziej efektywnie ogrzeją Twoje pomieszczenie. Przy wyborze termowentylatora należy kierować się metrażem pomieszczenia, które będzie ogrzewane. Jeśli będzie to duże pomieszczenie, moc wybranego sprzętu powinna być jak najwyższa, czyli najlepiej taka, która oscyluje wokół 2000 W. Zdecydowanie warto wybrać model z kilkustopniową regulacją grzania, dzięki czemu będziesz mógł optymalnie dostosować parametry pracy urządzenia do swoich indywidualnych potrzeb. Jeśli będziesz chciał tylko delikatnie podnieść temperaturę, możesz włączyć niższy zakres mocy. Opcja włączenia wyższego zakresu mocy przyda się natomiast w przypadku, gdy będziesz chciał w krótkim czasie nagrzać naprawdę chłodne powietrze. Dostępne są również termowentylatory, które jednocześnie oferują nadmuch powietrza. Taka opcja przyda się z kolei podczas gorących, letnich dni. Takie rozwiązanie posiada wielofunkcyjny termowentylator  HL8S TERMII, z którego możesz korzystać „chłodząc” lub ogrzewając powietrze w swoim domu przez cały rok! Nie sposób się nie zgodzić, że przy wyborze jakiegokolwiek sprzętu do domu, należy pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa. Dlatego niezwykle ważne, aby termowentylator, który zdecydujesz się zakupić posiadał system zabezpieczający urządzenie przed przegrzaniem. Dzięki temu sprzęt automatycznie wyłączy się, kiedy osiągnie zbyt wysoką temperaturę. Takie zabezpieczenie pozwala wyeliminować ryzyko awarii  urządzenia czy nawet pożaru.

Termowentylator HL8S TERMII
Termowentylator HL8S TERMII

Kiedy warto wybrać termowentylator z termostatem?

Termowentylator wyposażony w termostat jest zdecydowanie bardziej bezpiecznym sprzętem.  Jeśli więc chcesz mieć spokojną głowę – wybierz termowentylator z termostatem. Nie będziesz musiał martwić się o to, że urządzenie osiągnie zbyt wysoką temperaturę, co może spowodować stopienie się plastikowej obudowy i w skrajnych przypadkach wywołać pożar. Temperatura w pomieszczeniu, które będziesz ogrzewać przenośnym grzejnikiem będzie utrzymana na stałym, zadanym przez Ciebie poziomie, a Ty możesz spać spokojnie.