Te urządzenia pomogą Ci być FIT!

Świetne samopoczucie, kondycja i sprawność fizyczna oraz smukła sylwetka – to cel wielu z nas. Dlatego też moda na bycie FIT nie przemija, wręcz przeciwnie – staje się stylem życia. Dzięki temu coraz bardziej dbamy o właściwą dietę i odpowiednią dawkę ruchu, a w konsekwencji dłużej utrzymujemy dobrą formą i zdrowie. Czy mogą nam w tym pomagać także urządzenia codziennego użytku, które stanowią wyposażenie naszej kuchni lub łazienki? Zdecydowanie TAK! Poniżej przeczytacie o kilku z nich.

Dzbanek do filtrowania wody – dlaczego warto mieć go w swojej kuchni?

O tym, że odpowiednie nawodnienie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, nikogo nie trzeba chyba przekonywać. Ma ono wpływ nie tylko na samopoczucie, lecz również na stan skóry i włosów. Warto jednak przypomnieć, że nie wszystkie płyny, które spożywamy, działają na nas we właściwy sposób. Spożywanie na przykład zbyt dużych ilości mocnej kawy czy herbaty oraz dosładzanych soków może być wręcz szkodliwe. Najlepszym rozwiązaniem jest więc częste sięganie po zwykłą, czystą wodę. W ten sposób zadbamy też o regularne oczyszczanie naszego organizmu z pochłanianych toksyn, a także o stłumienie nadmiernego apetytu.

W zależności m.in. od pory roku, naszej postury, rodzaju aktywności fizycznej oraz kalorii dostarczanych w przyjmowanych posiłkach, powinniśmy wypijać nawet od około 2 do 3 litrów wody każdego dnia. Można to przeliczyć na mniej więcej 8-10 szklanek. Taka ilość z pewnością robi wrażenie, gdy pomyślimy o konieczności zakupu wody butelkowanej i związanych z tym kosztach. Dlatego bez wątpienia warto zaopatrzyć się we własny dzbanek do filtrowania wody kranowej (np. DF100N FLOW). Zapewnimy sobie w ten sposób nieograniczony dostęp do czystej i świeżej wody, zdecydowanie ograniczymy swoje wydatki i zatroszczymy się o środowisko, ograniczając zużycie plastiku. Dzbanki z filtrem do wody kranowej (najczęściej węglowym) zapewnią nam jej odpowiednie oczyszczenie oraz doskonały smak. W trakcie filtrowania redukowana bowiem jest twardość wody, usuwane są wszelkie mechaniczne zanieczyszczania, rdza, chlor oraz inne związki organiczne i metale ciężkie.

Dzbanek filtrujący wodę DF100N FLOW ELDOM

Dzbanek filtrujący wodę DF100N FLOW ELDOM

Blender personalny – doskonały dla aktywnych

Owocowe i warzywne koktajle lub smoothie, z dodatkiem płatków owsianych, otrębów, nasion chia, amarantusa czy mielonych orzechów, mogą być smacznym i sycącym oraz pełnowartościowym posiłkiem. Działają oczyszczająco, dostarczają siły i energii oraz wielu cennych dla organizmu substancji, a przy tym nie tuczą i poprawiają przemianę materii. Warto zaczynać od nich dzień, zabierać ze sobą do pracy lub szkoły oraz na pieszą czy rowerową wycieczkę. Ich wykonanie nie zajmie nam dużo czasu, gdy mamy pod rękę szybki i sprawny blender. A jeśli jest to urządzenie, które w mig potrafi się zamienić w praktyczny bidon (np. blender personalny BLP10P FITTO), to przygotowanego napoju nie trzeba nawet przelewać do innego naczynia. Można wypić od razu – jak ze zwykłego kubka lub nałożyć na niego nakrętkę, a potem przytroczyć do paska czy plecaka i wyruszyć w trasę. Blendery personalne czy też tzw. nutri blendery (np. BLN700 ORBI), wyposażone w poręczne pojemniki do przechowywania zmiksowanych pokarmów, to urządzenia, które świetnie sprawdzają się również w trakcie wakacyjnych lub weekendowych wyjazdów. Wszyscy aktywnie spędzający czas, a zarazem dbający o zdrowe odżywianie, mogą dzięki nim własnoręcznie przygotować ulubiony koktajl czy pyszną zupę krem, kiedy tylko przyjdzie im ochota i z takich składników, jakie sami wybiorą.

Blender personalny BLP10P FITTO ELDOM

Blender personalny BLP10P FITTO ELDOM

 

Nutri Blender BLN700 ORBI ELDOM


Nutri Blender BLN700 ORBI ELDOM

 

Uwaga na wagę!

Gdy staramy się pilnować diety, waga zawsze musi być kontrolą. Dotyczy to zarówno ważenia produktów, które spożywamy, jak i masy naszego ciała. Dlatego też z pewnością przydadzą nam się te dwa urządzenia: precyzyjna i wielofunkcyjna waga kuchenna oraz praktyczna waga osobowa z możliwością określania zapotrzebowania kalorycznego czy wysokości wskaźnika BMI.

Waga kuchenna, wyposażona w funkcję przeliczania kalorii oraz pomiaru wartości spożywczych (np. DWK200 DIET) będzie szczególnie przydatna wszystkim tym, którzy chcą w dokładny sposób bilansować swoje posiłki lub stosują dietę odchudzająca lub eliminacyjną. Nie tylko zważy wybrane produkty, ale określi ich kaloryczność oraz zawartość obecnego w nich np. błonnika, węglowodanów czy białka. Z kolei odpowiednia waga osobowa (np. TWO130B SCALE) będzie nie tylko urządzeniem, które umieszczone w łazience lub sypialni pokaże nam, ile w danym momencie ważymy, lecz umożliwi dokonywanie również następujących pomiarów:

  • pomiar poziomu wody w organizmie,
  • pomiar tkanki tłuszczowej i mięśniowej, 
  • pomiar zapotrzebowania kalorycznego
  • wysokość BMI

Waga kuchenna z pomiarem wartości odżywczych DWK200 DIETT ELDOM

Waga kuchenna z pomiarem wartości odżywczych DWK200 DIETT ELDOM

Elektroniczna waga osobowa TWO130B SCALE

Elektroniczna waga osobowa TWO130B SCALE

Gdy chcesz być FIT, nie szukaj przeszkód – szukaj sprzymierzeńców!  

W walce o dobrą formę, smukłą sylwetkę i zdrowe odżywianie pomoże Ci nie tylko silna wola i konsekwencja, ale również niezawodny, poręczny i wygodny w użyciu sprzęt, który – obok wspomnianych powyżej urządzeń – znajduje się w naszej ofercie (np. wyciskarki wolnoobrotowe, sokowirówki czy szybkowary). Zapraszamy Cię też do lektury innych poradników, publikowanych na naszym blogu! Podpowiadamy w nich, jak wybrać produkty, które będą odpowiadały Twoim potrzebom i proponujemy przepisy na smaczne oraz zdrowe i pożywne posiłki, które idealnie wpisują się w działania związane z byciem FIT (https://www.eldom.eu/blog/).