Suszarka do włosów - Twoje must-have w codziennej pielęgnacji włosów.

Suszarka do włosów - oszczędność czasu przy perfekcyjnym wyglądzie.

Prawidłowa pielęgnacja włosów to nie tylko ich mycie i odżywianie. To także ich odpowiednie suszenie i stylizowanie. Dlatego też, jednym z podstawowych sprzętów w codziennej pielęgnacji włosów jest suszarka do włosów. Pozwala nie tylko w szybkim tempie wysuszyć włosy, ale również idealnie je wymodelować. Dzięki temu, suszarka do włosów stała się nieodzownym sprzętem w prawie każdej łazience. Na rynku znajdziemy obecnie suszarki z najróżniejszymi funkcjami dodatkowymi, które pozwalają osiągnąć jeszcze lepsze efekty niż standardowy sprzęt. W dzisiejszym artykule wskażemy jakie są zalety korzystania z dobrej suszarki, jakie rodzaje suszarek dostępne są na rynku, a także jak odpowiednio z nich korzystać, aby Twoje włosy miały piękny i zdrowy wygląd.

Dlaczego warto korzystać z suszarki do włosów?

Z suszarki do włosów warto korzystać z kilku głównych powodów. Pierwszy z nich to oszczędność czasu. Dzięki suszarce do włosów wysuszysz swoje włosy znacznie szybciej niż jeśli miałyby wyschnąć one w naturalny sposób na powietrzu. Szybkość suszenia jest szczególnie istotna, kiedy potrzebujesz wystylizować swoje włosy niedługo przed wyjściem z domu. Docenią to szczególnie kobiety, które posiadają długie i gęste włosy, schnące w naturalny sposób nawet przez wiele godzin. Kolejna ważna kwestia to stylizacja. Odpowiednio dobrana do Twoich potrzeb suszarka, pozwoli nadać włosom pożądany kształt i objętość, a dzięki temu będą wyglądały jakbyś dopiero co wyszła z profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Co więcej, prawidłowe korzystanie z suszarki może zapobiec uszkodzeniom Twoich włosów. Dlaczego? Już tłumaczymy! Mokre włosy są zdecydowanie bardziej narażone na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Szczególnie kiedy śpisz, Twoje włosy ocierają się o poduszkę i kołdrę, co przyczynia się do ich łamliwości, a także rozdwajania się końcówek. Warto wspomnieć również, że spanie w niewysuszonych włosach może przyczynić się do różnego rodzaju infekcji skóry głowy. Mokre włosy stanowią idealne środowisko do namnażania się grzybów, bakterii i innych mikroorganizmów, które w konsekwencji mogą prowadzić do infekcji skóry objawiającej się swędzeniem, zaczerwienieniem, a nawet stanami zapalnymi. Spanie w mokrych włosach, może być również przyczyną ich nadmiernego wypadania, gdyż wilgoć osłabia strukturę nie tylko włosa, ale i jego korzenia. Podsumowując, niedosuszanie mokrych włosów, może prowadzić do ich osłabienia, pogorszenia ich kondycji, a także problemów dermatologicznych związanych ze skórą głowy. Dlatego też, warto używać suszarki, aby minimalizować uszkodzenia włosów które mogą powstać podczas ich naturalnego suszenia.

Jak zatem używać suszarki, aby zadbać o kondycje włosów, zamiast im zaszkodzić?

Zanim rozpoczniesz suszenie włosów suszarką, usuń z nich nadmiar wody delikatnie wyciskając wilgoć przy pomocy delikatnego ręczniczka. Podczas suszenia włosów suszarką należy pamiętać o kilku najważniejszych zasadach:

 1. Po pierwsze, zwróć uwagę na temperaturę nawiewu – unikaj korzystania z wysokich temperatur. Suszenie włosów powietrzem o zbyt wysokiej temperaturze może uszkodzić strukturę włosów. Kiedy skończysz suszenie użyj zimnego nawiewu w celu zamknięcia łusek włosów. Zapewni to Twoim włosom niezwykły blask i gładkość, a co za tym idzie zdrowy wygląd.
 2. Stosuj ochronę termiczną włosów – na osuszone włosy, nałóż swój ulubiony produkt termoochronny, aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń związanych z wysoką temperaturą podczas suszenia.
 3. Pamiętaj o prawidłowej odległości – suszarkę najlepiej trzymaj w odległości około 20 cm od włosów. Dzięki temu unikniesz ich nadmiernego przegrzania.
 4. Nie przytrzymuj suszarki zbyt długo w jednym miejscu. Utrzymuj suszarkę w ruchu, aby równomiernie suszyć pasma włosów. Zbyt długie skupienie się na jednym obszarze może prowadzić do przegrzania włosów.

Suszarka do włosów z dyfuzorem - idealne loki bez wysiłku.

Jednym z popularnych rodzajów suszarek jest suszarka do włosów z dyfuzorem. Dyfuzor to specjalna nakładka, umieszczana na końcówce suszarki. Jego zadaniem jest rozpraszanie strumienia powietrza wydmuchiwanego z urządzenia. Dzięki temu suszarka z dyfuzorem pozwala podkreślić naturalny skręt włosa, wydobyć go z włosów falowanych, a także dodać fryzurze objętości. Rodzaj dyfuzora należy dobrać odpowiednio do rodzaju włosów i efektu jaki chcemy osiągnąć. Dyfuzory z krótkimi wypustkami sprawdzą się przy włosach kręconych, którym chcemy nadać objętości i podkreślić ich naturalny skręt. Dyfuzory z długimi wypustkami będą natomiast odpowiednie do stylizacji włosów prostych, którym chcemy nadać naturalnej objętości poprzez podniesienie kosmyków włosów u ich nasady. Podsumowując, suszarka z dyfuzorem to doskonały sprzęt służący do stylizacji włosów kręconych oraz takich, które wymagają zwiększenia objętości.

HT240 SIEERA Suszarka do włosów
HT240 SIEERA Suszarka do włosów

Suszarka do włosów z jonizacją - zachowaj zdrowy wygląd i blask swoich włosów.

Nowoczesne suszarki z jonizacją opierają się na technologii, która polega na emitowaniu jonów ujemnych, które mają na celu neutralizować dodatnie ładunki na włosach. Sprawdź jakie korzyści może przynieść Ci suszarka do włosów z jonizacją!

 1. Problem elektryzowania się włosów z głowy!
  Zastosowana w suszarce technologia jonizacji pomaga redukować problem z elektryzowaniem się włosów.
 1. Błysk i gładkość
  Dzięki neutralizacji ładunków elektrycznych, pasma włosów pozostają idealnie gładkie i błyszczące, co sprawia że wyglądają na zdecydowanie zdrowsze i bardziej zadbane.
 1. Krótszy czas suszenia
  Jonizacja sprawia, że cząsteczki wody  szybciej odparowują z wilgotnych włosów, a co za tym idzie – skraca się czas ich suszenia.

 

Suszarka z funkcją jonizacji będzie na pewno świetnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy znają problem z elektryzującymi się włosami, które ciężko ułożyć. Jeśli ten problem nie jest Ci obcy, wybór suszarki z jonizacją na pewno pomoże Ci zapanować nad fryzurą, a także zapewni Twoim włosom gładkość, blask i zdrowy wygląd!