Stylizacja brody – sprawdź, jakie urządzenia i akcesoria powinien posiadać domowy barber

Zadbana broda męska to niewątpliwie wizytówka każdego mężczyzny. Niektórzy lubią co jakiś czas pozbywać się zarostu całkowicie, inni wolą zapuszczać dłuższą brodę, która wymaga systematycznej pielęgnacji. Niezależnie od własnych upodobań, odpowiednie akcesoria oraz urządzenie do stylizacji zarostu przydadzą się w domu każdemu mężczyźnie. Jeśli wciąż jeszcze zastanawiasz się, jaki sprzęt będzie spełniał Twoje potrzeby i oczekiwania, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Dowiedz się już dzisiaj jaki sprzęt oraz akcesoria przydadzą Ci się, aby samodzielnie stylizować swój zarost w zaciszu własnego domu, zyskując jednocześnie profesjonalny efekt, z którego będziesz naprawdę zadowolony.

Czy trymer i maszynka do golenia to to samo?

Mimo, że pojęcia trymer i maszynka do golenia bywają często używane zamiennie, to w rzeczywistości istnieją pewne różnice w ich parametrach i funkcjonalności, które sprawiają, że są to dwa różniące się miedzy sobą urządzenia. Jeśli wciąż zastanawiasz się, które z nich będzie odpowiednie dla Ciebie powinieneś zadać sobie kluczowe przy wyborze pytanie: czy zazwyczaj całkowicie pozbywasz się swojego zarostu, czy też utrzymujesz zarost o konkretnej długości? Jeśli wolisz gładką skórę twarzy, czyli golić się na zero –najlepsza dla Ciebie będzie elektryczna maszynka do golenia, jeśli natomiast preferujesz drugą opcję – rozważ zakup trymera. A teraz postaramy się wytłumaczyć dlaczego.

Różnice między trymerem a maszynką do golenia

Trymer i maszynka do golenia różnią się przede wszystkim kształtem ostrzy. Trymer posiada dwa wąskie ostrza z drobnymi nożykami, natomiast maszynkę do golenia charakteryzują znacznie szersze ostrza.

Ta różnica sprawia, że trymerem dużo łatwiej operować na niewielkich obszarach i niezwykle precyzyjnie podcinać włosy. Trymerem jednak nie ogolisz się na zero. W przeciwieństwie do trymera, ostrza maszynki pozwalają na operowanie na większej powierzchni, a ich głowice mocno przylegają do skóry. W związku z tym, maszynka do golenia pozwoli Ci pozbyć się niechcianego owłosienia, pozostawiając Twoją skórę twarzy idealnie gładką. Korzystając z golarki może pojawić się problem, kiedy będziesz chciał wystylizować i nadać kształt swojej brodzie. Ostrza golarki niestety są zdecydowanie zbyt mało precyzyjne.

Podsumowując – popularna maszynka do brody służy do całkowitego usuwania zarostu z twarzy. Ma szerokie ostrza, dzięki czemu stosunkowo w krótkim czasie pozbędziesz się owłosienia. Trymer do brody jest mniejszy niż maszynka, posiada węższe, niewielkie ostrza, które pozwolą Ci w bardzo precyzyjny sposób skrócić włosy do preferowanej długości nawet w trudno dostępnych miejscach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze maszynki do golenia?

Maszynki do golenia po względem ich budowy dzielimy na modele z ruchomymi głowicami (inaczej nazywane rotacyjnymi) oraz modele z folią tnącą. W przypadku pierwszego rodzaju, maszynki zbudowane są zazwyczaj z dwóch lub trzech pierścieni, które tworzą blaszki, pod którymi ukryte są ostrza. W maszynkach z folią tnącą kluczowym elementem jest wykonana z metalu folia, w której znajdują się bardzo małe otwory przez które wpadają włoski, ścinane następnie przez ostrza znajdujące się tuż pod folią. Jeśli stoisz przez wyborem odpowiedniej dla siebie maszynki do golenia zwróć uwagę jakiego rodzaju zarost posiadasz i jak wrażliwa jest Twoja skóra. Dla mężczyzn posiadających miękki zarost i wrażliwą skórę zdecydowanie lepiej sprawdzi się maszynka z folią tnącą. Modele z ruchomymi głowicami będą bardziej odpowiednie dla wszystkich posiadaczy raczej twardego zarostu. Przy wyborze maszynki warto zwrócić uwagę na liczbę ostrzy czy głowic – oczywiście im więcej, tym większa dokładność golenia i komfort użytkowania urządzenia.

Jakie są najlepsze urządzenia do stylizacji brody?

Jak już wcześniej wspominaliśmy – jeżeli chcesz zapuścić brodę i marzysz o utrzymaniu jej w idealnej kondycji – nic nie pomoże Ci w tym lepiej niż niewielki, a działający cuda trymer!

Jeśli natomiast nie jesteś zwolennikiem brody i lubisz idealnie gładką skórę twarzy zdecydowanie postaw na maszynkę. Dla wszystkich, którzy w dalszym ciągu mają problem z podjęciem decyzji mamy dobrą wiadomość! Na rynku bardzo popularne stały się urządzenia, które łączą w sobie funkcję golarki i trymera. Tego typu sprzęty znacznie ułatwiają dylemat wyboru pomiędzy dwoma urządzeniami, będą więc idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy wciąż nie potrafią się zdecydować. Trymer w takim urządzeniu jest zintegrowany i wysuwany lub można nakładać go zamiast głównej głowicy. W naszym sklepie znajdziesz elektryczną maszynkę do golenia, z głowicą z trzema ostrzami, z którą błyskawicznie i skutecznie pozbędziesz się zarostu bez podrażnień skóry oraz z trymerem, który pomoże Ci w wystylizowaniu nawet bardzo gęstej brody.

Elektryczna maszynka do golenia G51 RAPID
Elektryczna maszynka do golenia G51 RAPID

 

Jakie akcesoria są najważniejsze do prawidłowej stylizacji brody?

Niezależnie czy jesteś posiadaczem brody drwala czy też zwolennikiem subtelnego, kilkudniowego zarostu w Twoim domu powinny znaleźć się odpowiednie akcesoria, które pomogą Ci w codziennej pielęgnacji zarówno zarostu jak i skrywającej się pod nim skóry. W jakie akcesoria warto się zaopatrzyć?

Grzebień do brody – jeśli zapuszczasz brodę z pewnością przyda Ci się grzebień do jej rozczesywania. Rozczesywanie najlepiej poprzedzić nałożeniem na brodę olejku zmiękczającego, który znacznie ułatwi Ci tę czynność.

Olejek do brody – zmiękczy zarost, nada mu połysk, a także ułatwi ułożenie często niesfornych włosów.

Wosk do brody – przyda się jeśli chcesz uformować swój zarost w swój ulubiony sposób i utrwalić kształt jaki chcesz mu nadać.

Czy możliwe jest uzyskanie profesjonalnego efektu stylizacji brody we własnym domu?

Jeśli zaopatrzysz się w odpowiednio dobrany do swoich potrzeb sprzęt oraz akcesoria, które pomogą Ci w jej codziennej pielęgnacji brody, możesz bez obaw opanować sztukę samodzielnej stylizacji swojego zarostu we własnym domu uzyskując profesjonalny efekt niczym po wizycie u profesjonalnego barbera!