Przenośna płyta wolnostojąca – rozwiązanie idealne do małego mieszkania lub dla podróżnika

Można śmiało powiedzieć, że płyta grzejna to serce każdego domu! Jesteśmy w stanie wyobrazić sobie kuchnię bez przeróżnych sprzętów, ale nie bez niej! Służy nam praktycznie codziennie - przy gotowaniu, blanszowaniu, smażeniu czy gotowaniu na parze. Od porannej jajecznicy, przez obiadowe dania, po kolacyjne frykasy… nie ma dla niej zamiennika! Co jeśli jednak metraż mieszkania nie pozwala na zamontowanie klasycznej, dużej płyty? Lub jeśli nie chcemy rezygnować ze swoich ulubionych dań na wyjeździe? Wtedy z pomocą przyjdą przenośne płyty wolnostojące!

Płyta wolnostojąca – zalety i wady

Jej podstawową zaletą i wadą zarazem jest jej rozmiar. Idealnie dopasuje się do niewielkich przestrzeni, ułatwiając także łatwe przenoszenie jej z miejsca na miejsca. Będzie także niezastąpiona przy rodzinnych podróżach w miejsca, w których trudno o szybki wypad do restauracji na obiad. Pomoże także w obniżeniu kosztów takiego wyjazdu. Minusem może okazać się natomiast mała ilość palników - w dużych płytach domowych są 4, w wersjach wolnostojących, w zależności od modelu - 1 lub 2.

Kuchenka indukcyjna PI100 HIIT ELDOM

Rodzaje płyt grzewczych

W naszej ofercie znajdziesz kilka modeli płyt:

  • Tradycyjna kuchenka elektryczna - klasyczny model, oparty na technologii tradycyjnej grzałki. W porównaniu z innymi dość długo się nagrzewa i potrzebuje chwili na wytracenie temperatury po wyłączeniu.
  • Kuchenka ceramiczna – elementem grzejnym jest promiennik podczerwieni pokryty płytą ceramiczną. Nagrzewa się niezwykle szybko, nie potrzebuje także wiele czasu na ostygnięcie.
  • Płyta indukcyjna - podgrzewa dzięki zastosowaniu technologii szybkozmiennego pola magnetycznego. Działa jedynie podczas kontaktu z naczyniami dedykowanymi tego typu płytom.

 

Kuchenka elektryczna IPG20 IDEAL

 

Przenośna płyta indukcyjna – rozwiązanie idealne do kawalerki lub mieszkania z małą kuchnią

Płyty indukcyjne w ostatnich latach zdobyły serca użytkowników! Działają bardzo szybko, nie podgrzewają swojej podstawy, a jedyne naczynie na nich stojące. Minimalizują tym samym ryzyko przypalenia przypadkowych przedmiotów, które mogą się na nich znaleźć - działają jedynie w styku z dedykowanymi im produktami. A o te nietrudno! W odpowiedzi na popularność, jaką cieszą się płyty indukcyjne producenci garnków, patelni, a nawet klasycznych czajników i kawiarek przystosowują swoje urządzeniu do działania w tej technologii. Przenośna kuchenka indukcyjna PI100 HIIT jest idealnym rozwiązaniem do małych przestrzeni kuchennych. Zajmuje niewiele miejsca, a w razie konieczności pozwala na szybkie schowanie np. do szafki. Jej rozmiar pola grzewczego to 12-18 cm – dzięki takiej powierzchni przyrządzanie na niej potraw nawet w dużych naczyniach nie stwarza najmniejszego problemu. Do dyspozycji ma 3 programy gotowania oraz 8 poziomów mocy i temperatury do wyboru. Dzięki zaawansowanej technologii grzewczej pozwala na zaoszczędzenie zarówno czasu jak i energii!

 

Ceramiczna kuchenka elektryczna PH11 MONO ELDOM

 

Płyta elektryczna dwupalnikowa – niezbędnik w podróży

Jeśli podróże to Twoja pasja, na pewno nie raz spotkała Cię sytuacja, w której posiłek w restauracji czy barze nie wchodził w grę - czy to ze względów logistycznych czy czysto finansowych. Ognisko to świetny pomysł, jednak jego przygotowanie zajmuje bardzo wiele czasu i nie zawsze jest możliwe. Doskonałym rozwiązaniem będzie przenośna płyta, np. dwupalnikowa IPG20 IDEAL. Wyposażona w antypoślizgowe stopki i lampki kontrolne, jest niezwykle łatwa i bezpieczna w użytkowaniu. Dwa palniki o średnicy 15 cm oraz płynna regulacja temperatury pozwalają na szybkie i sprawnie przygotowanie dwóch różnych dań w tym samym czasie! Jeśli w Twoim bagażu nie masz aż tak dużo miejsca, sprawdź ceramiczną kuchenkę PH11 MONO. Jest wyposażona w płytę grzejną o średnicy 14 cm, a dzięki promiennikowi podczerwieni bardzo szybko się nagrzewa. Jest niezwykle prosta w obsłudze, wygodna i funkcjonalna.

Więcej wersji każdego z modeli znajdziesz w naszym sklepie! Sprawdź i wybierz płytę, która spełni Twoje oczekiwania!