Prezenty na walentynki – kilka propozycji dla niej i dla niego

Co roku wokół 14 lutego gromadzi się wiele różnych opinii. Walentynki – bo to właśnie ten konkretny dzień w roku, który podzielił ludzi na dwie grupy – obchodzących Walentynki i nieobchodzących Walentynek. W Polsce obchody walentynkowe rozpoczęły się dopiero w latach 90. Nic więc dziwnego, że przez wielu, Walentynki uważane są za święto nowe i nie koniecznie związane z naszą polską tradycją. W religii chrześcijańskiej, choć nie tylko, św. Walenty z Terni jest uznawany za patrona zakochanych. Coroczne obchody tego dnia mają upamiętnić jedną z najwspanialszych rzeczy na świecie - miłość. Jeden z noblistów w drugiej połowie XX wieku powiedział, że szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży jeśli się ją dzieli. Z powodzeniem można rozszerzyć to stwierdzenie o Miłość. Im więcej w nas miłości i empatii tym łatwiej budować relacje. Miłość to uczucie tak silne, że pozwala góry przenosić, uskrzydla i wprawia nas w absolutnie wspaniały nastrój. Jest inspiracją dla artystów, bywa frustracją dla nastolatków, a przede wszystkim pozwala nam otwierać się na siebie i innych.

Kiedy obchodzimy walentynki?

Zarówno w Polsce jak i na świecie, Walentynki obchodzimy 14 lutego. Przygotowania do tego szczególnego dnia potrafią trwać całe tygodnie! W niektórych Stanach Ameryki Północnej, walentynki to dzień, w którym przystrajane są nawet biura. Wszędzie w kolorach dominuje czerwień, róż oraz oczywiście kwiaty i balony. Gorąco zachęca się wszystkich do tego, aby w tym właśnie dniu odważyć się na kilka miłych słów do kolegów i koleżanek. Oczywiście nie mówimy tutaj o wyznaniach miłosnych w trakcie czytania raportów finansowych – chodzi o miłe gesty, a przecież w codziennym życiu tak mało na nie czasu… Tutaj zagotują się przeciwnicy walentynkowego święta, broniąc idei, wg której każdy dzień powinien być okraszony miłością, szacunkiem oraz sympatycznym gestem. Owszem pełna zgoda, jednak tutaj chodzi o symbolikę. W myśl tej zasady, każdego dnia chciałoby się mieć dzień dziecka, a jednak celebrujemy tylko 1 czerwca, co nie oznacza, że w pozostałe dni nie okazujemy naszym pociechom miłości J

Walentynki stwarzają też okazję dla tych nieśmiałych. Czy to pod postacią strojnego karnetu walentynkowego, listu lub zwykłego bileciku dołączonego do kwiatów bez obaw można wyznać swoje uczucie. Już sama walentynka stopi lód niejednego serca, a co dopiero pomyśleć o sile działania prezentu na walentynki dla niej czy dla niego!

Pomysł na prezent na walentynki dla niego

Nie kwiaty, niekoniecznie też białe misie. Prezent na walentynki dla chłopaka to poważna sprawa. Kobiety przebierają w pomysłach, aby trafić na coś co nie będzie oklepane, a zarazem spotka się z sympatią bliskiej osoby. Warto zrobić wcześniej rozeznanie czy amanta bardziej zachwyci weekend w spa czy bilety do teatru. Wiadome jest, że każda taka atrakcja mile widziana jest z udziałem drugiej połowy. Tutaj ważna wskazówka dla pań szukających oryginalnego prezentu dla ukochanego – kupując prezent na walentynki warto pomyśleć o tym, aby skorzystać z niego we dwoje (Drogie Panie, Walentynki to nie urodziny J). Jeżeli nie lubicie wyjazdów i zdecydowanie bardziej wolelibyście celebrować walentynki w domowym zaciszu, to są na to sprawdzone sposoby. Prezent dla chłopaka na pewno jest wyzwaniem, ale prezent na walentynki dla męża to już wyższa szkoła jazdy! Każdy mężczyzna w głębi duszy marzy o prezencie, który go całkowicie zaskoczy. Zawsze przecież na święta dostaje skarpetki, dlatego nie można sprawić ukochanemu zawodu w walentynki! Prastare indiańskie przysłowie głosi, że przez żołądek do serca, zatem zaskocz męża i podaruj mu… toster! TAK! Toster. Właśnie toster powali mężczyznę na kolana. Dlaczego? Wspaniały walentynkowy wieczór mija, a kiedy przychodzi pora śniadania, na stole pojawiają się gorące, świeże, chrupiące tosty. Na nich rozpływa się masło, obok dżem, biały twarożek i świeżo mielona kawka. Kto nie marzy o takich porankach. Najlepiej okazywać uczucia dbając i troszcząc się o ukochane, bliskie nam osoby. W tosterze można przygotować pieczywo według 7 stopni opiekania. Dodatkowo urządzenie posiada funkcje odmrażania pieczywa. Mężczyźni podobno lubią być przygotowani na każdą okazję J Na domiar wszystkich zalet, toster TO280C tosti ma świetny nowoczesny design także odnajdzie się w przestrzeni typowo męskiej kawalerki. Nawet jeżeli walentynki trwają jeden dzień to dzięki temu urządzeniu można celebrować wspólne śniadania przez cały długi rok.

Toster TO280C tosti
Toster TO280C tosti

Pomysł na prezent na walentynki dla niej

Niech pierwsza rzuci pomponem ta, która nigdy nie pomyślała o romantycznych oświadczynach w Walentynki. A zaraz za nią niech rzucą te, które w momencie rozdawania walentynek w szkole w duchu nie czekały, aż jedna będzie zaadresowana właśnie do nich. Kilka ciepłych słów od serdecznej nam osoby naprawdę może wpłynąć na cały nasz dzień. Obdarowywanie to wspaniały gest i co ważne sprawia przyjemność osobie, która prezent dostaje jak i tej, która obdarowuje. Najbezpieczniejszym prezentem dla kobiety są kwiaty będące wręcz filmowym tłem dla skrupulatnie wybranego prezentu. Prezent na walentynki dla dziewczyny powinien być przemyślany. Panowie mogą być pewni, że kobiety przeanalizują go na wskroś szukając w nim czegoś wyjątkowego. Pierścionki, łańcuszki i łakocie brzmią bardzo klasycznie. Jeżeli jednak prezent ma być dla tej jedynej, dla tej wybranej spośród dziesiątek to efekt zaskoczenia jest obowiązkowy. Weźmy na tapet produkty dedykowane pielęgnacji ciała i włosów. O ile prezent pod postacią kremu na trądzik mógłby być uznany za niestosowny lub też sugerujący pewne niedoskonałości, to każda rzecz, która będzie wspierała codzienną pielęgnację powinna zostać dobrze przyjęta. Dobrym pomysłem na prezent dla dziewczyny jest suszarka do włosów. Odezwą się przeciwnicy praktycznych prezentów na walentynki, jednak to urządzenie to istny raj dla kobiet nie lubiących „bad hair day”. Z pomocą suszarki do włosów HT240 Sieera nawet długie i gęste włosy będą suche w zaledwie kilka minut. To jednak nic! Urządzenie posiada tryb suszenia zimnym powietrzem oraz jonizację. Wybranka, która posiada loki będzie zachwycona funkcją suszenia dyfuzorem. To klasa suszarek, która z powodzeniem może konkurować z tymi używanymi w salonach fryzjerskich. Finalnie przecież chodzi o to, aby ukochana mogła sprawnie zająć się włosami, żeby móc spędzić cały wieczór z ukochanym.

Suszarka do włosów HT240 SIEERA
Suszarka do włosów HT240 SIEERA