Praktyczny prezent na Dzień Chłopaka – co kupić,  aby sprawić mu przyjemność?

Płeć piękna ma swoje święto w postaci Dnia Kobiet. 8 marca panie w każdym wieku są obdarowywane kwiatami i prezentami. A czy w kalendarzu jest także data zarezerwowana dla panów? Tak! W wielu krajach świętuje się bowiem Dzień Mężczyzny i Dzień Chłopaka. W Polsce nie ma jeszcze tradycji celebrowania pierwszego z tych świąt, ale drugie obchodzi się u nas 30 września.

Dzień Chłopaka - święto nie tylko dla nastolatków!

O Dniu Chłopaka, choć jest on kojarzony raczej z nastolatkami,  coraz częściej pamięta się nie tylko w szkołach czy na uczelniach. Aby móc zrewanżować się panom za ich starania w Dniu Kobiet, dziewczyny, żony, partnerki czy koleżanki z pracy szykują dla bliskich sobie mężczyzn rozmaite upominki. I tu zawsze pojawia się pytanie, jaki prezent na Dzień Chłopaka będzie strzałem w dziesiątkę? Co wybrać, aby sprawić obdarowanemu miłą niespodziankę? Jeżeli
i Wy macie takie dylematy, to u nas znajdziecie kilka podpowiedzi i pomysłów na praktyczny upominek.

Dla panów, którzy dbają o nienaganny wygląd...

Współcześni mężczyźni już w młodym wieku starają się dbać o swoją fryzurę, a także o estetyczny i często niebanalny zarost. Dlatego prezent na Dzień Chłopaka, który może okazać się bardzo dobrym pomysłem, to sprzęt do golenia oraz stylizacji włosów. Oto nasze propozycje:

  • Maszynka do golenia - elektryczne golarki są bardzo poręczne i funkcjonalne, mają ergonomiczny kształt i wygodny uchwyt oraz ostrza, które precyzyjnie usuwają zarost. Często posiadają też wbudowany trymer, który pozwala zadbać o stylizację brody (np. G52 GENT). Jako prezent na Dzień Chłopka warto wybrać np. model zasilany sieciowo
    i akumulatorowo, wyposażony głowicę golącą z trzema ostrzami, która doskonale dopasowuje się do kształtu twarzy, co zapewnia delikatne golenie, bez nieprzyjemnych podrażnień (np. golarka G53 HIIS).
  • Trymer - może być częścią maszynki do golenia lub samodzielnym akcesorium, przeznaczonym do przycinania i regulacji zarostu oraz usuwania włosów z delikatnych okolic nosa czy uszu (np.MT11 TRIMM). Trymery są niewielkimi urządzeniami, które łatwo zabrać w podróż czy na delegację. Warto więc pomyśleć o nich, gdy zastanawiamy się, co  kupić na Dzień Chłopaka komuś, kto często wyjeżdża, ale zawsze stara się zatroszczyć o swój wizerunek.
  • Strzyżarka do włosów - strzyżarki to sprzęt, z którym można wygodnie i w warunkach domowych zadbać o świetną fryzurę. Są godne polecenia szczególnie tym panom, którzy lubią nosić raczej krótsze włosy, wymagające regularnego przycinania. Jako pomysły na prezent dla chłopaka sprawdzą się z pewnością modele wyposażone w szeroki zakres regulacji długości strzyżenia (np. strzyżarka z dodatkowym nakładkami fryzjerskimi MG100G CLIPP) lub zestaw, który obejmuje zarówno maszynkę do przycinania włosów jak i trymer (np. ZMG11 JAGER).

 Strzyżarka do włosów MG100G CLIPP ELDOM

Dla miłośników kawy...

Kawę cenimy nie tylko za wyśmienity smak, lecz również za pobudzające działanie. Dlatego też kawiarka elektryczna (np. KA40 AROMATICA) oraz ekspres przelewowy  (np. KA30 RODDY) to mogą być doskonałe prezenty dla chłopaka, który każdego ranka potrzebuje energetyzującej dawki kofeiny. Przydadzą się one także studentowi, który uczy się wieczorową porą i musi walczyć z ogarniającą go sennością.  Oba urządzenia są bardzo proste i wygodne w obsłudze. Zajmują też stosunkowo niewiele miejsca, więc zmieszczą się nawet w małej kuchni czy w pokoju w akademiku. Więcej przeczytacie o nich tu - > Gdy czas na poranne pobudzenie lub popołudniową chwilę relaksu przy filiżance małej czarnej… kilka słów o ekspresach do kawy i kawiarkach.  Dla pana, który jest zapalnym kawoszem, warty polecenia może być również ekspres przelewowy z wbudowanym młynkiem (np. KA500 CAFE AROMAX).  Choć jest nieco większy od tego tradycyjnego, to łączy w sobie funkcję dwóch urządzeń. Dzięki zintegrowanemu młynkowi można w nim zaparzyć pyszną i aromatyczną kawę także ze świeżo zmielonego ziarna!

Ekspres przelewowy z młynkiem KA500 CAFE AROMAX