Postanowienia noworoczne - hit czy kit?

Sylwester i nowy rok już za pasem. Po szalonej imprezie (lub jeszcze w trakcie!) często przychodzą nam do głowy pomysły „ulepszania siebie” nazywane często postanowieniami noworocznymi. To oczywiste, że koniec czegoś i początek zupełnie nowego kojarzą się nam z podsumowaniami i planami. I oczywiście nie ma w tym nic absolutnie złego! No chyba, że… zaczynamy przesadzać.

Schudnę maksymalną ilość kilogramów w jak najmniejszym czasie…

Zwykle takie pomysły rodzą się nam po sutych świętach. Pozwalamy sobie wtedy na więcej z myślą „od nowego roku i tak przechodzę na dietę”. Czy widzimy problem z dbałością o sylwetkę? Absolutnie nie! Dążenie do prawidłowej masy ciała jest wręcz elementem higieny zdrowotnej. Łatwo jednak wpaść w spora przesadę. Osoby planujące zrzucenie zbędnych kilogramów często głodzą się lub zamęczają na siłowni, nie zwracając uwagi na to, że to co miało przynieść im korzyść zaczyna obracać się przeciwko nim.

Wyciskarka wolnoobrotowa Perfect juicer PJ600C INTENSI

Wyciskarka wolnoobrotowa Perfect juicer PJ600C INTENSI

Dieta to nie głodzenie się!

Jeśli wiesz, że pośród Twoich noworocznych postanowień znajdzie się walka o wymarzoną sylwetkę podejdź do całego procesu z głową! Nie stosuj drakońskich diet – postaraj się natomiast zmodyfikować swój sposób żywienia. Dieta kojarzy się z wyrzeczeniami i bardzo źle wpływa na naszą psychikę. Ten fakt nie dziwi – w końcu nikt nie lubi żyć pod presją zakazów. Dużo lepiej na nasze samopoczucie podziała świadomość wprowadzania zdrowych nawyków. Dieta nie musi być uboga i niesmaczna! Być może nie znajdą się w niej ciasta i cukierki, ale musy owocowe, sorbety i pyszne świeżo wyciskane soki, są w stanie z powodzeniem je zastąpić! Nie wierzysz? Sprawdź nasze przepisy na zdrowe, pożywne i sycące koktajle, które przygotujesz za pomocą naszych wyciskarek wolnoobrotowych Perfect Juicer!

TWO600 ELLIE CZARNA Inteligentna waga osobowa

TWO600 ELLIE CZARNA Inteligentna waga osobowa

Od jutra kupuję karnet na siłownie i będę tam codziennie!

Styczeń to czas prawdziwych żniw dla siłowni i klubów fitness. I bardzo dobrze! W końcu ruch to samo zdrowie! Szkoda tylko, że w marcu po tych wszystkich noworocznych użytkownikach nie ma już śladu. Z czego to wynika? Z lenistwa? Nie do końca! Tutaj także dochodzi do przesady… a właściwie przeszarżowania. Aby zrozumieć tę sytuację, posłużmy się przykładem – osoba, która przez kila lat miała przerwę w ćwiczeniach, kupuje karnet do klubu fitness i już w styczniu zapisuje się na większość możliwych zajęć, załóżmy, 4 razy w tygodniu. Ciało nieprzyzwyczajone do takiego wysiłku, robi wszystko aby sprostać wyzwaniu. Niestety nie ma czasu na prawidłową regenerację. Pobudzane cały czas mięśnie nie maja czasu odpocząć! Oczywiście są osoby, które na treningi nawet 6 razy w tygodniu mogą sobie pozwolić. Nie porównujmy jednak naszej przykładowej osoby do zawodowego sportowca, którego cały tryb życia ustawiony jest pod ćwiczenia. Nie ma ona bowiem rozpisanej odpowiedniej diety, ani możliwości 9-10 godzin snu (tak, tak znamy realia J). Umęczone w styczniu ciało, w lutym już ledwo daje radę. O kontuzje w takich przypadkach jest niezwykle łatwo. Nie dziwi zatem spadek motywacji w marcu. Co zatem robić? Zrezygnować z ćwiczeń? W żadnym wypadku! Należy do nich podejść tak jak do diety – z głową! Warto zaczynać powoli, z szacunkiem do własnego ciała. Przeforsowywanie go nie przyniesie nam spektakularnych efektów. Tylko stopniowe poznawanie swoich możliwości, da nam pewność i świadomość ciała, a także solidne podstawy do stawiania sobie dalszych wyzwań. Nie warto także zniechęcać się przyrostem masy ciała, którą możemy zaobserwować szczególnie podczas pierwszych miesięcy ćwiczeń. Często staje się to przyczyną spadku motywacji – w końcu zaczynamy je po to aby tracić na wadzę, nie zyskiwać! Dlaczego tak się dzieje? To dość proste – rozbudowujemy masę mięśniową! Warto zatem zrezygnować z ważenia się i sięgnąć po… centymetr! Jeszcze lepszą opcją jest inwestycja w wagę analityczną. Pozwala ona na kontrolowanie aż 12 parametrów w jednym odczycie! Pomiar masy mięśniowej, BMI czy wieku biologicznego jest w dzięki niej nieustannie w zasięgu naszej ręki!

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj artykuł o 3 sprzętach, które pomogą ci w walce o wymarzona figurę J

Eldom życzy Wszystkim samych sukcesów w wypełnieniu noworocznych postanowień!