Parownica do ubrań – idealny sposób na usunięcie zagnieceń nawet z delikatnych materiałów

Czy zdarzyło się Wam kiedyś przypalić ulubioną bluzkę lub przegrzać materiał podczas prasowania i powstały na nim nieładne wyświecenia? Macie dość męczenia się przy prasowaniu rękawów, mankietów czy kołnierzyków? A może po prostu brakuje Wam miejsca na rozkładanie deski do prasowania? Parownica do ubrań rozwiąże wszystkie te problemy! Przeczytajcie, jak działa i co potrafi.

Do czego przyda się parownica?

W rankingu prac domowych, które najmniej lubimy wykonywać, prasowanie zajmuje zwykle jedną z czołowych lokat. To także czynność niezbyt chętnie wykonywana przez panów. Jest postrzegana jako nudna i pracochłonna, a gdy trzeba wyprasować skomplikowaną w kroju odzież – bywa nawet trudna. Nic więc dziwnego, że wymyślono parownicę do ubrań!

Parownica do ubrań to przede wszystkim urządzenie do odprasowywania i odświeżania odzieży. Zastosowań ma jednak zdecydowanie więcej. Z powodzeniem użyjemy jej również do wygładzania zasłon czy firanek, a także mebli pokrytych np. welurową tapicerką. Parownica nie tylko zlikwiduje wszelkie zagniecenia, lecz również zdezynfekuje czyszczone powierzchnie. Będzie to efekt zabójczego dla bakterii działania gorącej pary, której strumień wydobywa się z włączonego urządzenia i eliminuje ponad 99 % z nich! Emitowana para sprawia również, że odświeżane ubrania są pozbawiane nieprzyjemnych zapachów, absorbowanych często z naszego otoczenia, jak np. dym tytoniowy, smażony tłuszcz czy spaliny. Odświeżyć możemy także rzeczy długo przechowywane w szafie czy garderobie, gdy wyciągamy je stamtąd, aby znów na siebie założyć. Dzięki parownicy nie trzeba ich będzie do razu prać lub czyścić chemicznie.

 

Parownica do ubrań DA100 STIM ELDOM

Parownica do ubrań DA100 STIM ELDOM

Delikatna czy grubsza tkanina – parownica bezpiecznie wygładza każdą z nich!

Parownica doskonale radzi sobie zarówno z delikatnymi, jak i z grubymi materiałami. Nie grozi nam ich przegrzanie, czy nawet przypalenie, gdyż urządzenie nie ma bezpośredniego kontaktu z tkaniną, jak w przypadku tradycyjnego żelazka. Wszelkie delikatne tworzywa, jak np. jedwab czy wiskoza, są więc całkowicie bezpieczne i skutecznie wygładzone. Podobnie rzecz ma się również z grubszymi materiałami. Strumień gorącej pary może zwilżyć prasowaną powierzchnię, ale z pewnością jej nie uszkodzi. Wnikając w strukturę materiału, doskonale za to rozluźnia i rozprostowuje poszczególne włókna, co wpływa na skuteczne wygładzanie nawet grubych i sztywnych tkanin. Efekt ten zwiększa też zastosowanie specjalnej nakładki, która jest dołączana do niektórych modeli parownic (np. DA100 STIM) i służy właśnie do prasowania oraz odświeżania rzeczy wykonanych z grubszych materiałów (np. płaszcze, ciepłe kurtki czy marynarki).

Prasowanie w pionie czyli deska do prasowania na długim urlopie…

Korzystanie z parownicy do ubrań nie wymaga rozkładania deski do prasowania! Urządzenie pracuje w pionie, a prasowana rzecz wisi sobie swobodnie np. na wieszaku. Wystarczy, że dyszę parownicy skierujemy na wybrany fragment tkaniny i będziemy przesuwać wzdłuż powolnymi ruchami, a zagniecenia zaczną znikać w mgnieniu oka. To szczególnie przydatne, gdy musimy wyprasować trudno dostępne części odzieży (np. kołnierze, mankiety i rękawy), których układanie na tradycyjnej desce do prasowania bywa niezłą gimnastyką.

 

Parownica do ubrań DA100 STIM ELDOM

Parownica do ubrań DA100 STIM ELDOM

Jak wybrać parownicę?

Aby parownica do ubrań spełniała nasze oczekiwania, a praca z nią była wygodna i efektywna, warto zwrócić uwagę, czy dany model:

  • jest wystarczająco lekki, ma ergonomiczny kształt i poręczny uchwyt,
  • posiada głowicę z odpowiednią ilością otworów, wykonaną z trwałych materiałów (np. głowica ceramiczna),
  • dysponuje odpowiednią mocą (np. 1000W) oraz szybko się nagrzewa,
  • emituje ciągły strumień pary,
  • ma pojemny, wyjmowany zbiornik na wodę (co znacznie ułatwia jego napełnianie) oraz dodatkowe akcesoria (np. nakładka do wygładzania grubszych tkanin).

Parownica do ubrań  – wygoda i skuteczność!

Potrzebujesz odświeżać odzież bez częstego prania lub czyszczenia chemicznego? Chcesz prasować skutecznie i wygodnie? Wybierz parownicę do ubrań, a deska do prasowania już nie będzie Ci potrzebna! Ten nowoczesny sprzęt zmieni Twoje podejście do prasowania, a efekty jego działania absolutnie Cię zaskoczą!