Opiekacz do kanapek – sposób na pyszne śniadanie na ciepło. Nie tylko dla ucznia…

Gdy za oknem spadają temperatury i nastają jesienne lub zimowe chłody, warto wzmocnić odporność organizmu, zaczynając dzień od ciepłego posiłku. W tej roli doskonale sprawdzają się owsianki, jaglanki, naleśniki i omlety oraz oczywiście tosty czy zapiekane kanapki. Te ostatnie z łatwością przygotujesz w funkcjonalnym opiekaczu. Z serem, wędliną oraz ulubionymi dodatkami będą pożywnym i atrakcyjnym śniadaniem dla całej rodziny. I to nie tylko zimą czy jesienią...

 

Co potrafi opiekacz do kanapek?

Klasyczny opiekacz do kanapek (np. ST10 PRESTO) to proste urządzenie, w którym można równocześnie przygotować dwie porcje ciepłego pieczywa, zwykle tostowego, przełożonego żółtym serem, wędliną czy warzywami. Przygotowane kanapki wystarczy umieścić na płytach grzejnych, zamknąć opiekacz (ang. sandwicher) i poczekać kilka chwil (zwykle ok. 2-3 minuty) na ich podgrzanie. Są jednak także opiekacze, które posiadają wymienne płyty i umożliwiają również opiekanie mięsa (np. ST210 ESME). Taka dodatkowa funkcjonalność przyda się z pewnością przy przyrządzaniu szybkich obiadów.

Opiekacz do kanapek ST10 PRESTO ELDOM

Opiekacz do kanapek ST10 PRESTO ELDOM

Czym się kierować przy wyborze opiekacza do kanapek?

Rano mamy zwykle niewiele wolnych chwil i liczy się każda minuta. Jeśli więc opiekacz do kanapek ma nam pomagać w szybkim przygotowywaniu posiłków, musimy przede wszystkim wybrać model, który nagrzewa się w krótkim czasie. Na szybkość nagrzewania wpływa moc danego urządzenia. W opiekaczach domowego użytku jej optymalna wartość to z reguły 700-800W. Kolejnym istotnym parametrem jest rodzaj powłok, którymi pokryte są płyty grzejne. Powinny być one wykonane z materiałów, które zapobiegają przywieraniu (np. powłoki ceramiczne czy teflonowe). Ma to znaczenie nie tylko dla przygotowywanych dań, ale zapewnia również komfort i wygodę przy czyszczeniu opiekacza (np. ST11 RUDDY).

Oprócz szybkości i wygody użytkowania równie ważne są kwestie bezpieczeństwa. Sandwicher, którego będziemy używać w naszym domu, powinien więc posiadać m.in.:

  • antypoślizgowe stopki, aby urządzenie stabilnie przylegało do powierzchni i nie przesuwało się w niekontrolowany sposób (np. ST140C PRESSET);
  • uchwyty, które się nie nagrzewają, aby bez ryzyka oparzenia podnosić pokrywę opiekacza;
  • lampki kontrolne, sygnalizujące podłączenie do prądu i pracę urządzenia, w tym działanie termostatu.

../../../../produkt/opiekacz-do-kanapek-ruddy-st11-eldom

Opiekacz do kanapek ST11 RUDDY ELDOM

 

Design też się liczy!

Parametry techniczne są podstawową kwestią, jaką bierzemy pod uwagę przy zakupie urządzeń AGD. Jednak nie można zapominać również o ich gabarytach i wyglądzie. W zależności od indywidualnych upodobań oraz wystroju naszej kuchni, możemy więc zdecydować się na opiekacz o jednolitej kolorystyce i prostym kształcie (np. ST10 PRESTO) lub model, który posiada efektowne wykończania ze stali nierdzewnej (np. ST210 ESME) czy płyty grzejne w miedzianej barwie (np. ST11 RUDDY).

Opiekacz wielofunkcyjny ST210 ESME ELDOM

Opiekacz wielofunkcyjny ST210 ESME ELDOM

 

 Opiekacz do kanapek ST140C PRESSET ELDOM

Opiekacz do kanapek ST140C PRESSET ELDOM

Dwie ciepłe kanapki w około 2 minutki!

 

Gdy mamy własny opiekacz, to sprawa przygotowywania pysznych i sycących kanapek dla naszych domowników zależy już tylko od naszej inwencji i kulinarnych upodobań. Na ciepło możemy je serwować zarówno z żółtym serem, jak i wędliną oraz dodatkiem pieczarek, cebuli czy innych warzyw.  Aby urozmaicać ich smak i wygląd, możemy je też po zapieczeniu posmarować ulubionym sosem, keczupem czy majonezem oraz posypać świeżą bazylią, rukolą lub kiełkami. Takie chrupiące i pożywne śniadanie z pewnością skusi każdego, kto wybiera się do pracy lub szkoły. Doda też sił i energii na cały dzień, a to wszystko... zaledwie po około dwóch minutach zapiekania!