Nie dopłacaj do nadbagażu!  Wagi bagażowe – urządzenia przydatne nie tylko przy wyjazdach wakacyjnych

Planowany, wyczekiwany, poprzedzony licznymi przygotowaniami… Urlop to czas, który powinniśmy spędzić przyjemnie, spokojnie i bez niepotrzebnych komplikacji. Nie możemy więc zaczynać od niemiłych i zaskakujących sytuacji, na przykład na lotnisku, gdy nadmiarowy bagaż wymaga dodatkowych opłat lub uciążliwego przepakowywania… Aby do tego nie doszło, warto skorzystać z usług poręcznej i dokładnej – domowej wagi bagażowej!


Waga bagażowa – do czego może się przydać?


Elektroniczne wagi bagażowe to nieduże, ale bardzo przydatne urządzenia. Same w sobie ważą bardzo niewiele (z reguły około 90g), ale udźwigną nawet do 50 kg! Pomogą nam określić ciężar bagażu, jaki zabieramy ze sobą w podróż lub paczki, którą planujemy nadać na poczcie. Dzięki oszacowaniu ich wagi, dowiemy się, czy czekają nas dodatkowe opłaty i będziemy mogli się na to przygotować. Sprzęt ten wykorzystamy również do zważenia żywności (np. zebranych grzybów, owoców czy złowionych ryb), składowanej makulatury oraz sprzętów domowych. Jeżeli wybierzemy model z rozszerzoną funkcjonalnością (np. WB10 VELART), urządzenie to posłuży nam dodatkowo także jako termometr pokojowy.

Elektroniczna waga bagażowa WB10 VELART ELDOM 


Jak wygląda i jak działa waga bagażowa?

 

Nowoczesne wagi bagażowe posiadają wyświetlacz LCD z czytelną podziałką, (np. WB20 TRAVEL) oraz sygnalizację poziomu przeładowania i rozładowania baterii. Są także wyposażone w funkcję tarowania oraz zamiany jednostek ważenia – z kilogramów na funty (np. WB10 VELART), a po dokonaniu pomiaru, wyłączają się automatycznie po upływie około minuty.
Aby zważyć wybrany przedmiot za pomocą wagi bagażowej, należy zawiesić go na haczyku i podnieść wraz z wagą. Następnie przytrzymać wszystko w pozycji pionowej – do ustabilizowania się pomiaru. Dokona go elektroniczny układ wskazujący, wbudowany w urządzenie, a wynik pojawi się na cyfrowym wyświetlaczu w ciągu kilku chwil.

Elektroniczna waga bagażowa WB10 VELART ELDOM

Elektroniczna waga bagażowa WB10 VELART ELDOM

Elektroniczna waga bagażowa WB20 TRAVEL ELDOM

Elektroniczna waga bagażowa WB20 TRAVEL ELDOM


Małe rozmiary, ale duża pomoc!


Ze względu na niewielkie rozmiary i mały ciężar, przechowywanie wagi bagażowej nie wymaga praktycznie żadnej dodatkowej przestrzeni. Znajdziemy dla niej miejsce zarówno w domu, jak i w torbie podróżnej, plecaku, a nawet w kieszeni. Warto pamiętać o niej nie tylko gdy planujemy wyjazd, ale również wtedy, gdy pakujemy się, ruszając w drogę powrotną. Pamiątki, prezenty z podróży – wszystko to swoje waży i może przekraczać bezpłatne limity. Aby więc koniec naszego urlopu okazał się równie spokojny i bezproblemowy, jak jego początek, dobrze jest mieć przy sobie wagę bagażową i poznać ciężar pakunków. Unikniemy przykrych niespodzianek i nieplanowanej opłaty. Warto wziąć ją ze sobą również wtedy, gdy zbieramy owoce i warzywa z naszego ogrodu czy działki. Z jej pomocą odważymy określone ilości własnoręcznie wyhodowanych produktów, które chcemy podarować bliskim czy znajomym lub przeznaczyć na przetwory. Waga pomoże nam także sprawdzić, czy tornister naszej pociechy nie jest zbytnio przeładowany lub oszacować ilość zebranej w domu makulatury, za którą uczniowie otrzymują często dodatkowe punkty z zachowania. Jednym słowem – zastosowań dla wagi bagażowej jest całkiem sporo, choć ona sama do sporych urządzeń (na szczęście!) nie należy…