Misja remont, czyli jak posprzątać po remoncie?

Nie ważne czy planujesz w tym roku delikatne odświeżenie mieszkania, lekkie przemeblowanie, czy naprawdę sporą przebudowę - Twój projekt musi się udać! Doskonałe opracowanie poszczególnych etapów ułatwi Ci znacząco jego bezproblemowe, proste i przyjemne wykonanie. Pomożemy uniknąć Ci niepotrzebnych wpadek, które potrafią zrujnować całą radość z założonych zmian! A zatem, zapraszamy do wspólnego projektu „Remont w Twoim domu”!

Plan jest najważniejszy!


Aby uniknąć niepotrzebnych nerwów w sklepach i nieprzyjemnego uczucia rozczarowania przy podziwianiu efektów końcowych, ustal precyzyjnie co chcesz uzyskać. Niezależnie od tego czy zamierzasz jedynie odświeżyć istniejący już kolor, przemeblować mieszkanie zgodnie z wyznacznikami trudnej sztuki feng-shui, czy wyburzyć ścianki działowe w imię kompletnej wnętrzarskiej rewolucji, musisz być pewna efektu. Określ jak Twoje wymarzone wnętrze ma wyglądać i jakie cechy funkcjonalności spełniać. Możesz to wszystko rozpisać na kartce w krótkich punktach i w trakcie posuwania się prac, sprawdzać kontrolnie czy wszystko przebiega po Twojej myśli. Dużo łatwiej korygować błędy w trakcie remontu niż po jego zakończeniu!

Odkurzacz Centralny CV16SN COLUMBIA VAC


Ustal budżet


To bardzo ważny element planowania. W szale emocji w sklepie, pośród przygotowanych przez profesjonalistów aranżacji, bardzo łatwo dać się uwieść ich wizji i zapragnąć natychmiast np. stylu marynistycznego we własnym salonie. I nie ma w tym nic złego! Tylko czy aby na pewno jest Ci niezbędne to wielkie i drogie koło sterowe na ścianie salonu? Lepiej nie podejmować takich decyzji pod wpływem chwili! Przejrzyj lepiej w domu dostępne aranżacje i inspiracje - w gazetach poświęconym wnętrzom lub na stronach internetowych, zdecyduj się na konkretny styl… i trwaj przy swoim wyborze! Określony w przybliżeniu, wypisany budżet powinien trzymać w ryzach nagłe, niepraktyczne pomysły, które mogą zrodzić się pośród cudnie zaaranżowanych sklepowych wnętrz.


Określ ramy czasowe


Każdy z nas wie, mniej więcej, ile dni może przeznaczyć na remont. Oczywiście, każda zmiana wymaga nakładu pracy i czasu, jednak wolne dni, które możemy na nią wygospodarować upływają nieubłaganie. Podczas remontu, szczególnie tego wykonywanego własnymi siłami, kuszą miłe przerwy na posiłki, relaks czy też wypady do sklepów w poszukiwaniu dodatkowych inspiracji. To kolejny błąd, który może Cię kosztować awaryjne wykorzystanie nadprogramowego urlopu, który mogłabyś przeznaczyć na odpoczynek! Pamiętaj o tym i kontroluj czy kolejne etapy remontu aby na pewno posuwają się zgodnie z Twoimi założeniami.

 

Odkurzacz OS900 PEGAZ


Zaplanuj… sprzątanie!


Dość łatwo zapomnieć o tym niezwykle istotnym punkcie, zarówno przy planowaniu czasu trwania remontu, jak i o uwzględnieniu go w jego kosztach. To bardzo nierozsądne! Jak bowiem cieszyć się z efektów metamorfozy, kiedy w naszych, nowych, wymarzonych wnętrzach panuje kompletny nieporządek? Najgorzej, jeśli nie wliczyliśmy potrzebnego na uporządkowanie wszystkiego czasu w harmonogram trwania naszej małej modernizacji. Nie ma nic smutniejszego niż wykorzystywanie kolejnego dnia urlopu na sprzątnie! A może profesjonalna ekipa sprzątająca? Taka jednorazowa usługa, to dobry, ale bardzo kosztowny pomysł, dzięki któremu zaoszczędzimy co prawda czas, jednak na pewno nie pieniądze! Najlepiej zatem pomyśleć o tym wcześniej i zaopatrzyć się w solidnych i pewnych pomocników, którzy pozostaną z nami na kolejne lata. Zacznijmy od odkurzania.
Czas przed remontem do doskonały moment, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o niezwykle modnych odkurzaczach centralnych! Tego typu sprzęty montuje się bowiem… w całym domu!
Ich bazą główną jest jednostka centralna, od której odchodzi sieć przewodów i gniazd ssawnych ukrytych w ścianach czy w podłodze. I choć brzmi to dość skomplikowanie, korzystanie z takiego sprzętu jest niezwykle łatwe, wyjątkowo komfortowe oraz dużo wydajniejsze! Na przykład odkurzacz centralny CV16SN Columbiavac pozwala na 5 razy bardziej efektywną pracę, w porównaniu do tradycyjnych odkurzaczy! Zbiera praktycznie do 100% pyłów, roztoczy, pleśni, a także innych alergenów, a zebrany materiał wyprowadza na zewnątrz domu. Oznacza to nie tylko jeszcze większą czystość, ale także utrzymanie wysokiej jakości powietrza!

 

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy OB100 SWAN


Jeśli remont, który planujesz, jest nieco mniej inwazyjny i nie myślisz póki co o zmianach umożliwiających tak dużą instalację, spójrz na OB100 SWAN. Ten bezprzewodowy, łatwy w obsłudze odkurzacz pionowy, dzięki swojemu bogatemu wyposażeniu i rozbudowanej funkcjonalności pozwoli Ci na kompleksowe czyszczenie różnych powierzchni! Odkurzysz z nim różnego rodzaju wykładziny, panele, drewniane podłogi, a także dywany. Elektroszczotka z obrotową głowicą oraz podświetlanie LED pozwoli Ci się dostać nawet do bardzo trudno, do tej pory, dostępnych miejsc. Jego olbrzymią zaletą jest odkurzacz ręczny, którym po odpięciu od korpusu głównego odkurzysz także meble czy zasłony! Przy konserwacji tych ostatnich bardzo ważny jest także filtr HEPA, w który wyposażone jest urządzenie. To technologia, która jest wyjątkowo przyjazna alergikom, a jak wiadomo ciężkie, grube kotary, to miejsce które szczególnie upodobały sobie alergeny. Jakby tego wszystkiego było mało, do odkurzacza można dokupić specjalną nasadkę mopującą! To jak kilka urządzeń w jednym - przecież w ELDOMIE jesteśmy w tym mistrzami! Nie sposób nie wspomnieć także o tym, że urządzenie działa w bezworkowej technologii cyklonowej, a czas jego pracy w niskiej mocy to aż 30 minut! Na uwagę zasługuje także nowoczesny, stylowy design odkurzacza, który sam w sobie wygląda na dodatkowy element dekoracyjny nowego wnętrza.

Jeśli szukasz urządzenia prostego w obsłudze i czyszczeniu spójrz na OS900 PEGAZ. Ten niewielki i poręczny odkurzacz świetnie sprawdzi się w mniejszych wnętrzach. Dzięki funkcji parkowania zarówno w pionie jak i poziomie łatwo zmieścisz go, nawet w niewielkiej szafce. Jest przeznaczony do usuwania kurzu i zabrudzeń zarówno z podłóg i dywanów, jak i zasłon czy tapicerowanych mebli. Odkurzacz jest wyposażany w filtr HEPA H13 szczególnie ważny dla osób z alergiami. 5-metrowy kabel zasilający pozwala na swobodne przemieszczanie się podczas sprzątania. Urządzenie wyposażone jest w wielokrotnego użytki płócienny worek na kurz o pojemności 1,5l, możesz jednak używać także dedykowanych mu worków jednorazowych.

Odkurzacz OS1700 ORION

Odkurzacz OS1700 ORION


Nieco większy odkurzacz OS1700 ORION polecany jest szczególnie dla dużych mieszkań. Doskonale radzi sobie z czyszczeniem dywanów, wykładzin, zasłon, firanek i mebli tapicerowanych. Posiada aż dwa filtry HEPA, które zapewniają doskonałą ochronę przed pyłkami, roztoczami i innym alergenami. Zasięg odkurzacza to 7,6 metra. Podobnie jak PEGAZ, ORION posiada funkcję parkowania w pionie i poziomie. Jest wyposażony w duży, bo aż 5-litrowy, worek na kurz wielokrotnego użytku. Oczywiście istnieje możliwość dokupienia do niego klasycznych, worków wymiennych.
Wybór odpowiedniego sprzętu zależy tak naprawdę od Ciebie i Twoich indywidualnych potrzeb. Zastanów się czy liczy się dla Ciebie wysoka ochrona antyalergiczna, kompaktowość czy możliwość korzystania z kliku funkcji urządzenia.

Ciesz się efektami


Po pracowitych dniach spędzonych na remontowaniu, odświeżaniu i sprzątaniu nowo zaaranżowanych przestrzeni, pozwól sobie na zasłużony relaks i radość z efektów swojej pracy. Zadbaj także o to, aby jakość powietrza we wnętrzach, w których przebywasz, była zawsze na najwyższym poziomie. Pomoże Ci w tym cichy, jonizujący powietrze oczyszczacz powietrza PO200 PURI. Dzięki pięciostopniowemu systemowi filtracji wyeliminuje z Twojego domu na dobre:

  • zanieczyszczenia mechaniczne (kurz, cząstki stałe dymu i spalin),
  • roztocza rozwijające się w kurzu domowym,
  • sierść i naskórek zwierząt, pyłki traw, drzew i kwiatów,
  • zarodniki pleśni i grzybów,
  • bakterie oraz wirusy.