Maszynka do strzyżenia włosów – na co zwrócić uwagę, gdy zamierzamy ją kupić?

Krótkie, równo przystrzyżone włosy to ulubiona fryzura wielu panów, którzy cenią sobie wygodę i nie chcą poświęcać zbyt dużej ilości czasu na codzienną stylizacją. Własna strzyżarka przyda się jednak nie tylko mężczyznom. Poniżej postaramy się podpowiedzieć, co brać pod uwagę, kiedy planujemy zakup domowej maszynki do przycinania włosów i jak wybrać najlepszą dla siebie.

Maszynka do strzyżenia włosów – najważniejsze parametry, na które warto zwrócić uwagę

Aby maszynka do samodzielnego przycinania włosów spełniała nasze wymagania, musimy dokładnie określić swoje potrzeby. Trzeba też skupić się na parametrach, które mają wpływ na jej skuteczne działanie oraz na wygodę użytkowania. Należą do nich m.in.:

  • moc urządzenia to od niej zależy m.in., czy dana maszynka dobrze radzi sobie z grubymi i gęstymi włosami;
  • rodzaj zasilania – do wyboru mamy maszynki zasilane sieciowo, akumulatorowo lub sieciowo – akumulatorowe;
  • materiał, z którego wykonane są ostrza tnące – najczęściej spotykane są ostrza stalowe, ceramiczne czy tytanowe;
  • zakres długości strzyżenia – im bardziej rozbudowany jest system regulacji długości przycinania włosów, tym większa możliwość zróżnicowania stylizacji;
  • dodatkowe wyposażenie i funkcje (np. wymienne nasadki, akcesoria do czyszczenia maszynki czy wbudowany trymer).

Na komfort korzystania z danego modelu strzyżarki do włosów mają również wpływ np. możliwość mycia jej części pod bieżącą wodą, wyświetlacz LCD, który informuje o stanie naładowania akumulatora, czy też pokrycie obudowy antypoślizgowym materiałem. Nie można także zapominać o ergonomicznym kształcie i wadze urządzenia, gdyż ważne jest, aby podczas pracy odpowiednio dobrze się nim operowało.

 

Strzyżarka do włosów MG100G CLIPP

Zasilanie akumulatorowe, sieciowe czy też sieciowo-akumulatorowe?

Rodzaj zasilania ma duży wpływ na sposób użytkowania maszynki do strzyżenia włosów oraz długość jej pracy. W zależności od indywidualnych preferencji lub zapotrzebowania można więc wybrać jedno z trzech rozwiązań:

  • Strzyżarka akumulatorowa – to sprzęt, który działa bezprzewodowo, a długość pracy zależy tu od żywotności zamontowanej baterii lub stopnia naładowania wbudowanego akumulatora.
  • Strzyżarka sieciowa – urządzenie wymaga stałego dostępu do źródła prądu poprzez podłączenie go przewodem zasilającym bezpośrednio do gniazdka elektrycznego. Czas pracy maszynki nie jest w tym przypadku limitowany stopniem naładowania akumulatora, ale użytkownik nie ma pełnej swobody ruchów i możliwości poruszania się poza miejscem, gdzie w jest podpięty kabel.
  • Strzyżarka akumulatorowosieciowa – ten rodzaj zasilania wydaje się najbardziej uniwersalny i praktyczny. Maszynka może działać zarówno „na kablu”, jak i niezależnie od niego – czerpiąc energię zgromadzoną w naładowanym uprzednio akumulatorze (np. MG100S CLIPP lub  MG11 RAZOR).

 

Strzyżarka MG11 RAZOR ELDOM

Strzyżarka MG11 RAZOR ELDOM 

Ostrza tnące i zakres długości strzyżenia

Gdy wybieramy maszynkę do strzyżenia włosów, warto zwrócić uwagę, z jakich materiałów wykonane zostały ostrza tnące. Najlepiej jeśli są to ostrza ze stali szlachetnej (np. ZMG11 JAGER), ostrza ceramiczne (np. MG100S CLIPP) lub tytanowe, gdyż to zapewnia odpowiednią ich trwałość. Liczy się również możliwość wybierania i sposób ustawiania różnych opcji długości strzyżenia. Jeżeli zależy nam na dużej różnorodności i dokładności w przycinaniu włosów, dobrze jest postawić na model, który jest wyposażony w szeroki zakres regulacji długości strzyżenia – np. dzięki wbudowanym nasadkom teleskopowym (np. MG11 RAZOR) lub dodatkowym nakładkom fryzjerskim (np. MG100G CLIPP). Pozwoli to na wybór od kilku do nawet ponad dwudziestu różnych wariantów strzyżenia i pełną swobodę w stylizacji wielu różnorodnych fryzur.

Maszynka w zestawie z trymerem

Oprócz tradycyjnego strzyżenia, wielu panów dba również o usuwanie zbędnego owłosienia z okolic nosa czy uszu. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w zestaw, który obejmuje zarówno maszynkę do przycinania włosów jak i trymer (np. ZMG11 JAGER). Dzięki trymerowi można w precyzyjny i bezpieczny sposób usunąć niechciane włosy z delikatnych i wrażliwych miejsc, do jakich należą okolice uszu i nosa, a także wyregulować elementy zarostu.

Strzyżarka i trymer ZMG11 JAGER ELDOM

Strzyżarka i trymer ZMG11 JAGER ELDOM

Własna strzyżarka do włosów – dlaczego warto ją mieć?

Z usług domowej maszynki do strzyżenia włosów może skorzystać cała rodzina – bez konieczności częstego odwiedzania salonu fryzjerskiego i związanych z tym kosztów. To dobre rozwiązanie nie tylko dla mężczyzn, lecz również dla pań, które są miłośniczkami tzw. krótkiego cięcia czy też mam, które samodzielnie przycinającym włosy swoich pociech. Dobrze wybrany i konserwowany sprzęt posłuży z pewnością kilka lat, a fryzurę odświeżymy i wystylizujemy, kiedy tylko będziemy chcieli.