Krajalnica elektryczna – sekret idealnych plasterków!

Czy to małe, kameralne spotkanie, czy też wielka rodzina uroczystość  – zawsze gdy zapraszamy gości, chcemy, aby wszystko wyszło doskonale. Robimy porządki, szykujemy potrawy i napoje, elegancko zastawiamy stół. Zależy nam na tym, aby dania były nie tylko smaczne, ale również ładnie podane i wyeksponowane. Wędliny, sery, pieczywo oraz inne dodatki powinny idealnie prezentować się na  półmiskach, aby cieszyć oko wszystkich uczestników przyjęcia i zachęcać do poczęstunku. Ale przecież nie tylko od święta przyda się nam krajalnica elektryczna, z którą różnorodne produkty można pociąć na równe plasterki, o jednakowej grubości i kształcie!

Co potrafi elektryczna krajalnica?

Kupując chleb, wędliny czy sery, często możemy poprosić o ich pokrojenie bezpośrednio w sklepie. To bardzo wygodne rozwiązanie. Sprawdza się jednak głównie wtedy, gdy zaopatrujemy się jednorazowo w niewielkie ilości tych produktów i spożywamy je w krótkim czasie.  Jak bowiem pokazuje codzienne doświadczenie, pocięta na plasterki żywność szybciej wysycha i traci świeżość podczas przechowywania. Aby do tego nie dopuścić, lepiej jest kupić daną rzecz w jednym, większym kawałku i ciąć na plastry dopiero przy przygotowywaniu posiłku. Zresztą nie wszystko można pokroić bezpośrednio w momencie zakupu. Na przykład w piekarni zwykle nie skroją nam świeżego i ciepłego jeszcze chleba, a w warzywniaku nie dostaniemy pociętych na plastry ogórków czy pomidorów. Korzystając z domowej krajalnicy, zrobimy to jednak z powodzeniem we własnym zakresie – w dowolnym momencie i w odpowiedniej ilości, jakiej akurat potrzebujemy!

Kuchenna krajalnica elektryczna jest urządzeniem stworzonym z myślą o codziennym użytkowaniu. Ułatwia zarówno przygotowywanie śniadań czy kolacji dla siebie i najbliższych członków rodziny, jak i zorganizowanie każdej domowej imprezy czy rodzinnego przyjęcia. Odpowiednio wyprofilowane, faliste ostrza szybko i precyzyjnie pokroją, np.:

 • pieczywo i niektóre ciasta
 • wędliny
 • pieczone i zmrożone mięso
 • sery
 • warzywa i owoce

Możemy też wybierać grubość kromek czy plastrów i bez wysiłku, jakiego wymaga czasem krojenie zwykłem kuchennym nożem, pociąć jednorazowo sporą ilość produktów. Ułożymy je potem na przygotowanych talerzach lub półmiskach lub wykorzystamy do przygotowywanych od razu kanapek.

 Krajalnica elektryczna KR350 SLISS ELDOM

 

Krajalnica elektryczna KR350 SLISS ELDOM

Czym się kierować przy wyborze krajalnicy do swojej kuchni?

Planując zakup tego bardzo praktycznego urządzenia, należy przede wszystkim rozważyć, czy interesuje nas jedynie krajalnica do chleba, czy też sprzęt, który doskonale poradzi sobie z cięciem także innych, twardszych produktów spożywczych (np. KR350 SLISS), w tym wędlin, serów oraz warzyw. Jeżeli zależy nam na wygodzie i maksymalnym ułatwieniu przy wykonywaniu wielu kuchennych prac, sięgnijmy raczej po model bardziej funkcjonalny i wszechstronny. Gdy chodzi natomiast o wykonanie oraz wyposażenie elektrycznej krajalnicy, to ważne są m.in. następujące elementy:

 • mocna, stabilna konstrukcja (najlepiej metalowa)
 • wysokiej klasy tarcze tnące (np. ze stali szlachetnej)
 • regulacja zakresu krojenia
 • suwak z osłoną dla palców
 • dociskacz do krojenia produktów o mniejszych rozmiarach.
 • antypoślizgowe nóżki

Krajalnica, jak każdy kuchenny sprzęt, powinna być urządzeniem komfortowym w obsłudze i bezpiecznym.  Bezpieczeństwo jest szczególnie ważne, gdy wśród domowników znajdują się dzieci. Dobrze jest więc, gdy urządzenie posiada zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem i odpowiednio osłonięte noże tnące. Warto również wziąć pod uwagę wygląd krajalnicy i jej gabaryty, aby dobrze komponowała się z wystrojem kuchni oraz mogła stanąć w odpowiednio dostępnym miejscu, gdzie po prostu dobrze będzie się z niej korzystało.

Wspólnie z Tobą zorganizuje niejedno przyjęcie!

Jeżeli precyzyjnie określimy swoje potrzeby i dokonamy odpowiedniego wyboru, nasza krajalnica z pewnością posłuży nam przez długie lata. Idealnie równe kromki, plasterki sera o jednakowej grubości czy pocięta dokładnie wędlina i inne dodatki do kanapek - to wszystko będzie się doskonale prezentowało na każdym stole, zarówno na co dzień, jak i przy specjalnych okazjach. Zresztą posiadanie własnej krajalnicy docenimy szczególnie mocno zwłaszcza wtedy, gdy lubimy świętowanie w większym gronie i często urządzamy przyjęcia. Mając takie wsparcie, możemy szybko i wygodnie przygotować poczęstunek dla swoich gości, którzy z pewnością docenią nie tylko sam jego smak, lecz również staranność i estetykę podania.