Kanapki do pracy i szkoły – czyli sposób na zdrowe śniadanie!

Sycące i pyszne śniadanie to podstawa. Musi zapewnić nam niezbędne składniki odżywcze oraz energię na rozpoczęcie pracowitego dnia. Powinno też wprawiać w dobry nastrój, gdyż smaczne jedzenie jest jednym ze źródeł przyjemności. Często nie mamy jednak czasu, aby ten pierwszy posiłek zjeść przed wyjściem z domu. Stawiamy więc na popularne kanapki, które zabieramy ze sobą do pracy, szkoły lub na uczelnię.

Coś na dobry początek!

Każdy dzień dobrze jest zacząć od szklanki zwykłej wody z cytryną lub świeżego soku. Oba te napoje oczyszczają i pobudzają organizm do pracy. Po takim zastrzyku energii łatwiej jest zebrać myśli i przystąpić do działania. Jest to szczególnie potrzebne, gdy o pranku musimy szybko przygotować zdrowe kanapki na śniadanie dla siebie i całej rodziny.

Pijąc wodę na dobry początek dnia, nie musimy oczywiście korzystać z tej butelkowanej. Warto zaopatrzyć się w dzbanek filtrujący (np. DF100N FLOW), co jest rozwiązaniem przyjaznym dla naszej kieszeni i dla środowiska. Porcję świeżego soku zapewni nam z kolei własna sokowirówka (np. SK9S VERA), dzięki której otrzymamy napój z ulubionych warzyw i owoców, pełny witamin i innych dobroczynnych substancji.

 

Dzbanek filtrujący wodę DF100N FLOW ELDOM

Dobrze pokrojone produkty to podstawa!

Aby przygotowywanie kanapek szło nam sprawnie i szybko, warto zacząć od pokrojenia wszystkich potrzebnych produktów. Równe kromki oraz jednakowe plastry żółtego sera czy ulubionej wędliny przytniemy za pomocą wygodnej i funkcjonalnej krajalnicy elektrycznej. To bardzo dobre rozwiązanie, gdy kanapki na śniadanie przygotowujemy nie tylko dla siebie, ale również dla naszych bliskich. Krajalnica elektryczna (np. KR400 SNIP) pozwoli nam zyskać na czasie i zaoszczędzi wysiłku. Nie namęczymy się tak, jak przy użyciu zwykłego noża, krojąc na przykład duże ilości pieczywa czy twardego sera. Łatwiej też będzie wybierać, komu i co na kanapki możemy położyć, gdy na talerzu czy półmisku zobaczymy wszystkie pocięte wcześniej na plastry produkty.

Zdrowe dodatki do kanapek - o tym trzeba pamiętać!

Nie istnieje uniwersalny przepis na kanapki, które będą smakowały każdemu. Jedni wolą mieć na nich wędlinę, a inni preferują wyłącznie sery. Także już sam wybór pieczywa jest kwestią indywidualnych upodobań. Zawsze warto jednak zadbać o zdrowe dodatki, które z naszych kanapek uczynią wartościowy i smaczny posiłek. Zamiast masła czy margaryny możemy więc używać np. pasty z awokado czy hummusu. Nie powinniśmy też zapominać o świeżych warzywach (np. pomidory, ogórki, rzodkiewka, rukola, sałata). Dobrym pomysłem jest również posypywanie kanapek świeżymi ziołami (np. bazylia) czy kiełkami (np. kiełki rzeżuchy, rzodkiewki, lucerny, brokułów), które są znane z licznych wartości odżywczych.  


Krajalnica elektryczna KR400 SNIP

Przełam rutynę - czyli niecodzienne kanapki na co dzień!

Standardowe kanapki do pracy to zwykle dwie kromki chleba lub połówki bułki, przełożone wędliną, żółtym serem oraz innymi dodatkami typu sałata, ogórek czy pomidor. Gdy są przygotowywane dzień w dzień, według tego samego schematu, zaczynamy się nimi nudzić i zjadamy je bez większej przyjemności. Możemy jednak przerwać codzienną monotonię i wykorzystywać pomysły na kanapki, które wykonamy na przykład przy pomocy własnego opiekacza. Opiekacz do kanapek (np. ST11 RUDDY) pozwoli nam w krótkim czasie przyrządzić ciepły posiłek, po który z przyjemnością sięgną nasze pociechy. Mając w kuchni to urządzenie oraz przepisy na kanapki, w których gustują nasi domownicy, będziemy w stanie urozmaicać swoje śniadania i zachęcimy do ich jedzenia nawet zatwardziałego niejadka. Wystarczy tylko mieć pod ręką pieczywo tostowe oraz ulubione dodatki i sosy. Przeczytacie o tym także tu - > Opiekacz do kanapek – sposób na pyszne śniadanie na ciepło. Nie tylko dla ucznia… Smacznego!

Opiekacz do kanapek ST11 RUDDY ELDOM