Jaki pilnik elektryczny do pięt wybrać?

Twoje stopy wymagają czułej opieki po wakacyjnych wojażach? Kilometry przemierzone w butach trekkingowych, niewygodne, ale mega modne sandałki, wielogodzinne spacery po plaży i bieganie na boso, kiedy tylko się da? Brzmi super, nie ma co ukrywać! Nie warto z tego rezygnować. Aby jednak odwdzięczyć się stopom i zadbać o ich zdrowy wygląd warto raz na jakiś czas zaopiekować się nimi w profesjonalny sposób. Można udać się do salonu na zabieg pedicure lub… użyć w zaciszu domowym elektrycznego pilnika do stóp J

Elektryczny pilnik do stóp – co to?

To nowoczesna wersja znanego od lat pumeksu, czyli kawałka wulkanicznej lawy, służącego do ścierania zrogowaciałego naskórka z podeszwy stóp. Pumeks naturalny jest zwykle biały lub jasnoszary. Kolorowe kostki, które możemy zobaczyć w sklepach to pumeksy syntetyczne. W obydwu przypadku należy pamiętać o ich częstej wymianie – w wilgotnych pumeksach dość szybko zaczynają się namnażać groźne dla zdrowia grzyby. Stosowanie pumeksu było niezwykle popularne do momentu wprowadzenia na rynek tarek manualnych, nazywanych także klasycznymi pilnikami do stóp. Są praktyczniejsze i zdecydowanie łatwiejsze do utrzymania w czystości niż pumeks. Na ich jedyny minus – czyli obciążenie mięśni i stawów rąk przy długotrwałym używaniu odpowiada właśnie elektryczny pilnik do stóp!

 

Pilnik elektryczny do stóp PP10 SANDY ELDOM

Pilnik elektryczny do stóp PP10 SANDY ELDOM

Jak działa elektryczny pilnik do pięt?

Nasz pilnik elektryczny do stóp PP10 SANDY to urządzenie, które może działać dzięki zasilaniu sieciowemu lub akumulatorowemu. Obracająca się o 360 stopni, gruboziarnista rolka umieszczona na opływowym, ergonomicznym trzonie, szybko i łatwo usuwa zgrubiały na stopach naskórek. Unikalna rolka pokryta jest mikroziarenkami, które delikatnie i bardzo skutecznie polerują twardą i zrogowaciałą skórę podeszw stóp.

Jak używać elektrycznego pilnika?

Po pierwsze – nie za często! Są oczywiście sytuacje, w których stopy potrzebują specjalnej, intensywnej opieki. Do nich właśnie możemy zaliczyć spa po wakacyjnych wojażach. Pamiętajmy jednak, że nasze ciało to naprawdę jedna z najsprawniej działających „maszyn” i doskonale wie czego mu potrzeba. Choć w naszej opinii naskórek powinien być gładki i miękki jak u dziecka, nasze ciało doskonale wie, że tak delikatne podeszwy stóp nie spełniałyby zupełnie swojej roli – ochrony podczas poruszania się. To dlatego po większym wysiłku, który fundujemy stopom, na naszych piętach pojawia się ochronna warstwa grubej skóry. Co zatem robić? Dbać, ale mądrze! Intensywne ścieranie powinno odbywać się co około dwa miesiące, w tzw. „miedzyczasie” możemy delikatnie spiłowywać naskórek, bardziej go polerując, niż ścierając zbyt mocno. Pilnik do stóp należy przykładać w sposób zdecydowany, ale nie nazbyt mocny.

Czy korzystanie z pilnika elektrycznego do stóp jest bezpieczne?

Oczywiście! Tym bezpieczniejsze, że w Eldom dbamy o zdrowie naszych klientów i do każdego pilnika dodajemy szczoteczkę do czyszczenia rolki oraz wymienną głowicę. Wiemy jak ważne jest utrzymanie urządzenia w czystości!