Jaki cyrkulator powietrza wybrać do domu?

Temperatura powietrza otaczającego nas w pomieszczeniu, w którym przebywamy ma na nas ogromny wpływ. Co ciekawe, każdy z nas może zupełnie inaczej odczuwać tę samą temperaturę. Jest to zależne od wielu różnych czynników, do których należy wiek, rodzaj wykonywanej pracy, aktywność fizyczna, a nawet jak udowodniły liczne badania – płeć. Temperatura otaczającego nas powietrza wpływa między innymi na nasze samopoczucie, zdolność koncentracji, nastrój, efektywność pracy i co najważniejsze... na nasze zdrowie. Z jednym trudno się nie zgodzić – zawsze najbardziej komfortowo czujemy się w temperaturze, która jest dla nas jak najbardziej optymalna. Dlatego też tak ważne jest, aby w pomieszczeniach, w których spędzamy czas zadbać o tak zwany komfort termiczny. Co oznacza on w praktyce? Najprościej mówiąc, chodzi o zapewnienie w danym pomieszczeniu takiej temperatury, w której nie jest nam ani za zimno, ani zbyt ciepło, czyli po prostu temperatury, w której czujemy się dobrze. Zbyt wysoka temperatura sprawia, że jesteśmy ospali, rozdrażnieni, mamy problem z koncentracją, a także możemy odczuwać bóle głowy i ogólne zmęczenie. Stajemy się również bardziej podatni na wszelkiego rodzaju infekcje, co jest efektem wysuszenia naszych śluzówek, które odpowiedzialne są w naszym organiźmie za usuwanie wirusów i bakterii z gardła i nosa. Zbyt niska temperatura również dla większości z nas nie jest komfortowa, a uczucie chłodu zaliczamy raczej do negatywnych wrażeń. Kiedy organizm automatycznie zaczyna bronić się przed zimnem, powoduje wzrost ciśnienia krwi. Tym samym zużywamy więcej energii, aby rozgrzać nasz organizm, więc mniejsza jej ilość pozostaje nam do kontrolowania pozostałych procesów zachodzących w naszym organiźmie. Podsumowując, temperatura powietrza jest niezwykle ważna nie tylko dla naszego zdrowia, ale i dobrego samopoczucia. Zastanawiasz się jak możesz poprawić komfort termiczny w swoim domu czy też przestrzeni, w której pracujesz? Pomoże Ci w tym cyrkulator powietrza, czyli urządzenie, które jest niezwykle przydatne zarówno latem, jak i zimą.

Cyrkulator powietrza CP60 COLUMBIAVAC

Cyrkulator powietrza CP60 COLUMBIAVAC

Czym jest cyrkulator powietrza?

 

Cyrkulator powietrza, który możemy znaleźć również pod nazwą ,,wentylator cyrkulacyjny’’, jest urządzeniem, którego zadaniem jest równomierne rozprowadzanie powietrza w danym pomieszczeniu. Efektem tego działania jest wyrównanie temperatury powietrza w każdym punkcie przestrzeni, w której pracuje urządzenie.

 

Jaka jest zasada działania cyrkulatora powietrza?

 

Cyrkulator powietrza na pierwszy rzut oka łudząco przypomina wentylator, który stawiamy na biurku lub podłodze, aby w upalny dzień doznać delikatnej ochłody za sprawą wymuszonego przez te sprytne urządzenia ruchu powietrza. Choć oba te urządzenia wyglądają faktycznie bardzo podobnie, funkcje jakie pełnią w pomieszczeniach znacznie się od siebie różnią. Wspomniany wentylator działa w dosyć ograniczonym zasięgu i zapewni nam uczucie chłodu tylko wtedy, kiedy nie oddalimy się od niego na dystans większy niż 2-3 metry. Czym więc różni się od wentylatora cyrkulator i jaka jest zasada działania cyrkulatora powietrza? Sercem każdego cyrkulatora są w specjalny sposób wyprofilowane łopatki, otoczone metalową lub plastikową klatką. Dzięki dużej mocy silnika wprowadzają one w ruch ogromne masy powietrza znajdujące się w danym pomieszczeniu. W rezultacie powstaje cyrkulacja powietrza, czyli powietrze miesza się w obrębie całej zamkniętej przestrzeni, co w efekcie pozwala na wyrównanie temperatury w całym pomieszczeniu. Nieustający ruch powietrza umożliwia w letnie dni uzyskanie optymalnej temperatury i odczuwalne chłodzenie naszego ciała. Zimą natomiast, kiedy zależy nam na podwyższeniu temperatury powietrza, cyrkulator pomoże zwiększyć efektywność ogrzewania pomieszczeń. Jak dobrze wiemy, ciepłe powietrze w sposób naturalny unosi się ku górze, co oznacza, że w ogrzewanej przestrzeni gromadzi się tuż pod sufitem. Tym sposobem, często zdarza się, że jest nam chłodno, a nogi marzną mimo intensywnego ogrzewania pomieszczenia. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest właśnie cyrkulator powietrza. Wspomoże on system grzewczy, z którego korzystamy i rozprowadzi powietrze równomiernie po całym pomieszczeniu, dzięki czemu temperatura w każdym jego punkcie będzie taka sama. Cyrkulator zadba więc nie tylko o nasz komfort termiczny, ale również o nasz portfel, gwarantując niższe rachunki za ogrzewanie. Podsumowując, cyrkulator jest urządzeniem uniwersalnym, w które naprawdę warto zainwestować, gdyż sprawdzi się przez cały rok!

Jak ustawić cyrkulator powietrza? Na szczęście, cyrkulator powietrza nie musi znajdować się w centralnej części pomieszczenia, aby działał efektywnie, dlatego ustaw cyrkulator w dowolnym miejscu, w którym nie będzie Ci przeszkadzał podczas codziennego użytkowania pomieszczenia.

 

Cyrkulator powietrza CP20 COLUMBIAVAC

Cyrkulator powietrza CP20 COLUMBIAVAC

 

Jaki cyrkulator powietrza do domu wybrać?

 

Zastanawiasz się nad zakupem cyrkulatora powietrza? Warto zwrócić uwagę na najważniejsze parametry, aby Twój cyrkulator domowy w pełni spełnił Twoje oczekiwania. Kluczowa w urządzeniu będzie moc silnika. Im wyższa moc, tym większa wydajność i lepsze efekty. W tym wypadku musisz wziąć po uwagę powierzchnię pomieszczenia, w której będzie pracowało urządzenie. W ofercie naszego sklepu znajdziesz zarówno mniejsze jak i większe cyrkulatory. Jeśli szukasz cyrkulatora do niewielkiego mieszkania czy biura – urządzenie o mocy 20 - 40 W będzie zupełnie wystarczające. Idealnym wyborem będzie wydajny i cichy cyrkulator powietrza CP20 COLUMBIAVAC o mocy 40 W i średnicy czaszy 38cm. Jeśli cyrkulator ma spełniać swoją funkcję w pomieszczeniu o dużej powierzchni, postaw na wyższą moc. Cyrkulator CP60 COLUMBIAVAC o mocy 90 W i średnicy 54 cm, przyniesie zaskakujące efekty nie tylko w dużym domu lub biurze, ale także w małym warsztacie czy magazynie. Istotną kwestią, na którą również warto zwrócić uwagę wybierając cyrkulator jest możliwość regulacji prędkości. Dzięki tej funkcji możemy dostosować pracę naszego urządzenia do swoich własnych potrzeb i upodobań. Cyrkulatory, które znajdziesz w naszym sklepie, oprócz regulacji prędkości, dają również możliwość regulacji kąta nawiewu. Dzięki temu możesz jeszcze precyzyjniej dopasować urządzenie do swoich indywidualnych wymagań.