Jaka wyciskarka wolnoobrotowa sprawdzi się najlepiej w Twojej kuchni?

Świeże soki to samo zdrowie i doskonały smak. Orzeźwiają, pobudzają i wzmacniają nasz organizm. Trzeba jednak odpowiednio je przygotowywać, aby nie traciły witamin, które zawarte są w owocach i warzywach. Ochronę tych cennych substancji może nam zapewnić wyciskarka wolnoobrotowa. Przeczytajcie, jak działa i którą najlepiej wybrać do swojej kuchni.


Wyciskarka wolnoobrotowa – dlaczego warto z niej korzystać?


Urządzeniami do wytwarzania domowego soku z warzyw i owoców, jakie przez długie lata królowały w naszych kuchniach, są sokowirówki. Wielu z nas używa ich zresztą do dziś lub rozważa taki zakup, gdyż sprzęt ten posiada swoje niezaprzeczalne zalety. Przeczytacie o tym również tu - > Wyciskarka do soków czy sokowirówka? Co kupić?. Trzeba jednak otwarcie powiedzieć, że sokowirówki nie mają tak wszechstronnego zastosowania, jak coraz popularniejsze ostatnio wyciskarki wolnoobrotowe, które nadają się również do wyciskania warzyw liściastych oraz ziół, a także do przygotowywania sorbetów, musów czy smoothie. Ich atutem jest też przede wszystkim sam sposób ekstrakcji soku, który sprawia, że możemy cieszyć się pełnią walorów odżywczych i smakowych przygotowywanego napoju. Wolne obroty w trakcie wyciskania warzyw czy owoców nie powodują bowiem zbytniego napowietrzania soku oraz wzrostu temperatury, który ma szkodliwy wpływ na wiele zawartych w nich witamin. Produkty nie są tu ścierane, jak w sokowirówkach, ale miażdżone i przeciskane przez sita, a napój jest gęsty i pełen miąższu, w którym obecne pozostają np. dobroczynne pektyny. Dłużej też pozostaje świeży i zdatny do spożycia.

Wyciskarka wolnoobrotowa Perfect juicer PJ600B INTENSI

Wyciskarka wolnoobrotowa Perfect juicer PJ600B INTENSI


Co brać pod uwagę, gdy planujemy zakup wyciskarki?


Gdy zaczynamy się zastanawiać nad tym, jaka wolnoobrotowa wyciskarka będzie dla nas najlepszym wyborem, musimy odpowiedzieć sobie na dwa podstawowe pytania:
• Ile miejsca możemy przeznaczyć na jej przechowywanie?
• Jak często i do czego – oprócz wyciskania soków – chcemy jej używać?


Jeżeli nie dysponujemy zbyt dużą kuchnią, a sprzęt, z którego korzystamy, chcemy zawsze mieć pod ręką, warto zdecydować się na wyciskarkę pionową. Jej gabaryty pozwolą na swobodne ustawianie na kuchennym blacie, a jeżeli będzie wyposażona w poręczny uchwyt (np. wyciskarka PJ600B INTENSI) także na wygodne przenoszenie. Ważne jest również to, czy interesuje nas tylko możliwość wyciskania soków, czy chcemy mieć jednocześnie sprzęt do przygotowywania innych napojów oraz także przecierów, musów, sorbetów i lodów, a nawet ... placków ziemniaczanych (masę na placki ziemniaczane wykonamy np. przy użyciu wyciskarki PJ1200 VITALE).

Wyciskarka wolnoobrotowa Perfect juicer vitale PJ1200AC

Wyciskarka wolnoobrotowa Perfect juicer vitale PJ1200AC


Czego powinniśmy oczekiwać od dobrej wyciskarki wolnoobrotowej?


Urządzenie, z którego z pewnością będziemy zadowoleni, musi charakteryzować się niezawodnym działaniem, wydajnością oraz wygodą i bezpieczeństwem użytkowania. Dobrze jest również, jeśli jest ciche i łatwo daje się wyczyścić. Wolnoobrotowa wyciskarka do soków, na jaką warto postawić, powinna posiadać:


silnik o odpowiedniej mocy – najlepiej taki, który pracuje w dwóch kierunkach – wtedy bez trudu poradzimy sobie z ewentualnym zaklinowaniem się produktów
duży otwór dozujący, aby wkładanie produktów (niektórych nawet w całości) było łatwe i wygodne (np. wyciskarka PJ1200 VITALE),
pojemny kolektor soku i zbiornik na wytłoczyny (np. wyciskarka PJ600 INTENSI ze zbiornikiem na sok o pojemności 1l i tacką filtrującą oraz pojemnikiem na odpadki o pojemności 1l),
blokadę kapania i zatyczkę wylotu soku (tzw. korek niekapek) – dzięki niej skutecznie i bez zachlapania wymieszamy soki wieloskładnikowe (np. wyciskarka PJ400),
rozbudowane wyposażenie, które umożliwi nam różnorodne zastosowanie naszej wyciskarki (np. wyciskarka PJ650 SILENCIO z trzema sitami do gęstego lub rzadkiego soku oraz zestawem do tofu),
funkcję samooczyszczenia oraz możliwość mycia demontowalnych części w zmywarce


Nie bez znaczenia są również materiały, z których wykonano wyciskarkę i poszczególne jej części. Obudowa musi być wytrzymała (np. wyciskarka PJ300 FRES z korpusem ze stali szlachetnej INOX), a elementy, które mają bezpośredni kontakt z przetwarzanymi produktami nie powinny zawierać szkodliwego bisfenolu A. Urządzenia wolne od tej substancji (np. wyciskarki z serii Perfect Juicer) są oznaczane symbolem BPA free. Model PJ400 posiada tylko ślimak BPA free.

Wyciskarka wolnoobrotowa Perfect juicer PJ650S SILENCIO

Wyciskarka wolnoobrotowa Perfect juicer PJ650S SILENCIO


Wygląd też się liczy!


Sprzęt, którego zamierzamy używać, musi się nam podobać! Dobra wyciskarka wolnoobrotowa, czyli taka, która posiada odpowiednie parametry techniczne, może być przecież równocześnie efektowna i elegancka wizualnie. Korzystając z szerokiej oferty tego typu urządzeń możemy swobodnie wybrać zarówno kształt jak i kolor naszej wyciskarki, w której z przyjemnością będziemy każdego dnia przygotowywać pyszne i orzeźwiające napoje!


Własna wyciskarka do warzyw i owoców to sposób na zdrową i urozmaiconą dietę dla całej rodziny!


Soki z wyciskarki wolnoobrotowej mogą być doskonałym sposobem na regularne spożywanie odpowiedniej ilości warzyw i owoców, które w postaci tego smacznego napoju są bardzo dobrze przyswajalne. Ich obecność w codziennej diecie będzie wspomagała odporność organizmu, oczyszczała go z toksyn oraz dodawała energii wszystkim domownikom. Możemy przy tym bawić się smakami i kolorami oraz tworzeniem oryginalnych połączeń owocowo-warzywnych, które dostosujemy do okazji oraz potrzeb zdrowotnych. Wiele ciekawych przepisów na pyszne soki znajdzie także tu - > https://www.eldom.eu/blog/perfect-juicer-przepisy. Stworzyła je specjalnie dla Was ambasadorka naszej marki – Kinga Paruzel! Wypróbujcie koniecznie!