Jaka maszynka do strzyżenia Twojego pupila? Radzimy jak wybrać strzyżarkę do pielęgnacji zwierząt

Piękna, zadbana i lśniąca sierść domowego pupila to powód do dumy każdego właściciela! Jednak nie tylko względy estetyczne nakazują dbać o nią niezależnie od pory roku. Podstawowym powodem dla którego warto robić to regularnie jest dbałość o higienę i profilaktykę zdrowotną zwierzaka.

Co w …sierści piszczy?

Nie zdajemy sobie nawet sprawy ile kurzu i brudu potrafi zebrać się na sierści psa w ciągu jednego spaceru! Jeśli jest to intensywne szaleństwo w lesie czy na łące możemy dołączyć do tego błoto i fragmenty roślin. Czy chociaż jeden właściciel psiaka może z ręką na sercu przyznać, że nigdy nie wyczesywał z dłuższych fragmentów jego sierści rzepów, które skutecznie formowały jeden wielki kołtun? …O tak! Pielęgnacja długowłosych pupili to nie lada wyzwanie! Do tego dołączyć możemy także sierść w domu - na podłogach, dywanach i meblach…eh, znamy to wszyscy!

A może kąpiel…?

Częste kąpiele nie są dobrym rozwiązaniem. Jest kilka szkół, jednak te najpopularniejsze mówią o tym, aby z nimi nie przesadzać. Niestety nadużywana może powodować przyspieszone wydzielenie łoju, a tym samym przyczyniać się do poważnych problemów skórnych. I choć istnieją wyjątki pośród naszych milusińskich, których sierść, a raczej włos, zdecydowanie lubi mycie, to przy większości ras warto serwować je jedynie doraźnie - w wymagających tego przypadkach. Jak zatem pielęgnować swojego pupila?

Zestaw do pielęgnacji zwierząt MZ200 BONI ELDOM

 

Dlaczego warto przycinać sierść zwierząt?

Rutynowa pielęgnacja powinna skupiać się na dokładnym wyczesywaniu krótkiej sierści, trymowaniu (jeśli nasz zwierzak należy do ras o wymagającym tego zabiegu typie włosia) czy jej przycinaniu w wypadku pupili długowłosych. Regularna dbałość pomoże zminimalizować problem plączącej się sierści, kołtunów czy wczepiających się drobinek brudu. Dodatkowo przy każdorazowym tego typu zabiegu będziemy mieli szansę na dokładne obejrzenie i sprawdzenie pupila pod kątem obecności kleszczy, a także pasożytów skórnych.

Czy maszynka do strzyżenia zwierząt jest lepsza niż nożyczki?

Klasyczne nożyczki świetnie sprawdzą się przy podcinaniu zbyt długiej sierści, która przy każdym ruchu zwierzęcia „zamiata” podłogę - szczególnie przy rasach miniaturowych z gładkim włosiem, nie będzie z takim zabiegiem problemu. Nie wystarczą jednak do skrócenia jej przy rasach z krótszym, gęstszym i bardziej wymagającym futerkiem. Samymi nożyczkami nie osiągniemy także efektownych, fantazyjnych fryzur znanych z pokazów czy psich katalogów. Zabiegi z użyciem maszynki przebiegają szybciej i sprawniej.

 

 Zestaw do pielęgnacji zwierząt MZ200 BONI ELDOM

Zestaw do pielęgnacji zwierząt MZ200 BONI ELDOM

Jaka powinna być dobra maszynka do strzyżenia zwierząt?

Dobra maszynka powinna odpowiadać na indywidualne potrzeby Twojego pupila. Każda rasa ma inną budowę i strukturę włosia, nie wspominając już o jego długości. Do każdej przeznaczona jest także inna nasadka. Warto zainwestować w maszynkę, która pozostawi nam wybór, np. w taką, w której komplecie odnajdziemy kilka różnych długości strzyżenia, dokładnie tak jak maszynce znajdującej się w zestawie MZ200 BONI, która oferuje aż cztery głowice do wyboru:

  • 3mm - do gęstego futerka,
  • 6mm - do włosia półdługiego,
  • 9mm - do długich sierści,
  • 12 mm - sprawdzi się przy pielęgnacji pupili długowłosych z wyjątkowo niesforną i skołtunioną sierścią.

Oprócz maszynki, w zestawie do pielęgnacji zwierząt odnajdziemy także szczotkę do kołtunów, podwójny grzebień, nożyczki, a także obcinak i pilnik do pazurów…czyli pełen komplet akcesoriów potrzebnych do domowego spa dla Twojego czworonożnego przyjaciela! Wszystko to trafi do Ciebie w praktycznym pudełku do przechowywania wraz z akcesoriami potrzebnymi do dobrej konserwacji maszynki- osłoną ostrza, pędzlem do jej czyszczenia oraz olejem do zabezpieczania.

Zadbaj o swojego pupila we własnym domu z prawdziwe profesjonalnym sprzętem groomerskim!