Jaką kuchenkę turystyczną wybrać? Rodzaje kuchenek turystycznych

Sezon wakacyjny w pełni. Każdy gdzieś już zdążył wyjechać – chociaż na parę dni lub właśnie szykuje się na wymarzone wakacje. Lato w Polsce bywa kapryśne, a jednak często wybieramy polskie zakątki na spędzenie urlopu. Branża turystyczna rozwija się u nas na potęgę zarówno na północy jak i na południu kraju co też cieszy wczasowiczów, ponieważ bez pokonywania ogromnych dystansów można wybrać miejsce dla siebie. Hotele o najwyższych standardach obsługi zaopiekują nawet najbardziej wybrednych gości. Tylko co jeżeli my zamiast ciepłych ręczników, wodnego łóżka i konfitowanej gęsi mamy ochotę tak zwyczajnie trafić do miejsca oddalonego od zgiełku? W spokoju i ciszy łapiąc oddech i ładując akumulator na resztę roku. Odpoczynek w sercu lasu jest cudowny, ale nawet bajkowy krajobraz nie przyćmi potrzeby przygotowania jedzenia. Wiemy jak sprawić, aby ciesząc się wakacjami spokojnie, smacznie i bezpiecznie przyrządzać posiłki.

Kto powinien zdecydować się na zakup kuchenki turystycznej?

To bardzo przydatne urządzenie, jeżeli potrzebujesz przygotować ciepły posiłek poza domem. Oczywiście posiadanie kuchenki turystycznej w domu nie wyklucza użycia jej w stacjonarnej kuchni J Idea powstania kuchenki turystycznej, co sama nazwa podpowiada związana jest z turystyką, czyli podróżowaniem – przemieszczaniem się poza stały miejscem pobytu. Mając kuchenki turystyczne możemy swobodnie gotować w miejscach z dostępem do prądu. Mogą to być ogródki działkowe, altany ogrodowe, tarasy, pola kampingowe/namiotowe czy camper. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kompaktowe płyty grzejne były używane tam gdzie wyjątkowo zależy nam na zaoszczędzeniu jak największej ilości przestrzeni. Z powodzeniem można użyć mini kuchenki np. w kawalerkach. Nie trzeba na siłę szukać powodów do nabycia kuchenki, Panie domu sięgają po nią jako dodatkowe wsparcie przy gotowaniu. Kiedy zagospodarowane zostały wszystkie palniki, to podłączenie 1 dodatkowego miejsca często może uratować nam skórę J

Jeżeli to jeszcze Cię nie przekonało, rozważ kwestie związane z bezpieczeństwem użytkowania turystycznej kuchenki elektrycznej. Turystyczne kuchenki gazowe mimo jeszcze mniejszych rozmiarów i lżejszej wagi mogą sprawić trudność w transporcie. Mini butla gazowa jak każda butla gazowa wymaga szczególnej uwagi ze względu na ryzyko wybuchu.

Kuchenka elektryczna PG10N EVEN ELDOM

Jakie są rodzaje kuchenek turystycznych?

Najpopularniejszym rodzajem „mobilnych kuchenek” jest turystyczna kuchenka elektryczna. Rozmiar urządzenia został zaprojektowany z myślą o użytkowaniu jej w czasie podróży, zatem zwykle posiadają jedno lub maksymalnie dwupłytowe miejsce grzania. Przeważnie jedna płyta grzejna jest większa, a druga mniejsza. Kompaktowe wersje są nie wiele grubsze od standardowej wielkości laptopa, a na jednopłytowej kuchence bez problemu zrobimy obiad. Tak właśnie działa sprawdzona elektryczna kuchenka turystyczna o symbolu PG10N EVEN. Miejsce płyty grzewczej posiada średnice 16cm. Po podłączeniu do prądu płyta sprawnie rozgrzewa się o czym sygnalizuje czerwona dioda zlokalizowana w przedniej części urządzenia. Używając pokrętła możemy wybrać oczekiwaną moc rozgrzania płyty w zależności od tego czy jedynie chcemy odrobinę podgrzać zawartość garnka czy też potrzebujemy, aby szybko zagotować w nim wodę. Całość osadzona jest na 4 antypoślizgowych stopkach, dzięki czemu kuchenka nie ześlizgnie się z blatu. Ta kuchenka turystyczna waży niewiele ponad 1,5kg  co sprawia, że jest obowiązkowym elementem podróżników. Producent daje nam 24 miesiące, aby swobodnie korzystać z urządzenia czy to na wyjazdach czy w domu. Jeżeli uznamy, że sprzęt powinien zobaczyć specjalista to zawsze możemy skontaktować się z autoryzowanym punktem serwisowym.

Serca miłośników domowej kuchni od wielu lat rozgrzewają się również przy płytach grzejnych na indukcję. Kto kuchnię domową chce mieć również poza domem powinien sprawdzić czym jest i jak działa kuchenka elektryczna indukcyjna turystyczna.  Mowa o modelu PI100 HIIT. Bardzo estetyczna, kompaktowa kuchenka indukcyjna posiadająca miejsce na jedną płytę grzejną. Z powodzeniem przygotujemy posiłek zarówno w małym naczyniu o średnicy równej 12 cm jak i garnku średniej wielkości nie przekraczającej 18 cm. Urządzenie nie wymaga ogromnej mocy prądu tak jak to z tradycyjnymi płytami indukcyjnymi bywa. Podczas gdy w tradycyjnych kuchenkach indukcyjnych podłączenie tzw. „siły” sprawia, że stajemy na rzęsach tutaj w przypadku indukcyjnej kuchenki turystycznej sami wybieramy moc i to spośród 8 dostępnych poziomów. Każdy z dostępnych poziomów jest widoczny na wyświetlaczu urządzenia. Poza ustawieniem mocy, możemy regulować temperaturę grzania oraz trzy tryby gotowania: Soup, Hot pot oraz Stir fry. Tryby gotowania mają proponowaną średnią długość gotowania oraz przypisaną moc. Każda zmiana wprowadzana na kuchence połączona jest z sygnałem dźwiękowym oraz z komunikatem aktualnych ustawień na wyświetlaczu. Podobnie jak model tradycyjny, indukcyjna wersja bardzo szybko nagrzewa się. Gwarancja sięga pełnych 2 lat i również w razie potrzeby posiada możliwość serwisowania w autoryzowanych punktach.

Kuchenka indukcyjna PI100 HIIT ELDOM

O czym pamiętać podczas wyboru kuchenki elektrycznej?

Kuchenka elektryczna turystyczna to nie tylko przydatny gadżet. Kiedyś dostępne były głównie w kolorach białych teraz z powodzeniem można wybrać taką, która ma oryginalny stylowy wygląd i np. czarny kolor. Kuchenka turystyczna elektryczna cechuje się długo oddającym się ciepłem. Jeżeli po gotowaniu chcemy, aby posiłek „doszedł” możemy wyłączyć urządzenie, a nawet odłączyć je od źródła prądu, a płyta na długo zachowa temperaturę. Bezwzględnie używanie płyty nie powinno odbywać się w miejscu do którego mają dostęp dzieci, ponieważ może dojść do oparzenia. Kiedy podczas gotowania pojawia się sporo małych ciekawskich rączek lub podróżuje z nami energiczne zwierzę powinna być rozważana płyta grzejna indukcyjna. Cechą indukcji, jest podgrzewanie jedzenia znajdującego się w garnku, a nie samego garnka. Dzięki temu miejsce grzania ultraszybko wytraca temperaturę po zakończonym gotowaniu zmniejszając ryzyko oparzenia. Decydując się na kuchenkę indukcyjną musimy pamiętać o specjalnych garnkach, aby potem w trakcie wycieczki nie było zaskoczenia ????