Jak ogrzać mieszkanie w chłodne jesienne wieczory?

Chyba nikt z nas nie lubi marznąć i przebywać w niedogrzanych pomieszczeniach. W niskich temperaturach z reguły nie czujemy się komfortowo. Zwłaszcza więc jesienią i zimą marzy nam się dom, który emanuje prawdziwym ciepłem. W przenośni i dosłownie. Przeczytajcie, jak można to sobie zapewnić z pomocą grzejników i kocy elektrycznych.


Grzejniki i termowentylatory elektryczne - czyli ciepło na zawołanie!


Sezon grzewczy nie wszędzie rozpoczyna się w tym samym czasie i nie dla wszystkich oznacza włączone kaloryfery. Nie zawsze mamy dostęp do centralnego ogrzewania i wpływ na decyzję o jego uruchomieniu. Czasem potrzebujemy też więcej ciepła niż inni domownicy i niektóre pomieszczenia wolimy dogrzewać. Wtedy doskonale sprawdzają się grzejniki elektryczne i termowentylatory (np. termowentylator HL10 WARMI). Mają rozmaite gabaryty i rozmiary, dlatego łatwo wybrać taki, który będzie pasował akurat do naszego mieszkania. Różnią się też budową, czynnikiem grzewczym oraz sposobem emitowania ciepła. Do najpopularniejszych grzejników elektrycznych należą:


• grzejniki konwekcyjne - są wyposażone w płytę grzejną lub grzałkę, która szybko uzyskuje wymaganą temperaturę i oddaje ciepło otoczeniu,
• grzejnik olejowe - nagrzewają się powoli, ale długo utrzymują ciepło, nawet po odłączeniu od źródła prądu (np. grzejnik HO70B ROVI),
• grzejniki halogenowe (inaczej: grzejniki na podczerwień) - ciepło jest emitowane punktowo – bezpośrednio we wskazanym kierunku i nie powoduje wzrostu temperatury w całym pomieszczeniu.


Ciekawym rozwiązaniem są także są grzejniki o innowacyjnym systemie montażu, który polega na podłączaniu ich bezpośrednio do ściennego gniazdka elektrycznego, bez konieczności użycia przewodu zasilającego. Grzejniki tego typu (np. HL20 WALLO) posiadają wtyczkę, którą można obrócić tak, aby pasowała do danego gniazdka. Mają też niewielkie rozmiary, mogą pracować w pozycji pionowej lub poziomej i doskonale nadają się do takich pomieszczeń jak na przykład łazienka czy sypialnia.
Aby wybrać odpowiedni dla siebie grzejnik elektryczny, warto skorzystać z tego poradnika - > Otul się ciepłem w chłodne dni! Wybieramy grzejnik elektryczny.

 

Grzejnik olejowy HO70 ROVI ELDOM


Koc elektryczny - ogrzewa, relaksuje i łagodzi dolegliwości bólowe

 

W okresie jesienno - zimowym dobrym sposobem na rozgrzanie się są także koce elektryczne. Można układać je na łóżku lub materacu, zapewniając sobie regenerujące ciepło podczas snu. Można też stosować w celu złagodzenia dolegliwości reumatycznych, dla poprawy krążenia, rozluźnienia mięśni lub po prostu po to, aby ogrzać zmarznięte stopy czy dłonie. Koce elektryczne są wykonane z miękkich i miłych w dotyku materiałów (np. KT100 BUSHY). W ich wnętrzu równomiernie rozmieszczone są cienkie i odpowiednio zabezpieczone przewody elektryczne, zakończone kablem zasilającym, który jest wyprowadzony na zewnątrz. Są wyposażone w kilkustopniowy system regulacji temperatury, funkcję programowania czasu nagrzewania, a nawet możliwość obsługi za pomocą przewodowego pilota (np. koc elektryczny KT70 FLOPPI).

 

Koc elektryczny KT100 BUSHY ELDOM

 

W wyborze koca elektrycznego pomoże Wam ten poradnik - > Koc elektryczny – sposób na rozgrzanie, relaks, łagodzenie bólu i ciepłe posłanie!


Gdy sezon grzewczy w pełni, nie zapominajmy też o nawilżaniu powietrza!


Gorące kaloryfery, ciepło emitowane przez piecyki elektryczne czy termowentylatory dają nam poczucie komfortu termicznego. Mogą mieć jednak negatywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy, a tym samym na nasze zdrowie i samopoczucie. Włączone ogrzewanie bardzo często powoduje bowiem spadek poziomu wilgotności powietrza, którym oddychamy oraz związane z tym dolegliwości, jak chrypka, kaszel, ból gardła, duszności czy nasilenie objawów alergii. Jeżeli chcemy im zapobiegać, a także zadbać o dobry sen i zdrową cerę, powinniśmy zainwestować w domowy nawilżacz powietrza. Do wyboru mamy tu różne rodzaje i rozmaite modele tego typu urządzeń (parowe, ultradźwiękowe, ewaporacyjne), a ich zadaniem jest dbanie o optymalny poziom wilgotności w pomieszczeniach mieszkalnych. Są wydajne, wygodne w użyciu i skutecznie walczą z przesuszonym powietrzem. Wiele z nich ma regulację stopnia nawilżania, wbudowany higrometr oraz specjalne filtry i możliwość programowania czasu pracy.
Więcej o tym, jakie funkcje i zalety mają nawilżacze powietrza, przeczytacie tu - > Nawilżacz powietrza - przyda się w domu i w klimatyzowanym biurze!

 

Nawilżacz ultradźwiękowy NU20 AROMA ELDOM