Innowacyjne wagi kuchenne: w jaki sposób pomiar wartości odżywczych może pomóc w utrzymaniu diety?

Waga kuchenna to niezwykle istotne i przydatne urządzenie w każdej kuchni. Jeśli zamierzasz ugotować danie lub upiec coś słodkiego na deser korzystając z przepisu, precyzyjne odmierzenie składników będzie tutaj kluczowe, aby odnieść pełen sukces. Gotowanie i pieczenie w towarzystwie dobrej wagi kuchennej staje się dużo prostsze i wygodniejsze. Ale co oznacza dobra waga kuchenna? Przede wszystkim dobra waga to taka, która zagwarantuje Ci bardzo wysoką jakość pomiaru.

Wagi kuchenne wykorzystywane były do odmierzania odpowiednich ilości składników już od wieków. Dawniej były to dużych rozmiarów wagi mechaniczne, wyposażone w tarczę ze skalą oraz wskazówką, która pozwalała na odczyt wagi ważonych produktów spożywczych. Poza ważeniem, wagi takie nie miały żadnych innych dodatkowych funkcji. W dzisiejszych czasach tradycyjne wagi mechaniczne zostały w większości zastąpione przez nowoczesne wagi elektroniczne, które na cyfrowym wyświetlaczu wskazują wagę z dokładnością co do grama. Dodatkowo, wagi elektroniczne są znacznie mniejszych rozmiarów i bez większego problemu można przechowywać je w małej szafce, szufladzie czy na blacie kuchennym. Co istotne, nowoczesne wagi cyfrowe nie tylko ważą produkty! Wyposażone w zaawansowane funkcje mogą również wskazywać wartość energetyczną produktów, zawartość białka, tłuszczów i węglowodanów lub też takich składników jak sól czy błonnik. W dzisiejszych czasach, kiedy znacząco wzrosła świadomość istotności zdrowego odżywiania, większość z nas stara się dbać o to, aby prowadzić zdrowy tryb życia jak również o to, aby utrzymywać swoją wagę ciała na prawidłowym poziomie, spożywając odpowiednią ilość kalorii. Dlatego też warto wyposażyć swoją kuchnię w wagę kuchenną z funkcją pomiaru wartości odżywczych, która pomoże Ci kontrolować spożywane kalorie, a także przeliczy zawartość składników odżywczych w przygotowanych przez Ciebie posiłkach.

Waga kuchenna z funkcją pomiaru wartości odżywczych: jaką wybrać?

Waga kuchenna z pomiarem wartości odżywczych to urządzenie, które nie tylko jak standardowa waga kuchenna, pomoże Ci dokonać pomiaru wagi produktów, ale również wskaże ilość wartości odżywczych w produktach spożywczych. Co to oznacza? Że zawartość między innymi: białka, tłuszczu, węglowodanów, soli czy błonnika, a także ilość kalorii w odmierzanych przez Ciebie porcjach jedzenia już nigdy nie będzie dla Ciebie niewiadomą! Waga kuchenna z taką funkcją zawiera bazę produktów spożywczych. Każdy z tych produktów ma przypisane odpowiednie ilości składników odżywczych, które są w nim zawarte jak również kaloryczność. Taka funkcja wagi kuchennej przyda się więc przede wszystkim tym, którzy są na diecie i dbają o to, aby spożywać w ciągu dnia precyzyjnie określoną ilość kalorii. Ale waga kuchenna z funkcją pomiaru wartości odżywczych będzie niezwykle pomocna nie tylko dla tych, którzy pilnują swojej masy ciała. Tego rodzaju urządzenie sprawdzi się świetnie również w kuchniach osób chorujących na cukrzycę lub choroby układu pokarmowego. W takich przypadkach codzienna kontrola spożywanych pokarmów jest niezwykle ważna.

Jaką wagę kuchenną z funkcją pomiaru wartości odżywczych wybrać, aby ułatwić sobie przygotowanie zdrowych posiłków i utrzymywać zbilansowaną dietę? Oto kilka wskazówek od nas, na co zwrócić uwagę podczas wyboru urządzenia.

 • Baza produktów
  Im więcej produktów się w niej znajduje, tym lepiej. Niektóre wagi posiadają w bazie jedynie bardzo podstawowe produkty spożywcze, inne wyposażone są w znacznie bardziej rozszerzoną bazę produktów.
 • Precyzja pomiarów
  Tutaj sprawa jest prosta – jeżeli zależy Ci na jak największej precyzji, przyjrzyj się modelom o jak największej dokładności pomiaru. Nowoczesne wagi zważą Twoje produkty spożywcze co do grama lub nawet miligrama!
 • Informacja dla produktów po obróbce termicznej
  Niektóre modele wag posiadają funkcję wyliczania wartości odżywczych oraz kaloryczności dla produktów, które zostały poddane obróbce termicznej.
 • Limit wagowy
  To dosyć istotna kwestia jeśli planujesz ważyć duże ilości produktów spożywczych na raz. W takim przypadku, jeśli limit wagowy będzie zbyt mały, będziesz zmuszony dzielić produkty na mniejsze porcje, co zabiera czas i wymaga dodatkowej pracy.
 • Łatwość obsługi
  Czytelny wyświetlacz i przyjazny interfejs sprawi, że codzienne użytkowanie urządzenia będzie wygodne i przyjemne.


Waga kuchenna z pomiarem wartości odżywczych DWK200 DIETT

Jak kontrolować ilości spożywanych kalorii?

Każdy kto choć raz był na diecie, zdaje sobie sprawę jak istotną kwestią w osiągnięciu wymarzonej masy ciała jest spożywanie odpowiedniej ilości kalorii. Jest to sprawa kluczowa nie tylko kiedy chcesz schudnąć, ale także kiedy planujesz przybrać na wadze kilka kilogramów. To właśnie ilość spożywanych w posiłkach kalorii wpływa na zmiany, które możesz obserwować w swoim ciele. Jeśli Twoim celem dietetycznym jest spożywanie odpowiednio mniejszej lub większej ilości kalorii, niż Twoje całkowite zapotrzebowanie energetyczne, Twoim zadaniem jest codzienna kontrola ilości spożywanych kalorii w posiłkach. Bez tej wiedzy nie będziesz w stanie określić ile kalorii dostarczasz do swojego organizmu – czy jest ich zbyt mało, czy wręcz przeciwnie. Waga kuchenna z pomiarem kalorii to urządzenie, które wykona za Ciebie to żmudne i czasochłonne zadanie, a ilość spożywanych kalorii będziesz miał cały czas pod pełną kontrolą.

Waga kuchenna z funkcją pomiaru wartości odżywczych a osiąganie celów dietetycznych.

Trzeba przyznać, że samodzielne liczenie kalorii w spożywanych posiłkach nie jest sprawą prostą – do każdego produktu, który zamierzasz spożyć musisz podejść indywidualnie i korzystając ze znajdującej się na nim etykiety, obliczyć jaką ilość kalorii dostarczy do Twojego organizmu.  Wymaga to przede wszystkim dużej ilości poświęconego czasu.

Pełna kontrola ilości spożywanych przez Ciebie wraz z pożywieniem kalorii jest niezbędna, aby skutecznie zrealizować swój dietetyczny cel i osiągnąć efekty o jakich zawsze marzyłeś. Dlatego waga kuchenna z funkcją pomiaru wartości odżywczych skutecznie wyręczy Cię w liczeniu kalorii spożywanych przez Ciebie posiłków i pomoże w osiągnięciu założonego celu.