Idealne brwi – 4 sposoby na domową regulację

Jeszcze kilka miesięcy temu wszelkie zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało były prowadzone w domu. Podczas pandemii, ze względów bezpieczeństwa swojego i innych każdy próbował sobie radzić na własną rękę. Samodzielna regulacja brwi, piłowanie paznokci i eksperymenty z farbą na włosy stały się hitem na zabicie nudy w domu. Salony kosmetyczne witając na nowo swoich klientów łapały się za głowę widząc, co można wyhodować w trakcie długiej izolacji. Przejście pracy w tryb zdalny, wymagało, aby przynajmniej od pasa w górę wyglądać świeżo i reprezentacyjnie. Przetrwali Ci, którzy posiadali wiedzę o tym jak to robić, dlatego warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami – tak na wszelki wypadek :)

Dlaczego warto regulować brwi?

Dbanie o siebie to nie wytwór XXI wieku. Kleopatra mogłaby o swoich rytuałach napisać nie jedną książkę i nie jednego bloga, a i tak nie ma pewności, czy dalibyśmy radę posiąść jej starożytną wiedzę o pielęgnacji. Nie odmówiłaby ciepłej kąpieli w mleku i miodzie, a już na pewno nie pozwoliłaby na pokazywanie się bez wyregulowanych brwi. Słusznie. Piękno i uroda nadal są cenione, dlatego też tajniki eksponowania walorów to jest to, co każdy chciałby opanować do perfekcji.

W dążeniu do ideału piękna towarzyszy nam symetria. Uwielbiamy to co równe, zgodne i dopasowane. Symetria naturalnie występuje niezwykle rzadko. Podstawą jest natura, zabieg ma jedynie pomóc w podkreśleniu urody. Temu służy regulacja brwi, która wpływa na poprawę wyglądu twarzy. Podkreśli wyrazistość spojrzenia, „otworzy oko” i rozświetli spojrzenie. Uporządkowanie niesfornych włosków w łuku brwiowym daje natychmiastowy efekt WOW oraz dodaje wyrazistości. Zmiana ułożenia brwi podkreśla też rysy twarzy.

Przed przystąpieniem do domowej regulacji brwi pamiętajmy, że kluczową rolą jest dbanie o skórę twarzy. Odpowiednio nawilżona, czyszczona i pielęgnowana systematycznie, dobrze zareaguje na regulacje brwi prowadzoną różnymi sposobami. W osiągnięciu najlepszych efektów pomaga urządzenie do oczyszczania i pielęgnacji skóry twarzy i szyi – które posiada funkcję oczyszczania miejscowego, poprawia ukrwienie górnej warstwy skóry, usuwa sebum i zarazem delikatnie masuje. W zdrowej skórze będą rosły zdrowe cebulki włosów, również na łukach brwiowych.

Urządzenie do oczyszczania i pielęgnacji skóry twarzy i szyi ZU10 DUX

Urządzenie do oczyszczania i pielęgnacji skóry twarzy i szyi ZU10 DUX

Rodzaje trymerów do brwi – jaki wybrać?

Rynek ekspertów od regulacji brwi proponuje wiele rozwiązań, ale żeby wybrać coś dla siebie trzeba trochę potestować. Tradycyjnym rozwiązaniem jest pęseta wyrywająca włoski wraz z cebulkami. Żeby się nią posługiwać potrzeba trochę wprawy i cierpliwości. O ile bolesność wyrywanych jeden po drugim włosków jeszcze jest do wytrzymania to usunięcie kilku włosów za dużo poza wyznaczoną wcześniej linie graniczy niemalże z wizualną katastrofą.

Popularna jest też depilacja okolic brwi woskiem. Zabieg popularny, jednak w jego przypadku skóra oraz miejsca po wyrwanych cebulkach włosów każdorazowo narażone są na podrażnienia i stany zapalne. Wiadome jest, że naruszając wierzchnią warstwę skóry borykanie się z łagodzeniem objawów i wyciszaniem rozognionej skóry może trwać nawet do kilku tygodni. Przy wieloletniej depilacji woskiem cebulki włosów ulegają stopniowo osłabieniu, aż miejscami zanikają. Nie na takim efekcie nam jednak zależy. Chcemy mieć ciągle bazę do tego, aby zgodnie z modą i upodobaniem tworzyć nowy kształt i formę brwi.

Narzędzie odpowiedzialne za golenie brwi u kobiet, czyli golarka wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem. Jeżeli jest używana ostrożnie to nie powinno dojść do zranienia skóry. Narzędzie ma wygodną rączkę i nie przypomina tradycyjnych golarek np. do nóg. Zastosowanie go daje efekt natychmiastowy, podrażnienia w zasadzie nie występują przy odpowiednim przygotowaniu skóry do golenia. Golone przy samej skórze włoski mają więc ciągłą okazję do wzmacniania cebulki, przez co nowy odrastający włos staje się gruby, silniejszy i przede wszystkim bardziej widoczny. Wprost przeciwnie do reakcji cebulek po depilacji woskiem.

Trymer do brwi to urządzenie stosowane zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. W zależności od potrzeb można używać go jako przyrząd do regulacji brwi lub też wykorzystać do usunięcia innych niechcianych włosków na twarzy. To nowoczesne urządzenie do regulacji brwi ma subtelną, poręczną budowę oraz podświetlenie LED, które ratuje nas w źle doświetlonych łazienkach, a potrzeba usunięcia niechcianego włoska jest pilna. Wiedząc jak używać trymera do brwi możemy w prosty i regularny sposób dbać o tak zwaną korektę (podcięcie odrastających brwi). Trymer przeznaczony jest do każdego rodzaju skóry ponadto nie powoduje podrażnień skóry i przede wszystkim jest bezbolesny. Dodatkowo kompaktowy rozmiar umożliwia spakowanie go do podróży. Zasilany jest jednym paluszkiem AAA, więc nie trzeba zamartwiać się pakowaniem dodatkowych zasilaczy. Warto przypomnieć, że w tej metodzie regulacji domowej brwi włosy są jedynie podcinanie, a nie usuwane co bezpośrednio w żaden sposób nie ogranicza ich porostu.

Trymer do brwi TB100

Trymer do brwi TB100

Jak używać trymera do brwi

Panowie coraz częściej zwracają się do salonów urody męskiej (takich jak barber gdzie golenie brwi u mężczyzn jest standardową usługą) z życzeniem poskromienia i uporządkowania niesfornych brwi. Schludny wygląd mężczyzny to nie tylko czyste wyprasowane ubranie. Synonimem tego słowa jest już odpowiednio zadbana męska broda, estetyczne (ale nadal naturalne) brwi i zadbane paznokcie u dłoni. W wersji dla kobiet jak i dla mężczyzn postępowanie z trymerem wygląda tak samo. Zaczynamy więc kolejno od:

  1. Wybór kształtu brwi - to absolutna konieczność niezależnie od tego który przyrząd do regulacji brwi Ustalenie punktów w łukach brwiowych oraz wyznaczenie górnej linii wzrostu włosków pomoże zaplanować przebieg trymowania. Co ciekawe nie tylko panie borykają się z wyborem idealnej dla nich linii łuków brwiowych.
  2. Drugi krok to rozczesanie brwi szczoteczką - skorzystaj zwłaszcza, aby rozplątać wyjątkowo długie, gęste brwi. Ułatwi to trymowanie.
  3. Przyłóż palec wskazujący wolnej ręki do brwi i delikatnie naciągnij skórę brwi.
  4. Płynnym, zdecydowanym ruchem przejedź trymerem po naciągniętym łuku brwiowym w wyznaczonym obszarze określającym kształt brwi. W razie potrzeby powtórz czynność, aż do uzyskania zadowalających Cię efektów.
  5. Przy każdym ruchu zachowaj ostrożność, aby nie dotknąć rzęs, które przy nieuwadze mogą również zostać skrócone.