Gadżety i akcesoria kuchenne, które ułatwiają gotowanie

Bez czego nie obejdzie się żadna kuchnia? Długo by wymieniać... Oczywiście bez pieca i piekarnika, bez garnków, talerzy i sztućców oraz całej masy innych urządzeń i sprzętów. Każdy z nas ma też swoje ulubione przybory kuchenne, bez których nie wyobraża sobie gotowania. Wiele z nich znajdziecie także w naszej ofercie. Są tu też liczne urządzenia do kuchni, które ułatwiają i przyspieszają przygotowywanie posiłków, pozwalają na stosowanie zdrowej diety czy też na kulinarne eksperymenty. O kilku z nich z przyjemnością opowiemy Wam w tym poradniku.

 

Robot kuchenny – wyręczy w mieszaniu, miksowaniu i wyrabianiu ciasta

Jeśli przy pracy w kuchni cenimy sobie wygodę, oszczędność czasu i doskonałe efekty, to z pewnością szybko zaprzyjaźnimy się z urządzeniami zaliczanymi do kategorii roboty kuchenne. Należą do nich różnego rodzaju rozdrabniacze, miksery ręczne, blendery, a także zaawansowane technologicznie roboty planetarne oraz urządzenia wielofunkcyjne. Pomogą nam one w wielu czynnościach związanych z gotowaniem czy pieczeniem: od prostych i pomocniczych, przez bardziej złożone, aż po takie, przy których nasz udział zostanie ograniczony niemal tylko do... przygotowania składników oraz zaprogramowania i uruchomienia danego urządzenia. Z usług robotów kuchennych skorzystamy więc, gdy potrzebujemy np.:

  • ubić pianę (np. mikser ręczny R103 XIMI),
  • rozdrobnić i zmiksować składniki na koktajl, smoothie czy zupę krem (np. rozdrabniacz BL55 ROBO, blender profesjonalny BK500),
  • pokroić lub poszatkować składniki na sałatkę (np. rozdrabniacz wielofunkcyjny BL200 SWIFT)
  • wyrobić ciasto (np. robot planetarny WRK1100 PLANET),
  • przygotować kompletny posiłek (np. urządzenie wielofunkcyjne MFC2000 PERFECT MIX, które potrafi siekać, blendować, miksować, ubijać, podgrzewać, gotować i gotować na parze).

 

Robot planetarny WRK1100 PLANET ELDOM

 

Suszarka do żywności – doskonały sposób na naturalną konserwację produktów spożywczych

Skorzystają z niej nie tylko grzybiarze czy zbieracze ziół. Suszarka do żywności – bo o niej tu mowa – należy do tej kategorii sprzętów, która szczególnie przypadnie też do gustu wszystkim miłośnikom zdrowej żywności. To nowoczesne rozwiązanie, które opiera się na tradycyjnej i stosowanej od wieków metodzie konserwowania produktów spożywczych, jaką jest suszenie. W urządzeniu tym – bez sztucznych dodatków – możemy wysuszyć nie tylko grzyby czy zioła, ale również owoce, orzechy i pestki, a także pieczywo, płaty mięsa i ryb czy domowej roboty makaron. Woda, usuwana z produktów podczas ich suszenia, nie spowoduje rozwoju szkodliwych bakterii oraz pleśni i grzybów, a zakonserwowana w naturalny sposób żywność nie straci swoich walorów odżywczych.

Suszarka do żywności ma prostą budowę i bardzo łatwo się z niej korzysta. Jest zasilana sieciowo, składa się z kilku sit, pokrywy i obudowy oraz umieszczonego w niej mechanizmu grzewczo-wentylacyjnego. Na sitach układamy produkty przeznaczone do suszenia, a pracę urządzenia regulujemy za pomocą włączników lub pokręteł. W zależności od wybranego modelu nasza suszarka może posiadać regulację temperatury (np. SG200N CRUSTY) czy regulacją wysokości ułożenia sit (SG110S RINA).

 

Gofrownica – czyli jak przygotować pyszną przekąskę nie tylko dla łasuchów

Gofry smakują chyba każdemu. Bez względu na wiek. Lubimy je na słodko, podawane ze świeżymi owocami lub zupełnie bez dodatków – spożywane jak chrupiące wafle. Swoich zwolenników mają też gofry wytrawne, które idealnie komponują się z rozmaitymi pastami, serami czy wędlinami i stanowią oryginalną alternatywę dla tradycyjnej kanapki. Ciasto na gofry nie jest trudne do przygotowania, a domowa gofrownica wypiecze je idealnie. Na liście rzeczy do kuchni, jakie chciałby mieć w domu niejeden smakosz słodkich przekąsek, urządzenie to z pewnością będzie w czołówce. Nowoczesne gofrownice są szybkie, bezpieczne i wygodne w użytkowaniu. Posiadają nieprzywierające powłoki, termostat i regulację temperatury (np. WA1S GOFFER). Ich płyty grzejne mogą mieć formę kwadratów lub prostokątów – typowych dla gofrów (WA100S DELI), ale możemy też znaleźć modele z innymi kształtami – kół, trójkątów czy serc (np. waflownica WA2 KIEER).

 

Sól i pieprz zawsze doskonale zmielone dzięki wygodnemu młynkowi

Młynki do pieprzu i soli to akcesoria do kuchni, z których skorzystamy przy wielu okazjach. Sięgniemy po nie, ilekroć będziemy potrzebowali soli o odpowiedniej grubości czy świeżo zmielonego pieprzu do przyprawiania dań. Mają rozmaite kolory i kształty – od prostych i tradycyjnych aż po futurystyczne, regulację grubości mielenia, łatwo napełniane zbiorniki i ceramiczne żarna. Są też bardzo proste w obsłudze. Do dyspozycji mamy tu młynki elektryczne i manualne, modele z dwoma zbiornikami, w których zmielimy zarówno pieprz jak i sól (np. MP18), urządzenia dedykowane do każdej z przypraw z osobna (np. młynek do pieprzu MP8, młynek do pieprzu lub soli MP19 ) albo zestawy (np. zestaw młynków ZMP4 PAIR). Tego typu gadżety kuchenne okażą się również na bardzo efektownym prezentem dla kogoś z naszych bliskich, kto ceni sobie sprzęt codziennego użytku, który stanowi połączenie funkcjonalności i eleganckiego design'u (np.MP3 BARREL).

Zestaw młynków elektrycznych do soli i pieprzu ZMP4 PAIR ELDOM

 

Aby gotować z przyjemnością i pasją, musimy mieć nie tylko kulinarne zainteresowania. Potrzeba nam też odpowiednio zorganizowanej przestrzeni i funkcjonalnego sprzętu. Przybory do kuchni, które będą praktyczne i wygodne w użytkowaniu, z pewnością ułatwią nam wykonywanie wielu czynności, związanych z przygotowywaniem posiłków. Jest to bardzo istotne, gdy – z powodu pracy i natłoku obowiązków – nie mamy zbyt dużo czasu na gotowanie. Warto też śledzić pojawiające się na rynku nowości. Gadżety do kuchni – podobnie jak inne urządzenia domowego użytku – są stale udoskonalane i unowocześniane, aby sprostać naszym rosnącym oczekiwaniom, a innowacyjne rozwiązania idą w parze z atrakcyjnym wzornictwem. Wspomnieć tu można chociażby o wagach kuchennych z funkcją przeliczania kalorii oraz pomiaru wartości spożywczych (np. DWK200 DIET) czy blenderach próżniowych (np. BL1000V SMOOF), które pozwalają na zatrzymanie maksymalnej ilości substancji odżywczych zawartych w miksowanych warzywach i owocach.