Domowy oczyszczacz powietrza – pogromca smogu, kurzu i alergenów!

Zanieczyszczone powietrze to zmora wielu naszych miast i miasteczek. Stężenie szkodliwych substancji w powietrzu, którym oddychamy, bardzo często przekracza dopuszczalne normy. Od  smogu nie są wolne nawet miejscowości o statusie kurortu czy uzdrowiska. Zjawisko to nasila się szczególnie wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego - w okresie jesienno - zimowym, a także w pochmurne i bezwietrzne dni. Często dosłownie widzimy, czym oddychamy i wiele wskazuje na to, że ta sytuacja szybko się nie zmieni. To bardzo pesymistyczne prognozy i rosnące wciąż zagrożenie dla naszego zdrowia.  Tym bardziej warto więc zainteresować się tematem domowych oczyszczaczy powietrza, które mogą nam pomóc w ograniczaniu skutków codziennego wdychania szkodliwych substancji.

 

Oczyszczacz powietrza – dzięki niemu Twoja rodzina odetchnie czystym powietrzem!

 

Gdy na danym terenie jakość powietrza jest szczególnie zła, eksperci zalecają ograniczanie wietrzenia pomieszczeń, a nawet niewychodzenie z domu. Wysoki poziom zanieczyszczeń jest bowiem bardzo szkodliwy dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci, kobiet w ciąży oraz osób starszych i cierpiących na dolegliwości ze strony układu oddechowego. Cóż jednak z tego, że pozamykamy okna i nie ruszymy się z domu, jeżeli powietrze obecne w mieszkaniach, w których przebywamy, będzie równie zanieczyszczone jak to na zewnątrz? A przecież smog i spaliny to nie są jedyne zagrożenia, które na nas czyhają. Wokoło pełno jest też wirusów, bakterii oraz rozmaitych alergenów. Szkodzą nam również zarodniki pleśni i grzybów, których toksyczne działanie może powodować bardzo groźne schorzenia. Na szczęście skutecznym sposobem na usuwanie tych wszystkich substancji z naszego najbliższego otoczenia są domowe oczyszczacze powietrza. Urządzenia te - dzięki rozbudowanym systemom filtracji - mogą znacząco poprawiać jakość powietrza w naszych mieszkaniach. W ten sposób i my, i nasi bliscy, będziemy mniej narażeni na rozmaite infekcje oraz rozwój alergii czy astmy, a gdy za oknem pojawi się smog - nasz dom okaże się faktycznym schronieniem.

 

Oczyszczacz powietrza PO200 PURI ELDOM

Oczyszczacz powietrza PO200 PURI ELDOM

O czym pamiętać, gdy  wybieramy domowy oczyszczacz powietrza?

 

Domowy oczyszczacz powietrza  jest przeznaczony do efektywnego eliminowania z pomieszczeń mieszkalnych m.in. następujących substancji:

 • zanieczyszczenia mechaniczne ( kurz, cząstki stałe dymu i spalin),
 • roztocza, rozwijające się w kurzu domowym,
 • silne alergeny (np. sierść i naskórek zwierząt, pyłki traw, drzew i kwiatów)
 • zarodniki pleśni i grzybów,
 • bakterie oraz wirusy.

Aby jego działanie było maksymalnie skuteczne, powinien być wyposażony w odpowiedniej jakości filtry (najlepiej kilkuwarstwowe) oraz rozwiązania wspomagające system filtrujący.  Warto więc postawić na oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA (wysoko skuteczny filtr cząsteczkowy powietrza) w zestawie z filtrem węglowym i antybakteryjnym oraz  lampą UV
i funkcją jonizacji (np. PO200 PURI). Potrójny system filtracji zapewni nam bowiem wysoką jakość oczyszczania,  lampa UV zadba o  usuwanie z powietrza bakterii i wirusów, a jonizacja wzmocni dodatkowo efekty działania urządzenia -  poprzez m.in. zneutralizowanie tzw. elektrosmogu, wytwarzanego przez sprzęt elektroniczny.

Duże znaczenie przy wyborze odpowiedniego modelu oczyszczacza powietrza mają także:

 • moc i wydajność urządzenia (w odniesieniu do powierzchni, na jakiej będzie działać),
 • możliwość regulacji siły nadmuchu,
 • wyposażenie w czujnik jakości powietrza,
 • możliwość wyboru kilku trybów pracy (np. tryb AUTO, tryb RĘCZNEGO STEROWANIA, tryb NOCNY),
 • niski poziom hałasu (istotne zwłaszcza w trybie pracy nocnej),
 • komfort obsługi i użytkowania ( np. wygodny panel sterowania, sygnalizacja dźwiękowa, TIMER, uchwyt do przenoszenia),
 • łatwość eksploatacji i czyszczenia (dostęp do filtrów i ich prosta wymiana),
 • zastosowane zabezpieczenia.

 

Oczywiście nie można tu także zapominać o kształcie, kolorze i estetyce wykonania. Sprzęt ten - dbając na co dzień o świeże i czyste powietrze w naszym domu - stanowić będzie przecież stały element wystroju niejednego wnętrza: salonu, sypialni czy pokoju dziecięcego.

Twój dom - Twoja strefa bezpieczeństwa!

 

Gdy stale wzrasta ilość zachorowań, związanych z wdychaniem szkodliwych substancji, które krążą wokół nas, oczyszczanie powietrza nie jest już jedynie kwestią poprawy komfortu życia. To absolutna konieczność, jeśli myślimy o zachowaniu zdrowia. Na początek zacznijmy więc od naszych domów  - niech będą miejscem wolnym od smogu, bakterii, wirusów i alergenów, a własny oczyszczacz powietrza z pewnością nam w tym pomoże!