Czy warto kupować dzbanek filtrujący? Jak działają dzbanki do wody?

 

Dzbanki filtrujące są coraz bardziej popularne. Kupimy je w każdym hipermarkecie, a ich reklamę często zobaczymy w telewizji. Dlaczego warto zakupić dzbanek filtrujący i jakimi kryteriami kierować się przy wyborze?

 

Nie wyobrażasz sobie dnia bez kilku szklanek wody? Codziennie kupujesz butelkę wody niegazowanej, bo zależy Ci na jej smaku? Zastanawiasz się, czy istnieje rozwiązanie, które pozwoliłoby Ci na picie dobrej wody bez konieczności kupowania codziennie nowej butelki? Dzbanki filtrujące to doskonały wybór. Dzięki nim codziennie będziesz miał w szklance przefiltrowaną wodę, która jest oczyszczona z chloru, metali ciężkich, czy rdzy. Co więcej - inwestując w dzbanek dbasz o środowisko naturalne i mniejszą ilość zanieczyszczeń związanych z rozkładaniem się plastiku. Przedstawiamy działanie, zalety i wszystko to, co powinieneś wiedzieć o dzbankach filtrujących.

 

Jak działa dzbanek filtrujący?

Zasada działania jest bardzo prosta: w środku dzbanka zamontowany jest filtr, który ma za zadanie zatrzymywać substancje negatywnie wpływające na smak wody i szkodliwe dla naszego organizmu. Filtr w dzbankach filtrujących wodę wymieniamy zazwyczaj co miesiąc, dzięki temu możemy mieć pewność, że woda dalej jest odpowiednio filtrowana. Należy pamiętać, że filtr powinien być dostosowany konkretnie do tego modelu, którym dysponujemy. To istotne ze względu na to, że dzbanki różnią się między sobą nie tylko rozmiarami, ale także rodzajem filtra.

 

Jakie są zalety korzystania z dzbanków filtrujących? Dzięki nim woda, którą przefiltrujemy, będzie pozbawiona związków organicznych, metali ciężkich, chloru czy rdzy. Tym samym polepszy się nie tylko jej smak, ale i wpływ na nasz organizm.

Dzbanek z filtrem - jaki wybrać?

 

Przy wyborze dzbanka filtrującego powinniśmy skupić się na naszych potrzebach, bo od tego zależy, jaki rodzaj dzbanka będzie dla nas najlepszy. Głównymi kryteriami wyboru będą z pewnością: pojemność, dostępność filtrów i wskaźnik zużycia. Te parametry pomogą nam dobrać dzbanek dostosowany do naszych potrzeb.

Pojemność dzbanka powinna być dostosowana do ilości domowników, którzy będą z niego korzystać. Oczywiście im więcej osób, tym dzbanek powinien mieć większą pojemność. Standardową pojemnością dzbanków filtrujących jest 1,4 l, co jest wystarczającą pojemnością dla dwóch dorosłych osób. Oczywiście nie tylko liczba domowników jest tutaj istotna. Jeśli prowadzisz bardzo aktywny tryb życia, potrzebujesz zwykle więcej niż 1,4 l wody dziennie, dlatego wygodniejszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie z pewnością większy dzbanek.

 

 

Dostępność filtrów jest niezwykle istotna gdy chcemy codziennie korzystać z naszego dzbanka. Musimy wziąć pod uwagę fakt, że filtry wymagają comiesięcznej wymiany, dlatego warto zwrócić uwagę na ich dostępność.

Wskaźnik zużycia to nic innego jak informacja dla użytkownika kiedy ma wymienić filtr. Nie da się ukryć, że to szczególnie pomocne narzędzie dla tych, którzy mają tendencję do zapominania.

Przy wyborze dzbanka warto także skorzystać z opinii specjalistów, np. obsługi sklepu, którzy w razie potrzeby wytłumaczą poszczególne funkcje, a także pomogą dobrać taki produkt, który będzie skrojony na miarę naszych potrzeb.

Dzbanek do filtrowania wody a zdrowie

Najczęściej dostępnymi filtrami do dzbanków są filtry węglowe. Poprawiają smak wody oraz zapach, a także pozwalają na pozbycie się chloru i tzw. cząstek mechanicznych, które mogą pochodzić z rur wodociągowych. Wodę po filtracji można pić w formie nieprzegotowanej. Taka polecana jest zarówno maluchom, jak i dorosłym. Co więcej, bardzo często przefiltrowana woda porównywana jest z wodą mineralną butelkowaną.

Dzbanek z filtrem do wody a oszczędności

Dzbanek z filtrem do wody jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które regularnie kupują wodę butelkowaną. Korzystanie ze specjalnego dzbanka z filtrem pozwoli na spore oszczędności i przygotowanie doskonałej wody w zaciszu domowym. To rozwiązanie ma dwie zalety, jedną z nich jest oczywiście oszczędność pieniędzy, drugą z nich jest dbałość o środowisko naturalne. Brak konieczności kupowania wody pozwoli zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na coś innego, a dodatkowo oszczędzamy też czas na zakupy w sklepie. Korzystanie z dzbanków z filtrem wody to także bardzo ekologiczne rozwiązanie, o którym powinni pomyśleć wszyscy ci, dla których istotne są losy naszej planety. Nie da się ukryć, że plastikowe butelki w większości przypadków rozkładają się bardzo długo (200 lat), a my z każdą kolejną zakupioną butelką dodatkowo zaśmiecamy naszą planetę - nie wspominając o tym, że takie ilości plastiku wymuszają także odpowiednią i częstszą segregację śmieci.

Zdecydowanie warto zainteresować się kupnem dzbanka z filtrem. Ten pozwoli na spożywanie zdrowej wody bez konieczności jej przegotowania. Z pewnością docenią go osoby, dla których ważny jest zdrowy i aktywny styl życia, ale także i tacy, którzy cenią sobie smaczną wodą wypijaną o poranku. Nim wybierzemy dzbanek filtrujący zastanówmy się, jaki jego model będzie idealny dla naszych potrzeb - kierujmy się nie tylko ilością domowników, ale także stylem życia, jaki prowadzimy.