Blender czy mikser – podobieństwa i różnice pomiędzy tymi urządzeniami

Doskonale wiesz, że skończyła się epoka, w której sosy, pasty, kremy czy ciasta trzeba przygotowywać ręcznie. Wszechobecna technologia na dobre zagościła także w kuchniach, ułatwiając codzienne czynności. Nie trzeba już poświęcać godzin na żmudne prace, które z powodzeniem mogą wykonać za nas odpowiednie urządzenia! Tylko… jak dobrze wybrać kuchennych pomocników? Który z nich poradzi sobie najlepiej jako asystent przy zupach- kremach, a który okaże się przebojem przy przygotowaniu przepysznych smoothies?

Rozdrabniacz BL210 SWIT ELDOM

Blender i mikser – podobieństwa

Obydwa pochodzą z jednej rodziny małych urządzeń AGD miksujących i rozdrabniających. Choć na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło także, że działają podobnie, zdecydowanie różnią się funkcjonalnością. Skupiając się jednak na ich podobieństwach, możemy wskazać na podział, który w przypadku blenderów, jak i mikserów, często nazywanych robotami kuchennymi, jest taki sam. Możemy je zatem podzielić na :

  • ręczne – są bardzo poręczne i niezwykle kompaktowe - zajmują niewiele miejsca nawet po rozłożeniu. Minusem jest konieczność trzymania ich i operowania nimi podczas przygotowywania potraw oraz potrzeba użycia dodatkowych naczyń w trakcie pracy z nimi. Przykładem prostego blendera ręcznego jest BL210 SWIT, miksera natomiast R103 XIMI.
  • kielichowe - aby z nich skorzystać, wystarczy je odpowiednio ustawić lub zaprogramować. Dzięki doposażeniu urządzeń we wbudowane, w przypadku blenderów kielichy (np. BK4S WROOM), czy misy w mikserach (WRK1100 PLANET) sama praca wykonywany jest praktycznie bez udziału człowieka.


Blender kielichowy BK4S WROOM

Mikser a blender – różnice

Te dwa urządzenie różnią się bardzo funkcjonalnością. Mikser wyposażony jest w końcówki służące do ucierania, mieszania i ubijania. Nie poradzi sobie dobrze przy rozdrabnianiu, które jest jednym z głównych zadań blendera. Większe i twardsze cząsteczki to także domena tego drugiego! Czy to oznacza, że blender potrafi wszystko? Nie do końca… puszysta piana z białek może okazać się dla niego nieosiągalna.

Do jakich zastosowań sprawdzi się blender a do jakich mikser?

W bardzo dużym uproszczeniu można przyjąć, że mikser będzie idealnym partnerem w przygotowywaniu ciast, tortów i kremów, blender natomiast wspomoże nas przy produkcji sosów, zup-kremów, past czy koktajli. Dlaczego jednak mowa o „uproszczeniu”?

Urządzenia dostępne na rynku są bardzo zaawansowane technologicznie i niejednokrotnie łączą w sobie kilka funkcji. Istnieją miksery doposażone w końcówkę rozdrabniającą, która upodabnia je do blenderów ręcznych. Mowa tu np. o robocie kuchennym R105 IMIX. Ten niewielkich rozmiarów mikser, poradzi sobie w przygotowaniu nie tylko ciast, ale także sosów czy kremów. Kolejnym, łączącym różne funkcjonalności urządzeniem jest blender ręczny BL200 z zestawem akcesoriów. Łączy w sobie możliwości blendera ręcznego, kielichowego, miksera… a nawet szatkownicy! Fenomenalny, w swoim spektrum działania jest także blender kielichowy BLN700 ORBI - do jednego z trzech dołączonych w zestawie pojemników można dokręcić nóż do rozdrabniania i mielenia. Poradzi sobie wtedy nie tylko ze smoothies, koktajlami i drinkami, ale także z siekaniem i obróbką twardych warzyw, owoców i orzechów.

Jak widać dostępne w ofercie urządzenia otwierają wiele możliwości i tylko od indywidualnych potrzeb powinien zależeć Twój wybór. Jeśli chcesz zdecydować się na tylko jedno z nich, zastanów się, pomocy w jakich czynnościach najczęściej potrzebujesz. Czy Twoją pasją jest pieczenie i najczęściej korzystasz z dynamicznych obrotów przy ubijaniu i miksowaniu, czy raczej wolisz eksperymentować z aksamitnymi zupami i kremowymi pastami do kanapek? Pomyśl o tym jaka pomoc jest Ci niezbędna i dobierz pomocnika idealnego!

 

 

 Nutri Blender BLN700 ORBI

…Jeśli jednak należysz do osób, które nie chcą rezygnować z żadnej z oferowanych funkcjonalności urządzenie wielofunkcyjne MFC2000 PERFECT MIX przychodzi z pomocą! Jest kompletnym połączeniem tych dwóch sprzętów. I nie tylko ich! To urządzenie sieka, blenduje, miksuje, ubija… a do tego gotuje i podsmaża! Sprawdź w czym jeszcze może Ci pomóc!