Analityczna waga łazienkowa z pomiarem tkanki tłuszczowej. Dlaczego warto ją mieć?

Aby cieszyć się dobrym zdrowiem, świetną kondycją i wspaniałą sylwetką trzeba dbać o odpowiednią wagę. Stopniowy wzrost masy naszego ciała może bowiem prowadzić najpierw do nadwagi, a następnie do otyłości, która jest nie tylko problem natury estetycznej. Nadwaga i otyłość powodują liczne choroby (np. cukrzyca, choroby serca i układu oddechowego, zaburzenia hormonalne, nowotwory), obciążają układ kostny, zaczynają stopniowo utrudniać poruszanie się, a w skrajnych przypadkach niemal całkowicie zaburzają funkcjonowanie organizmu. Oczywiście nie można zamartwiać się jednym czy dwoma dodatkowymi kilogramami, ale warto mieć je pod kontrolą i regularnie sprawdzać, czy nasz wskaźnik BMI mieści się w granicach normy. Pomagają w tym wagi łazienkowe, a w szczególności waga diagnostyczna, która umożliwia dokonywanie szeregu istotnych pomiarów, związanych z czynnikami, jakie mają wpływ na ciężar naszego ciała.


Komu przyda się waga łazienkowa?


Waga łazienkowa, zwana także wagą osobową, może służyć każdemu. Użyje jej z pewnością ten, kto się odchudza, trenuje lub po prostu dba o linię. Dzięki niej, w wygodnych, domowych warunkach, będzie mógł na bieżąco sprawdzać, ile waży i czy widoczne są tu jakieś zmiany. To praktyczny i bardzo łatwy w użytkowaniu sprzęt, który bez trudu zmieści się nie tylko w łazience, ale także np. w sypialni.
Jeżeli zależy nam jedynie na sprawdzaniu, czy przybyło lub ubyło nam kilogramów, wystarczy gdy postaramy się o tradycyjną osobową wagę mechaniczną (np. waga BR2016) lub elektroniczną (np. waga GWO230). Gdy jednak chcemy zgłębić temat i kontrolować nie tylko ogólną masę naszego ciała, ale i inne parametry, które mają na nią wpływ, wówczas najlepszym wyborem będzie elektroniczna waga analityczna.

Mechaniczna waga osobowa BR2016 BIAŁA


Analityczna waga łazienkowa – sprzęt do zadań specjalnych!


Na to, ile ważymy, składa się nie tylko ilość oraz kaloryczność spożywanych posiłków, tempo przemiany materii czy poziom aktywności fizycznej. Smukłe i szczupłe z wyglądu osoby nie muszą być wcale lekkie jak piórko, gdy uprawiają sport i mają rozbudowaną masę mięśniową. O wzroście wagi nie musi też decydować większa ilość tworzącego się gdzieniegdzie tłuszczyku, lecz np. problemy z nadmiarem wody w organizmie, która nie jest właściwie usuwana. Aby więc dowiedzieć się więcej na temat przyczyn takiej, a nie innej wagi naszego ciała, warto postawić na urządzenie, które może dokonywać także następujących pomiarów:


• pomiar poziomu wody w organizmie,
• pomiar tkanki tłuszczowej, kostnej i mięśniowej
• pomiar zapotrzebowania kalorycznego
• wysokość BMI (Body Mass Index – wskaźnik poziomu otyłości, obliczany na podstawie stosunku masy ciała mierzonej w kilogramach do wzrostu podawanego w metrach).


Waga analityczna, a w szczególności waga z pomiarem tkanki tłuszczowej, która jednocześnie określa masę mięśniową i poziom wody w organizmie (np. waga TWO140) przyda się z pewnością wszystkim tym, którzy uprawiają sport oraz przestrzegają diety. Dla takich osób przydatna będzie również funkcja wskazywania poziomu dziennego zapotrzebowania na spożywane kalorie oraz obliczania wysokości BMI (np. waga TWO130B). Warto też pamiętać o znaczeniu pomiarów tkanki kostnej. Dane na ten temat mogą być pierwszym źródłem wiedzy o stanie naszego układu kostnego oraz punktem wyjścia do dalszej, medycznej diagnostyki, związanej np. z ryzykiem osteoporozy.

Elektroniczna waga osobowa GWO250


Jak wybrać dobrą wagę elektroniczną osobową nie tylko do ważenia?


Waga, z której będziemy zadowoleni, powinna posiadać zarówno odpowiednie parametry techniczne, jak i wizualne. Te ostatnie są kwestią indywidualnych upodobań i trudno je zobiektywizować. Z pewnością zwolennicy rozmaitej stylistyki i bogatego czy też minimalistycznego wzornictwa znajdą dla siebie odpowiedni modele. Poniżej przedstawiamy natomiast te elementy, na które warto zwrócić uwagę pod kątem funkcjonowania i użytkowania wagi:

  • tworzywo, z jakiego wykonana jest platforma,
  • maksymalne dopuszczalne obciążenie,
  • dokładność pomiaru i podziałki,
  • wyraźny wyświetlacz,
  • wskaźnik przeładowania wagi i rozładowania baterii,
  • możliwość zmiany jednostek ważenia,
  • funkcja automatycznego wyłączania po kilu sekundach od zakończenia pracy,
  • możliwość personalizacji pomiarów (np. ustawienia dotyczące płci, wieku czy wzrostu) i zapisywania wyników (istotne zwłaszcza przy wagach analitycznych)


Co możesz zyskać, gdy masz własną wagę analityczną?


Regularne ważenie się oraz zbieranie danych na temat pozostałych parametrów, związanych z ciężarem naszego ciała, potrafi skutecznie zmotywować do utrzymywania regularnej aktywności fizycznej oraz stosowania właściwej diety. Może nawet wpływać na zmianę stylu życia, która będzie bardzo korzystna dla naszego organizmu. Z pewnością warto więc postawić na dobrą wagę osobową – zwłaszcza gdy jest to funkcjonalna waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu – i mieć pod kontrolą swoje zdrowie.

Elektroniczna waga osobowa TWO140 LINEA CZARNA

Elektroniczna waga osobowa TWO140 LINEA CZARNA