5 pomysłów na zabawy z dziećmi w domu

Ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego, przechodzimy obecnie przez okres izolacji, w którym zamknięte są przedszkola i szkoły. Aktywność na świeżym powietrzu jest dopuszczalna jedynie jeśli korzystamy z nieuczęszczanych miejsc. Większość dni spędzamy więc w domach, z rodzinami i dziećmi tryskającymi energią, którą wcale nie tak łatwo rozładować! Co zrobić kiedy kończą się już nam pomysły na wspólne zabawy? To proste - przeczytać nasz poradnik! Poniżej 5 pomysłów na kreatywne i pobudzające zabawy dla Twojego malucha!

 

Rodzinny teatr

 

Każdy etap przygotowań do tej zabawy jest… zabawą samą w sobie! Najpierw wybierzcie bajkę którą będziecie przedstawiać. A może wolicie sami ją napisać? To świetny trening wyobraźni i kreatywności! Tak samo jak przygotowanie scenografii i kostiumów! Nauka tekstu jest z kolei ciekawym i przyjemnym treningiem pamięci dla Twojego malucha. Wyznaczcie dzień premiery i… nie zapomnijcie o nagraniu spektaklu dla babć i dziadków!

 

Poznaj smak

 

Pomoce do tej zabawy bez problemu odnajdziesz…. w kuchni! W kilku miseczkach lub kubkach (ważne aby nie były przezroczyste!) przygotuj rożne produkty spożywcze o charakterystycznych smakach - np. cytrynę, musztardę lub cukier. Zawiąż dziecku opaskę na oczy i po kolei podawaj mu produkty w bardzo małych porcjach z prośbą o odgadnięcie czego właśnie spróbowało.

 

Farby 3D

 

To bardzo ciekawa alternatywa dla tradycyjnego malowania. Te, wyjątkowe farbki rosną bowiem na kartce w trakcie podgrzewania, dając prawdziwy efekt 3D! Do tego, niezwykle łatwo przygotować je w domu. Potrzebne Wam będą: mąka, sól i woda. Składniki wymierzone w takiej samej proporcji łączymy i dodajemy kolor - możecie użyć do tego klasycznych farb lub barwników spożywczych. Po pomalowaniu, obrazek należy włożyć… do mikrofalówki na 30 sekund przy mocy 800W… I gotowe!

 

Wesoła kuchnia

 

Codzienne czynności, które są dla Ciebie rutyną, dla Twojego malucha mogą stać się fantastyczną przygodą! Zaproś swoją pociechę do kuchennego królestwa, w którym razem stworzycie od podstaw jakieś danie. Trudność dobierz do wieku i możliwości swojego dziecka. Starsze, będą bawiły się świetnie wyciskając świeże soki, czy odmierzając składniki do ciasta. Młodsze bardzo dobrze poradzą sobie z wycinaniem foremkami kształtów ciasteczek, czy z dekorowaniem ich cukrem pudrem.

 

Masa solna dobra na nudę!

 

Wszyscy pamiętamy z przedszkola lub zajęć ZPT lepienie figurek z masy solnej! To niezwykle ciekawa i rozwijająca zabawa. Pomaga ćwiczyć zdolności manualne i pobudza kreatywne myślenie! Przygotowanie masy zajmie Ci tylko chwilkę - szklankę mąki, szklankę soli i 125 ml wody należy zagniatać do momentu otrzymania gładkiej, jednolitej masy, z której możecie ulepić wszystko co podpowie Wam fantazja, Jeśli macie ochotę ozdobić przygotowane figurki, poczekajcie aż wyschną i użyjcie do tego farb akrylowych.

Oczyszczacz powietrza PO200 PURI ELDOM

 Oczyszczacz powietrza PO200 PURI ELDOM

 

Ten wyjątkowy okres izolacji, w którym od naszych decyzji zależy zdrowie, a nawet życie innych ludzi nie musi być bardzo trudny. Wystarczy odpowiednio zaplanować wspólne aktywności i nie pozwolić zapanować nudzie! Pozwólmy sobie na kreatywne zabawy, na które na co dzień nie mamy zbyt wiele czasu. O czystość i jakość powietrza w naszych domach zadba w tym okresie niezawodny oczyszczacz powietrza PO200 PURI, który dzięki pięciostopniowemu systemowi filtracji, pozwala wyeliminować krążące wokół nas: kurz, bakterie, wirusy oraz alergeny.